Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2000tlye kadar şehir/tur bisikleti. Gözüme kestirdiklerim şunlar;

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Gökalp Gönen tarafından paylaşıldı.

1. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar,
    Bisikleti istanbul içerisinde kullanacağım haliyle şehir bisikletlerine yöneldim. Doğru bir tercih değilse lütfen düzeltin. Gözüme kestirdiğim modeller bu şekilde. Bisikleti sonradan modifiye etmekle uğraşmak istemiyorum haliyle mevcut donanımı kaliteli olursa çok daha iyi olur benim için. Ancak bunu ayırt edemiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.
    http://www.velespit.com/asp/product/726/TREK-7-2-FX-BLACK
    http://sedabisiklet.com/-bisikletler/-sehirtur/39-merida_speeder_t1
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/a...leri/scott/scott-2014-metrix-40-bisiklet.html
    http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,6654,OdesisMc
    http://www.aktifpedal.com/specializ...kleti-crossroads?product_id=3689#.U3Jcmvl_t8E
    http://www.aktifpedal.com/specializ...bisikleti-sirrus?product_id=3037#.U3Jc7fl_t8E
    teşekkürler.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ben son linkteki sse'i seçerdim.

Gökalp Gönen bunu beğendi.
  3. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    merida speeder t2 al bence

4. Yakup ADIGÜZEL

Yakup ADIGÜZEL Kıdemli Üye

Seviye:
    Uzun turlar için merida speederden çok merida crosswaylar iyi olur.Şehirde kısa mesafeli turlar mı yapacaksınız yoksa kamplı tur da düşünüyor musunuz?
    Merida Crossway 300 kullanıyorum gayet memnunum,linklerdeki bisikletlerde güzel ama deneyip görmeden önermek istemem.
    Hangisini alırsanız şimdiden hayırlı olsun.

5. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gökalp Gönen ve Yakup ADIGÜZEL bunu beğendi.
  6. bdevrim

bdevrim Yeni Üye

Seviye:
    bende sedona 345 önerebilirim. listenizdeki bütün bisikletlerde güzel listenizdekileri seçeceksem meridia yada scoot seçerim. ama amacınızı tam belirlemelisiniz uzun turlarmı kısa turlarmı diye. daha iyi yardımcı olurlar. sonuçta gözünüze en güzel geleni alın ve görerek alın.

7. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    evet çok güzel bir seçenek ancak sadece beyaz modellerini bulabildim. Görüntü yüzünden seçenek elemek mantıklı değil ama hayalini kurarken ya gri ya siyah bir bisiklet hayal ediyorum hep :) T3 çok güzel bu açıdan ancak bütçemi aşıyor ne yazık ki. Yinede tavsiyeniz için teşekkür ederim.

evet hocam bi çok anlamda tatmin edici. ancak markanın kalitesinden emin değilim? belki de sadece Türkiye de çok popüler değildir ?

gözümden kaçmış hocam. Bu da oldukça güzel. Üzerindeki donanıma rağmen 13kg. İyi bir rakam sanıyorum? Bisikleti kullandığım süre boyunca mecburen evime taşımam gerekicek. Hafif olması büyük avantaj benim için. Linklerde bulunan trek bile 12kg. Amacım şehirde kısa mesafeli ulaşım ve gezme. teşekkür ediyorum.

bu tip bisikleti dün arkadaşım sayesinde kullanma fırsatı buldum. Uzun yollar için oldukça güzel seçim ancak istanbulda sokak aralarında çok rahat edemedim. yinede teşekkür ediyorum.

bunuda ekliyorum listeye. Amacım şehir içinde kısa turlar, gezinti ulaşım. Dediğiniz gibi, yakın zamanda gidip bulabildiklerimi görmem şart elbette. Görüntüye önem veriyorum. Ancak öncesinde sizin yardımlarınızla listeyi daraltabilirsem kafam rahat olucak. ne aradığımı bilebilicem. Malum seçenek çok fazla.Bu gün 4 saat sadece bisiklet baktım. bi tane alıp huzura ermek istiyorum artık :)

8. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Amacınız şehir içi turlar ,gezinti ve ulaşım ise kesinlikle Trek fx 7.2 asla pişman etmez....

