Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2007 xtr rd vs. 2008 xt rd

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Hüsnü Deniz Kalaycı tarafından paylaşıldı.

1. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Deore komponentli olan bisikletimi hafiften yarışlara optimize etmeye karar verdim öncelikle sık kullanılan bir parça olan arka attırıcıda karar kıldım srammı shimanomu derken shimanonun üstünde durdum. Bu aşamayıda atlattıktan sonra sıra seri seçimine geldi:eek: başlıktan da anlaşıldığı gibi 2007 xtr ile 2008 xt yi karşılaştırırken kullananların, bilgisi olanlarında yorumlarını alayım dedim. Siz olsanız hangisini seçerdiniz??(biliyorum xtr ile xt kıyaslaması biraz yanlış ama arada fark olduğunu gördüm örneğin; xt de pulleylerden birinin seramik rulmanlı olduğu yazıyor shimanonun sitesinde ya da ben öyle anladım bu fark xtr ile xt arasındaki ağırlık ve çalışma farkını kapatır mı??):)

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eger alacagin 2008 XT'nin yanina bir de XT ön attirici alabiliyorsan ve bunlar sadece 2007 XTR'a denk geliyorsa, ön ve arka attiricini XT yap derim.

Hüsnü Deniz Kalaycı bunu beğendi.
  3. Hüsnü Deniz Kalaycı

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tam olarak değil arada 10 Tl gibi bir fark var ancak buda bir problem teşkil etmez eğer arka attırıcıyı xtr yaparsam ön attırıcı şimdilik deore kalacak ama tercihim xt olursa ön ve arka xt olmuş oluyor ki bu daha mantıklı ancak ben yinede kullanıcıların detaylı açıklamalarını öğrenmek istiyorum siz bu ikisini kullandıysanız bana aradaki farkı açıklayabilirmisiniz??

4. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    XT Shadow modeli sana fazlasıyla yeter bence. 2008 model XT Shadow alman yönündedir benim tavsiyem. Forumdan araştırırsan Shadow modellerin avantajlarını görürsün...

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    XTR ile XT'nin arasindaki fark her zaman bir kac gram ve milisaniyelik fark yaratma potansiyeli bulunan performans farkindan ibarettir.

Yerinde olsa XT viteslerimi alir, keyfini sürerdim. XTR ile arasindaki calisma farkini hissedecegini, hissetsen de arayacagini hic sanmiyorum.

6. Hüsnü Deniz Kalaycı

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bilgiler için teşekkür ederim zaten bende sizin gibi düşünüyordum ancak yinede bir sorayım dedim:) Birde shadow tasarımıyla sramın sallanmadaki üstünlüğü sonamı erdi bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim.

7. aykut52

aykut52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet sramın ustunlugu sona erdi ustune bide shımano shadowla attırıcıyı kadroya paralel hale getirdi.korkmadan kullanabilirsin xt cok cok saglam bir attırıcıdır.yayıda yeterli sertliktedir.shımanonun arka attırıcıları sramdan daha saglam.pimler kolay kolay bosluk yapmıyo arkadaslarımdan ve kendim ikisinide kullandıgım icin biliyorum.sramın suanki tek avantaji twist kollardır.zaten bu kolların shımano uyumlusuda var.sram attack vites kolu ve xt shadow attırıcı guzel bi kombinasyon olur gibime geliyor.ama vites kolunda shımanoda performans arıyosan kesinlikle XTR...

8. kron_xc4000 esk

kron_xc4000 esk Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aykut kardeşim her zaman süpersin ...

aykut52 bunu beğendi.
  9. Hüsnü Deniz Kalaycı

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hepinize teşekkürler satılık olan parçalar bi satılsın ilk iş olarak xt ön ve arka attırıcıyı değiştirmek olacak daha sonraysa xtr rapidfire vites kollarına ağırlık vercem:)