Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2003 SID Alınır mı???

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Burçak Erbil tarafından paylaşıldı.

1. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Şu an kullandığım Manitou Axel maşayı değiştirmeyi düşünüyorum. Aslında değiştirmek istememin tek sebebi ağırlığı, yoksa memnunum, bana gayet yetiyor. 70-100mm arası ayarlı, compression/rebound ayarları etkili çalışıyor..
    Neyse, hafifleteceksem tam hafifleteyim mantığıyla Rock Shox SID'lerden araştırıyorum. 2.el ancak çok az kullanılmış bir 2003 model buldum, fiyatı oldukça uygun, 100$.. sahibi 2003 model olduğunu söylüyor ancak ben o kadar emin değilim, lockout'u olmaması daha eski model olabileceğini de düşündürdü bana. Üzerinde hiçbir yazı yok, sadece maşanın ucundaki ufak SID amblemi var. Sahibi maşayı aldığında sticker'ların ayrı geldiğini sonra da kaybolduğunu söyledi, ayrıca büyük ihitimal travel'ın 100mm olduğunu söylüyor ama emin değil. Sizden bu konuda tavsiye isteyeceğim noktalar ise şöyle;
    1. Birincisi senesini nereden öğrenebilirim?
    2. Alırken nelere dikkat etmem gerek? Neleri kontrol etmem gerek?
    3. Bu maşayı tavsiye eder misiniz??

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Bir fotoğraf ekleme şansınız var ise, size o maşanın imal edilirken çekilmiş görüntülerini bile verebilecek arkadaşlar mevcuttur aramızda. :rolleyes:

Yani, fotoğraf demek, sorularınızın cevabını daha net alabilmek demek. ;)

3. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
  4. Burçak Erbil

Seviye:
    Parça bu :)

[​IMG][​IMG]

5. Burçak Erbil

Seviye:
    Benim araştırdığıma göre sanıyorum ki bu 2004 model SID Race.. Çok problemli olduğunu sürekli bakım istediğini söylüyorlar forumlarda. Çok agresif kullanıma gelmeyeceğini de söylüyorlar ki bu da normal.. çünkü parça "hafif"!!! Ama ben de 50küsür kilo olduğumdan çok problem olmaz gibi geliyor. Valla bilmiyorum alıp bir denesem mi? Ama sanıyorum bunların travel 80mm.. Benim kadro ise 100mm'ye göre :unsure: Bir akıl veren olsa makbule geçecek valla.. bu maşadan kullanan, bilen yok mu hiç???

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Gecikmis bir cevap olacak ama umarim cok gec kalmis degildir.

Öncelikle model 2002 veya öncesi, cok büyük ihtimalle 1999. Nedenini aciklayalim, alt köprünün üzerinde, tam ortada bir delik var. Cantilever denilen frenlerin askilari olurdu eskiden, o askiyi takmak icin bu delik. Temu90'nin verdigi linkte de görülüyor, 2002den sonra bu delik yok.

Ayrica hava basma sekli satin almak istediginiz masada otomobil sibobu seklined olan degil de, futbol topu seklinde olan sibop ile yapiliyor. Yani igne uclu sibop ile hava basmaniz gerekiyor, bu da modeli 2000'in öncesine atiyor.

Acikcasi benim almayacagim bir amortisör, tabi ki hafif, hatta efsane hafif ama bu günün teknolojik kosullarina göre eger pek anlamli bir amortisör almayacaksam, sabit masa alip keyfime bakarim... Masraf da etmemis olurum.