2000tlye kadar şehir/tur bisikleti. Gözüme kestirdiklerim şunlar;

Tepki
7
Bisiklet
Merida
Merhabalar,
Bisikleti istanbul içerisinde kullanacağım haliyle şehir bisikletlerine yöneldim. Doğru bir tercih değilse lütfen düzeltin. Gözüme kestirdiğim modeller bu şekilde. Bisikleti sonradan modifiye etmekle uğraşmak istemiyorum haliyle mevcut donanımı kaliteli olursa çok daha iyi olur benim için. Ancak bunu ayırt edemiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
teşekkürler.

Scudo

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Uzun turlar için merida speederden çok merida crosswaylar iyi olur.Şehirde kısa mesafeli turlar mı yapacaksınız yoksa kamplı tur da düşünüyor musunuz?
Merida Crossway 300 kullanıyorum gayet memnunum,linklerdeki bisikletlerde güzel ama deneyip görmeden önermek istemem.
Hangisini alırsanız şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Gökalp Gönen

bdevrim

Üye
Tepki
8
bende sedona 345 önerebilirim. listenizdeki bütün bisikletlerde güzel listenizdekileri seçeceksem meridia yada scoot seçerim. ama amacınızı tam belirlemelisiniz uzun turlarmı kısa turlarmı diye. daha iyi yardımcı olurlar. sonuçta gözünüze en güzel geleni alın ve görerek alın.

• Beğen
Tepki
7
Bisiklet
Merida
@Tuna k evet çok güzel bir seçenek ancak sadece beyaz modellerini bulabildim. Görüntü yüzünden seçenek elemek mantıklı değil ama hayalini kurarken ya gri ya siyah bir bisiklet hayal ediyorum hep :) T3 çok güzel bu açıdan ancak bütçemi aşıyor ne yazık ki. Yinede tavsiyeniz için teşekkür ederim.

@kivilcimb evet hocam bi çok anlamda tatmin edici. ancak markanın kalitesinden emin değilim? belki de sadece Türkiye de çok popüler değildir ?

@Yakup548 gözümden kaçmış hocam. Bu da oldukça güzel. Üzerindeki donanıma rağmen 13kg. İyi bir rakam sanıyorum? Bisikleti kullandığım süre boyunca mecburen evime taşımam gerekicek. Hafif olması büyük avantaj benim için. Linklerde bulunan trek bile 12kg. Amacım şehirde kısa mesafeli ulaşım ve gezme. teşekkür ediyorum.

seçim yapmak baya zordur bilirim ama kendi alacağım bisikleti de öneririm Fuji Touring bu tip bisikleti dün arkadaşım sayesinde kullanma fırsatı buldum. Uzun yollar için oldukça güzel seçim ancak istanbulda sokak aralarında çok rahat edemedim. yinede teşekkür ediyorum.

@bdevrim bunuda ekliyorum listeye. Amacım şehir içinde kısa turlar, gezinti ulaşım. Dediğiniz gibi, yakın zamanda gidip bulabildiklerimi görmem şart elbette. Görüntüye önem veriyorum. Ancak öncesinde sizin yardımlarınızla listeyi daraltabilirsem kafam rahat olucak. ne aradığımı bilebilicem. Malum seçenek çok fazla. Bugün 4 saat sadece bisiklet baktım. bi tane alıp huzura ermek istiyorum artık.

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
@Gökalp Gönen

Bende eve çıkarıyorum hep kapalı balkonda duruyor bisiklet ,önceden garajda duruyordu sonra forumdaki çalınma olaylarını okudum gece uyku tutmaz oldu balkona çıkardım :))
Şehir içinde kısa mesafeli turlar içinse speederlerde uygun olur.
Üst komşularımızdan birinde trek vardı o da gayet memnun yarın onunda modelini alıp yazıyım buraya ama yanlış hatırlamıyorsam mekanik disk frendi.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
carraro sportive 227 yi incelemeni tavsiye ederim. tabii eğer, hidrolik disk fren ve gidondan kitlemeli maşa olmasa da olur, benim için ağırlıkta önemli diyosan bilemem. hatta daha da uygun fiyata, 225 e de bakabilirsin ki renk olarak daha bi cool :) artan paraya da full aksesuar alırsın, olmadı, biraz daha biriktirip başlangıç seviyesinde bir yol bisikleti... neden olmasın ;) bence, mümkünse bu bisikletlerin hepsini yakından gör, dokun, kaldırıp tart şöyle bi, hatta şansın ve fırsatın varsa sür, test et öyle karar verip al. naçizane :)

Kerem G.

