2000 TL - 3000 TL Civarlarında Yol Bisikleti Tavsiyesi

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Öncelikle herkeze Merhaba.. Küçük yaşlardan beri bisiklet kullanmışlığım var son 3 - 5 senedir sahşi bir bisikletim olmadı ve artık Düz gidonlu Mtb, Şehir bisikleti tarzı modeller istiyorum o yüzden Uzunca bir zamandır hayalini kurup ulaşamadığım ve artık biraz daha para biriktirerek ulaşacağım Performans, Hız, Tutkum v.b. için Yol bisikleti istiyorum. Her ne kadar parça olarak çok fazla bir bilgim olup anlamasamda. İnternet üzerinde araştırmalarıma ve edindiğim bilgilere göre Aklımda olan, Kafama yatan ve beni Senelerce idare edebilecek "Merida Scultura 903" var gibi duruyor. Fiyatı daha uygun bisikletler vardır elbet ve benim içime yatarsa bu beni dahada mutlu eder açıkçası çünkü daha bunun ekipmanları alınacak.. Kadro estetiğinede açıkçası önem veriyorum :) Bunun dışında ki tavsiyelerinizide almak istiyorum.
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/850/e54m.jpg
MERİDA SCULTRA 903
VİTES SAYISI : 20
KADRO : Scultura Lite
MAŞA : Road Carbon Full
ARKA VİTES : Shimano Tiagra SS
ÖN VİTES : Shimano Tiagra
VİTES KOLU : Shimano Tiagra Dual Control
FREN KOLU : dahili
FREN : Merida Road Comp
AYNAKOL : Shimano Tiagra 50-34
ORTA YATAK : dahili
ZİNCİR : KMC X10 10s
HAZNE ÖN : Shimano Tiagra
JANT : Merida MR500
KASET : Shimano CS-4600-10 12-28
LASTİKLER : CContinental Ultra Sport II 23
GİDON BOĞAZ : Merida Pro OS -5°
FURÇ TAKIMI : Big Conoid semi Neck Pro
SELE BORUSU : Merida Carbon 27.2 mm
SELE : Merida Pro SI
PEDAL : N/A
AĞIRLIK : 9.20kg

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan BOZKUR

Bu bisiklet ayarında benim kullandığım Carraro CR Race 052 var fiyatı 1989 lira sanırım Merida'dan yaklaşık 1000 lira civarında daha ucuz. Tavsiye ederim memnunum.
Kadro açıları bana göre oldukça estetik. :)

http://hizliresimyukle.com/images/2014/05/28/a3.png

http://hizliresimyukle.com/images/2014/05/28/a4.png

• Beğen
Tepkiler: Berke

xelon

Üye
Tepki
11
Benzer baslikli bir konuyu 2-3 hafta once acmistim. Merida, Cube ve KTM arasinda kalmistim ve KTM Strada 2000 de karar kildim. Cok memnunum. Gerci gecirdigim kaza sonrasi pek kullanamadim :)

Benim profil uzerinden konularima bir goz gezdirin derim.

Simdiden hayirli olsun...

Tepki
46
Bisiklet
Kron
2,500 Tl liste fiyatı olan Kron Rocket'ı önerebilirim size. Kadro olarak herzaman çok hoşuma gitmiştir. Geçen hafta almak nasip oldu bana da. Merida ve Carraro2'yla kıyaslayınca Tiagra sistem , karbon maşa , ağırlık konularında ortaklar. Kron'u benim için bir adım ileriye taşıyan Shimano RS10 jant seti oldu.

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
@Berke Kazankaya

Carraro CR Race 052 Kadro estetiği olarak oldukça hoş görünüyor beni cezbetti ama Ömür boyu garantili mi acaba ? :D

KTM Strada bildiğim kadarıyla fiyat açısından bütçemi bi hayli aşıyor ama bi göz gezdiririm Tolga0 Teşekkür ederim.

Jant Seti olarak doğruyu söylemek gerekirse hiç bir bilgim yok hangisi iyidir değildir neye göre değerlendiriliyor onu henüz anlamıyorum ama Kron Rocket ' e pek kanım ısınmadı =))

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan BOZKUR

Jant setleri ağırlıklarına, akıcılığına ve bir kaç özelliğine göre değerlendirilebilir. Carraro'da gelen jantlar Shimano'nun değil bu sebeple almaya korkanlar olabiliyor ama rahatlıkla söyleyebilirim ki oldukça dayanıklı her türlü bozuk yola, taşa, çukura girdim ilk günkü gibi ne akort bozuldu ne de başka bir şey.

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
@Berke Kazankaya

Bu benim içime baya baya yatmaya başladı Resmen beni 1200 - 1300 Liradan kurtardın diyebilirim Berke =) Eğer kadrosuda Yeterince sağlamsa Sanırım bunu alırım. Kimisi yazmış sitede carraro bisikleti olup düz yolda fren sıkıp kadro kırıldı gibisinden ama Bu race serileri için geçerli değil sanırım ?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O şeyler hayal ürünü hiç akıl alıyor mu fren sıkarken kadro kırılsın mantık var mı yani? :D
Race serisini geç 100 liralık bisiklet sürsen bile öyle bir sorun olmaz onu yazan kişinin kafası güzeldi herhalde. :D

• Beğen

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
@Berke Kazankaya

Bencede yeterince mantıksız geliyor kulağa ama ne bileyim öyle yazınca çatlama falan değil direk kırıldı yazmış :D kadroya ömür boyu garanti dermisin sen bu CR Race 052 için :) bildiğime göre en önemli şey kadro bisikletlerde ?

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla ben oldukça sağlam buldum sertliği iyi sorun yaratacak bir kadroya benzemiyor.

Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan BOZKUR

Valla uzun yıllar kullanılabilecek bir kadroya benziyor bana göre.
Sertliği iyi esneme hissetmiyorum ayakta pedal basarken yani sorun yaratmaz gibi.