Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2000 tl' ye kadar bisiklet önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aytuğ Berke Arıcan tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar çok kararsızım.Aslında Salcano NG 030 SLX almaya karar vermiştim.Ancak forumda Salcano bölümündeki yorumları okuyunca kafam çok karıştı.Gerçekten korktum.Satış sonrası müşteri memnuniyeti yokmuş.Ayrıca üst seviye donanımları ucuza satarak büyümeye çalıştıklarını ancak kadro konusunda çok iyi olmadıklarını duydum.Yani kadrolarını geometrik açılarında problemler varmış.Bu gerçkten varsa çok büyük bir sorun bence.Ben alacağım bisikleti uzun yıllar kullanacağım ve parçalarını yine değiştiririm.Ancak kadroyu uzun yıllar değiştirmeyeceğim.Bu yüzden Salcanodan vazegçtim ve daha büyük markaların bisikletlerine yönelmiş durumdayım.Kadro artık benim için daha önemli.Bütçemi 2000 tl olarak yazdım.Ancak çok zorlamasak iyi olur.Yani normalde 1700 tl civarı.Çok gerekli değilse geçmesin.Ama değerse verebilirim.Şu ana kadar Corratecler ve Meridalar hoşuma gitti.Lütfen yardım edin.İstanbula gider gitmez alacağım.Artık karar vermek istiyorum.Benim aklımda Merida TFS 200 d var.Sizce uygun mudur?.

1. Enis HatipoğLu

Enis HatipoğLu Üye

Seviye:
    Trek 6000 ha yok pahalı dersen Ktm Ultra Fire

2. tolga önal

tolga önal Yeni Üye

Seviye:
    specialized rockhopper

3. KTM hakkında hiçbir bilgim yok.Kadroları nasıldır acaba?

4. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano NG 255 SD kullanıyorum ve inanılmaz mutluyum. Kadro açıları hakkında yazılanları bence salcano hak etmiyor. Bence çok iyi açılara ve kullanım konforuna sahip. Ama servis bilinçsizliği konusundan bende şikayetçiyim. Bisikleti alır almaz kendi kendimizin servisi olduk. :)

5. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Salcano kullanmayanlar salcanoyu eleştiriyor bu forumda. Salcano sizin için en mantıklı tercih olur. En en kötü ihtimalle merida kadrosu alırsınız 400tlye. 200e de salcano kadrosunu satarsınız. Salcanodaki donanım vazgeçilecek gibi değil bence.Bu fiyata slx, wcs set. Daha ne olsun?

6. Başka önerileri de bekliyorum.Lütfen yardımcı olun arkadaşlar...

7. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    giant xtc 3 kullanıcı olarak tavsiye edebilirim. fakat burada herkes kendi kullandığını tavsiye edecektir :) bunuda göz önüne al :)

8. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kardeş sen verdiğin fiyatla memnun olmak istemiyormusun? Salcano NG020SLX var,020 sahibiyim çokta memnunum.. Markacısın sanırım bir sürü konu açmışsın.. 2000TL ye trekte var ama slx bulurum diye bakarsan hiç bakma 3 4 milyarın olması lazım.. Bu konudada söylüyorum o paranın hakkını verebilcek tek seçenek 020SLX tir,iyi forumlar

9. alican aydın

alican aydın Üye

Seviye:
    kullanmadığımız marka tevsiye edelim CANNONDALE TRAIL SL 2 marka prestiji önemliyse.

10. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    hocam sen git bisikletçilere hoşuna gideni al. Kimseyi dinlemiyorsun zaten. Burada farklı farklı öneriler çıkar, kafan daha da karışır. Madem salcano istemiyorsun merida corratec giant scott vs vs bak, hoşuna gideni al. Hepsi iyi markalar.

11. TAYFUR ÇELİK

TAYFUR ÇELİK Üye

Seviye:
    CANNONDALE TRAIL SL 2 veya GT zaskar önerebilirim trek alacam dersende kesinniklikle 6 serisinden almalısın hepsini kullandım bu üçü iyidir ben şu anda gt kullanıyorum 1000 tl gibi bir indirimde hiç düşünmeden al derim sonra bana dua edersin:)

12. Arkadaşlar babamla konuştum.Babam şimdi bu fiyata alabileceğim en iyi kadrolu bisikleti almamı söyledi.Yani kadrosu çok iyi olacak.Donanımları az olabilir.Parçaları yavaş yavaş yurtdışından yenileme imkanım var.Ama kadroyu değiştirmeyeceğim.Ne almalıyım? Ayrıca marka takıntım yok.Yanlış anlaşılmasın.Zaten marka takıntım olsa Salcano NG 030 almaya karar vermezdim.Sadece bisikletimin kadrosunun çok iyi olmasını istiyorum.Tabi bütçem doğrultusunda. Herkese çok teşekkürler.Önerileri bekliyorum..

13. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    giant xtc serisini kesinlikle tavsiye ederim... xtc 3 sizin için hem doanım hemde kadro olarak çok iyi olacaktır

Mehmet Ser bunu beğendi.
  14. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeşim 2000 TL ye bisiklet alıp sonra memnun kalmamak da zaten sık rastlanacak bir durum değil :)
    arkadaşlar güzel öneriler vermişler çok da canını sıkma, beğendiğini al keyifle sürmeye başla ;)

15. Murat Dağcı

Murat Dağcı Aktif Üye

Seviye:
    Aytuğ, ben Scott Scale 70'le Salcano NG 020 SLX arasında kalmıştım. Tam 2000 liraya bırakmıştı Salcano'yu ama dediğin gibi kadrosunu, yapısını, açısını ve görüntüsünü hiç sevmedim.. on numara donanım yapmışlar alete. Ama o kadar donanımlı bi alete de o kadro hiç olmamış.. O kadar para verceksin ve kadro içine sinmicek.. İlk başta bisikletin hoşuna gidicek. Ben gittim Scott Scale 70 2011 model aldım.. Pişman değilim. Scott'tan çok memnunum. İnanılmaz memnunum hemde. Scale 40'a kadar aynı kadro var zaten.. Hem hafif hem çok kaliteli. Bence Scott Scale serisi düşün. O paraya Scale 70 en iyisi diyebilirim.. Donanımı zaten değiştirirsin ileride..

16. Çok Teşekkürler.Scottlara tam anlamıyla hiç bakmadım fiyatlarından dolayı.Bugün yolda bir yabancı bir bisikletçi gördüm.Bisikleti Scott Tampico idi.Kadrosunun güzelliği çok etkiledi beni.Üzerlerinde çok iyi donanım olmasa bile ki zaten sonra yavaş yavaş düzeltirim hiç önemli değil.Onun kadrosunun güzelliği bu açığı kapatıyor.Teşekkürler. Scottları araştırıyım...
    Bir de scott'u ne kadara aldınız.İnternettem baktım fiyatı bana yüksek geldi.Bir de nereden aldınız? Teşekkürler

17. Murat Dağcı

Murat Dağcı Aktif Üye

Seviye:
    Kesinlikle memnun kalırsın.. Hemde çok güzel tasarımı vardır.. Sürdüğnü zaman insanlar hayran kalır :) İşte bu yüzden Scott. Ben peşin 2100'e aldım. Konya Pınarelli bisikletten almıştım. Peşin olunca indirim yapıyorlar.. Bi de Aspect serisi var.. Ona da bi göz atmanı isterim..

18. Murat Dağcı

Murat Dağcı Aktif Üye

Seviye:
    Eğer çok fazla tura katılıcam en az 200 km yapcam falan diyorsan, o zaman Aspect serisine ağırlık vermeni öneririm.. Scale'lerle de yaparsın, ki scaleler aspectlerden daha şıktır, ama çok uzun tur isteyen adamlar Aspect kullanır genellikle.. AMa arazi ağırlıklı istersen Scale.

19. ilkerturker

ilkerturker Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kadro önemli benim için dersen Specialized Rockhopper yada scott bakabilirsin.
    Ama bunların üstündeki malzeme çok da iyi olmayacaktır 2000 lira ile sınırlı bütçede.
    Ama Salcano'nun full Slx donanımlı bisikleti 2000 liraysa ben olsam onu tercih ederdim.Kadroyu da forumda bakardım ,merida scott yada başka bi kadro bulunca alır,salcano kadroyu da satardım.
    Böyleyece full slx li çok güzel bir bisikletim olurdu :)
    Tabi karar sizin ama şu anda bana göre donanım /fiyat konusunda Salcano'yu tek geçerim.

Bianchi alikut, da üzerinde full slx ile gelen güzel bir bisikletti.Sıfırını bulursanız bunu da kaçırmayın derim.
    Geçen yıl 1500 liraydı sıfırı ve üzerindeki parçalar çok iyiydi.
    Kolay gelsin