Tahir Keskin ve Gökalp Gönen bunu beğendi.
  9. Yakup ADIGÜZEL

Yakup ADIGÜZEL Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende eve çıkarıyorum hep kapalı balkonda duruyor bisiklet ,önceden garajda duruyordu sonra forumdaki çalınma olaylarını okudum gece uyku tutmaz oldu balkona çıkardım :))
    Şehir içinde kısa mesafeli turlar içinse speederlerde uygun olur.
    Üst komşularımızdan birinde trek vardı o da gayet memnun yarın onunda modelini alıp yazıyım buraya ama yanlış hatırlamıyorsam mekanik disk frendi.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    carraro sportive 227 yi incelemeni tavsiye ederim. tabii eğer, hidrolik disk fren ve gidondan kitlemeli maşa olmasa da olur, benim için ağırlıkta önemli diyosan bilemem. hatta daha da uygun fiyata, 225 e de bakabilirsin ki renk olarak daha bi cool :) artan paraya da full aksesuar alırsın, olmadı, biraz daha biriktirip başlangıç seviyesinde bir yol bisikleti... neden olmasın ;) bence, mümkünse bu bisikletlerin hepsini yakından gör, dokun, kaldırıp tart şöyle bi, hatta şansın ve fırsatın varsa sür, test et öyle karar verip al. naçizane :)

Levent_K ve Gökalp Gönen bunu beğendi.
  11. Kerem G.

Kerem G. Yeni Üye

Ben de benzer modeller arasında gidip geliyorum. İse gidip gelmek icin kullanmayı planlıyorum ancak yeni baslayacagım icin de buyuk bir yatırım yapmak mantıklı gelmiyor.
    Merida T2-D de istediginiz fiyat aralıgında kalıyor gibi gordum. Tabii camurluk, kask vs ile bisiklet fiyatına yakın bir masraf da cıkmasını bekliyorum.

12. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bisikleti bilmem ama alirken aksesuarlarini da göz önünde bulundurun derim.

Gökalp Gönen ve emrahozkan bunu beğendi.
  13. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam carrarolarda güzel ve bütçe dostu hakkaten. Meselenin özü şu, ben ortaokuldayken aile bütçesi çok elvermediği için bu avmlerde satılan ne iduğü belirsiz bisikletlerden bir tane alabilmiştim. Uzun sürede kullanmıştım. Ancak bisiklet grubumuzda bianchili arkadaşlarımız vardı. Onlara bindiğimiz zaman, anlıyordum demekki kaliteli bisiklet böyle oluyormuş diye :) şimdi artık bütçe konusunda özgürlüğe kavuşmuşken kesenin ağzını açıyorum(o kadar açmıyorum tabi ama başlangıç için iyi bence). Rahat ve uzun ömürlü bir bisikletim olsun istiyorum. Derseniz ki carraro bu ikisinide diğer seçeneklerden geri kalmayacak şekilde sana sağlar, o zaman listeme eklerim. Tabi sonunda dediğiniz gibi deneyip görmek lazım, resimlerle konuşmalarla çözemeyiz. Yarın bi gün dolaşmaya çıkınca mutlaka bu modelede göz atacağım hocam. umarım deneme fırsatı bulurum.

Aslında forum başlığımın özü o. Çok fazla bilgili değilim ancak kadro kalitesi bütün modellerde iyi, ancak donanımlar bambaşka. Hakim olduğum kadarı ile trek üzerinde gelen ekipman en iyisi gibi ama bunu çok az bilgiyle söyleyebiliyorum. Dediğim gibi bisikleti aldıktan sonra uzun süre üzerinde gelen ne ise onunla kullanmak istiyorum. Belki ekleme yapılabilir ama değişim taratarı değilim. Bu durumda sizin bi öneriniz var mı? Bunun donanımı hepsinden iyidir dediğiniz ?
    teşekkürler.

14. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben Kron kullanıyorum fakat siz de aynısını alın diye diretmem, sizin bütçeniz daha iyisine yetiyor. Bütçenize uygun tüm donanımları tam (bagajı, ayaklığı, zili, farı, zincir koruması olan) gönlünüze sinen bir bisiklet alın. En önemlisi bisikleti severek kullanmanız.

15. mücahid yapıcı

mücahid yapıcı Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Forumu bir süre takip ettikten sonra bu mesajı tekrar okuduğunuzda yüzünüzde gülümseme olacak :cool:

16. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İşaretlediğim bölüm SSE için söylenmiş... Açıkcası Specizalized için böyle şüphe içinde olmanıza biraz şaşırdım; Cannondale veya Trek'ten aşağı olmayan, 3 Pro Tour takımının sponsoru olan bir firma Specialized. Türkiye'de de (en azından benim yaşadığım yerde) oldukça popüler. Yanlız SSE'nin fiyatı Merida T-3 ile aynı seviyede...

17. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    af buyurun hocam daha yeni yeni öğreniyorum hepsini:) 1 ay önce en iyi bisiklet markası ne diye sorsanız, bianchi derdim herhalde. O kadar bi haberim mevzudan. Zaten görüntüleri bile kaliteleri hakkında fikir veriyor. Sse yide sırf bu yüzden ekledim listeye, bütçemi biraz aşıyor ama görüntüsü harika. Aktifpedalın caddebostanda da şubesi varmış, kadıköyde oturuyorum. yakın zamanda bu modelleri görmek için ziyaret edeceğim orayıda.

18. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar sub 40 alsam süspansiyon takılır mı

19. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sportive 330 a da bi goz atabilirsiniz.