Üye
Tepki
0
Ben de benzer modeller arasında gidip geliyorum. İse gidip gelmek icin kullanmayı planlıyorum ancak yeni baslayacagım icin de buyuk bir yatırım yapmak mantıklı gelmiyor.
Merida T2-D de istediginiz fiyat aralıgında kalıyor gibi gordum. Tabii camurluk, kask vs ile bisiklet fiyatına yakın bir masraf da cıkmasını bekliyorum.

Tepki
7
Bisiklet
Merida
@erphan

Hocam carrarolarda güzel ve bütçe dostu hakkaten. Meselenin özü şu, ben ortaokuldayken aile bütçesi çok elvermediği için bu avmlerde satılan ne iduğü belirsiz bisikletlerden bir tane alabilmiştim. Uzun sürede kullanmıştım. Ancak bisiklet grubumuzda bianchili arkadaşlarımız vardı. Onlara bindiğimiz zaman, anlıyordum demekki kaliteli bisiklet böyle oluyormuş diye :) şimdi artık bütçe konusunda özgürlüğe kavuşmuşken kesenin ağzını açıyorum(o kadar açmıyorum tabi ama başlangıç için iyi bence). Rahat ve uzun ömürlü bir bisikletim olsun istiyorum. Derseniz ki carraro bu ikisinide diğer seçeneklerden geri kalmayacak şekilde sana sağlar, o zaman listeme eklerim. Tabi sonunda dediğiniz gibi deneyip görmek lazım, resimlerle konuşmalarla çözemeyiz. Yarın bi gün dolaşmaya çıkınca mutlaka bu modelede göz atacağım hocam. umarım deneme fırsatı bulurum.

@Tahir Keskin

Aslında forum başlığımın özü o. Çok fazla bilgili değilim ancak kadro kalitesi bütün modellerde iyi, ancak donanımlar bambaşka. Hakim olduğum kadarı ile trek üzerinde gelen ekipman en iyisi gibi ama bunu çok az bilgiyle söyleyebiliyorum. Dediğim gibi bisikleti aldıktan sonra uzun süre üzerinde gelen ne ise onunla kullanmak istiyorum. Belki ekleme yapılabilir ama değişim taratarı değilim. Bu durumda sizin bi öneriniz var mı? Bunun donanımı hepsinden iyidir dediğiniz ?
teşekkürler.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Gökalp Gönen
Ben Kron kullanıyorum fakat siz de aynısını alın diye diretmem, sizin bütçeniz daha iyisine yetiyor. Bütçenize uygun tüm donanımları tam (bagajı, ayaklığı, zili, farı, zincir koruması olan) gönlünüze sinen bir bisiklet alın. En önemlisi bisikleti severek kullanmanız.

• Beğen

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Gökalp Gönen

İşaretlediğim bölüm SSE için söylenmiş... Açıkcası Specizalized için böyle şüphe içinde olmanıza biraz şaşırdım; Cannondale veya Trek'ten aşağı olmayan, 3 Pro Tour takımının sponsoru olan bir firma Specialized. Türkiye'de de (en azından benim yaşadığım yerde) oldukça popüler. Yanlız SSE'nin fiyatı Merida T-3 ile aynı seviyede...

• Beğen
Tepki
7
Bisiklet
Merida
@Murat B.

af buyurun hocam daha yeni yeni öğreniyorum hepsini:) 1 ay önce en iyi bisiklet markası ne diye sorsanız, bianchi derdim herhalde. O kadar bi haberim mevzudan. Zaten görüntüleri bile kaliteleri hakkında fikir veriyor. Sse yide sırf bu yüzden ekledim listeye, bütçemi biraz aşıyor ama görüntüsü harika. Aktifpedalın caddebostanda da şubesi varmış, kadıköyde oturuyorum. yakın zamanda bu modelleri görmek için ziyaret edeceğim orayıda.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Arkadaşlar sub 40 alsam süspansiyon takılır mı