Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2000 TL 27.5/29 mtb önerisi + bonus

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında BlackJack# tarafından paylaşıldı.

1. BlackJack#

BlackJack# Üye

Adı:
    Berat
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aldığım sportive 225 ten memnun olmadığım ve önümüzdeki günlerde trabzonda ki yaylamıza gideceğimiz ve oralardaki müthiş patikaları gölleri dünyanın en tehlikeli yollarından birisi olan çaykara derebaşı virajlarını da geçecek olmamızın şerefine 225 imi aldığım bisikletciye geri verip üstüne 1000 tl nakit ile bir mtb almak istiyorum,bu yolculuğu kaldırabilecek donanımı iyi önerilerinizi bekliyorum

buda yolun fotoğrafı ve tanıtımı :)

Çaykara’daki Derebaşı virajları dünyaca ünlü tehlikeli yolları araştıran www.dangerousroads.org isimli site kullanıcıları tarafından dünyanın en tehlikeli yolu seçildi.Site kullanıcıları yolu, “Ölüm yolu” olarak nitelendirilen Bolivya’daki yoldan daha tehlikeli olarak tanımlandı.

Sitede yer alan bilgilerde, yolun 106 kilometre uzunluğunda olduğu ve 29 keskin virajdan oluştuğu belirtiliyor.

2 bin 35 metre yüksekliğindeki Soğanlı Dağı eteklerinde yer aldığı aktarılan yolun ne kadar zor bir güzergah olduğu anlatılırken, “Bazı virajları tek seferde dönemezsiniz, yol 1916 yılında Rus askerleri tarafından yapıldı” deniliyor.

Sitede, yolun en tehlikeli bölümünün Derebaşı tesislerinin bulunduğu yer olduğu, bu bölümün de genelde kar ve tipi nedeniyle kapalı olduğu ifade edildi. Site kullanıcıları, yolun tehlike sıralamasında Bolivya’daki yolu geçtiğini sık sık belirtirken, o yolun sadece turistik amaçlı kullanıldığını, Derebaşı’ndaki yolun ise insanlar için önemli bir güzergah olduğunu anlattılar. Dünyanın tehlikeli yollarını gezerek değerlendirme yapan site kullanıcıları, Derebaşı yolu için “sözler ve fotoğraflar ne kadar tehlikeli olduğunu anlatamaz” yorumunda bulundular.

2. BlackJack#

BlackJack# Üye

Adı:
    Berat
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

BilalBeki bunu beğendi.
  3. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yollar süpermiş gerçekten çok kesin virajlar var 29'er janta alışkın olmanız gerekli biraz dönüş mesafesi kısıtlıdır 26 gibi çevik dönüşler yapmaz sedona,carraro,ghost modellerine bakabilirsiniz bir çok model 27-30 vitesli Hd frenli hidrolik maşalı bir mtb işinizi görür :)

4. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben nasıl trabzonluyum ya bi gidemedim şu ander yere.
    şimdiden yapacağın tur hayırlı olsun.

BlackJack# bunu beğendi.
  5. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Aldığın bisikletçide Scott varsa 770 öneririm. 760 modelini kullanıyorum bir haftadır hafta sonuda feslikan yaylasına çıktım. Hem tırmanışta hemde inişte inanılmaz çevik. Pedal kuvvetim baya arttı oturma pozisyonundan ve kadro geometrisinden dolayı. İniştede çok stabildi. 29 ların kontrolü bana zor geldi açıkçası denediğim bir kaç modelde pek rahat edemedim. (orbea ve cannondale trail) Bisikleti aldığın yerde hangi markalar var o da önemli tabiki

6. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @chnkrmz hocam ben nasıl trabzonda yaşıyorum ki bende gidemedim o ander yere :) fırsat olmadı diyelim ikimiz için de

turda başarılar aynı rotayı yanılmıyorsam kevser seri yapmıştı ondan bilgi alabilirsin bazı konularda donanım için de tecrübeli arkadaşlar mutlaka yardımcı olcaktır. @BlackJack#

chnkrmz bunu beğendi.
  7. BlackJack#

BlackJack# Üye

Adı:
    Berat
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    teşekkürler arkadaşlar iyi dilekleriniz için ghost kato çok dikkatimi çekti araştırmalarıma başlayacağım bugün bisikletçide yavaş yavaş