2000TL-2500 TL Hazır almak mı uygun ? Toplarsak mı daha iyi Olur ? MTB

Tepki
0
2000TL-2500 TL Hazır almak mı uygun ? Toplarsak mı daha iyi Olur ? Yada Bisiklet modeli önerileriniz varmı

Scudo

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
323
hazır almak daha mantıklı.tabiki donanım takıntın varsa illaki su donanım olmasını istiyorsan o zaman o para yetmeyebilir.o paraya hem donanım hem de iyi bisiklet alinir tatmin edici olarak.boyun-furj-bogaz-vites fren-teller.arka-ön degistirici.tekerler-jant-akort tel-aynakol-zincir.özellikle kadro secimi kalite diyorsan bunların cok ayrıntılı olcak.ugrasmaya degmez gibi geliyor.hobi olarak kendin yapcaksan maksatın eglence amaclıysa ama ona gorede alet takım setlerin olması lazim.mtb olarak secenekler sunabilirim aslinda kendin yapcaksan deltabisiklette geotech race kadro var triple cok amaclı hafif 313 tl gibi.o kadrolar zaten 2000 tl fiyatlı bisikletlerde mevcut.özellikle 3 kez incetilmis hafif kadro.triple.double kadroları tavsiye etmem.

Tacir Tahsilat

Aktif Üye
Tepki
23
Ben söyle bir örnek vereyim. 700 tl ye bütün olarak 3 ayda satılmayan bisikleti parçalayarak 1 ayda 1100 tl ye sattım. Mantıklı toplanmış bir bisikleti bütün almak mantıklıdır.
mantklıdan kastım kadro,jant seti, maşa, ve frenler gibi bisikletin demir başı olacak parçaları iyi durumda ve kaliteli olsun diğerleri çokta önemli değil. Zamanla kolaylıkla değiştirilebilir.

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2500 Tl ye kadrosu kaliteli komponentleri düşük seviye bir bisiklet alıp,zamanla parçalarını yükselt derim.Çıkan parçaları da uygun rakamlara satarsın hem giderlerinin birazı da karşılanır

Tepki
68
Ben olsam toplamayı hiç düşünmem, çok pahalıya gelecektir. Bazı arkadaşların tam tersine, kadrosu pek ilgi görmeyen fakat yüksek donanımları daha uygun fiyatla veren markaları tercih ederim. Hem kadroyu denemiş olur, bir ihtimal sever ve değiştirmeye gerek görmezsin hem de kadroyu beğenmesen kadronu satılığa çıkarıp yeni kadro alabilirsin.

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
@Erdener TUNA

bende böyle yaptım. 2000-2500 liraya acera, altus, alivio , şanslıysan bikaç parçası deore olan bi bisiklet almak pek cazip gelmedi bana.kadrolarının kalitesine elbette lafım yok, mesele benim kadrolardaki o "fark" a ne kadar ihtiyaç duyduğum, eksikliğini hissettiğimdi...

575 liraya aldığım,ilk bisikletim, whistle'ın en alt modelinde olan aktarma bana yetmediği için yükseltiyordum zaten bisikletimi. bide gidip parayı kadroya gömmek tatmin etmeyecekti beni.

ama doğru, ama yanlış, zaman gösterecek... :)

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan
Tepki
71
2011
(link)
2012
(link)
önerim bu bisikletlerden birini alman, toplama ile böyle kadrolu, böyle özellikli bir bisiklet toplaman daha pahalı olur

Tepki
0
@İbrahim Özhan DOKUMACI
Sağol önerilerin için SL1 2012 güzel bisiklet Delta bisikletin stoklarında yok maalesef

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
323
ayrıca çok uzun yolculuk için sanirim kadro ve compenantlarının kalitesine bakiliyor diye düsünüyorum .amacına göre kriterlere bakıliyor. özellikle en cok kullanilan parcalar aynakol-dişli-göbekler-jant-teker-fren gibi aparatların gayet saglam olması lazim.genelde v-fren pratik oldugu icin hemde akort ayar bozulsa dahi yapilmasinin elverisli olması fakat uzun yolculukda pek hidrolik veya mekanik disk fren dikkatimi cekmedi.

strongyucel

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Cannondale
sl1 2012 kullanıyorum peşin 2300 tl bir ekipmanlarına bak derim 30 vites rock shox recon maşa xt aktarıcı hydrolic disk fren... kadro sağlamlığıda cabası