2000 liraya bisiklet almak ?

Tepki
0
Bisiklet
Specialized
Abilerim ablalarım şu başlıkta görmüş olduğunuz sorunsal hakkında psikolojik desteklerinizi bekliyorum ühüü ü :(

İki hafta önce aktif pedalın bakırköy şubesinden 2230 ( peşin indirimli fiyatı ) liraya ' specialized sirrus elite '
model şehir bisikleti satın aldım

Çevremden aldığım yoğun tepkilere nazaran aklıma bu bisiklet niye bu kadar pahalı hakketten sorusu düştü, ve size soruyorum niye bu kadar pahalı olur bi bisiklet ? Niye? Hak ediyor mu bu kadar parayı cidden ?

hem öğrenci olup tek seferde bütçemi sarsacak kadar büyük bir harcama yapmış olmanın verdiği ayranı yok içmeye tahtırevanla gider.. duygusu hem akraba dediğimiz gereksiz ayakbağlarının yersiz tepkileri beni baya üzüyor (
o parayla motosiklet alınırmış diyeni, ikibin lirayı bisiklete verdiğim için direk mal olduğama kanaat getireni, bunun tekerleği inceymiş diye kötü olduğunu savunanları, bisiklet çoooh haaafmiş hurdaymış o paaaara hurdaaacı alınır diyeni, her türlüsü var bu organizmaların benim etrafımda ) bir nevi mastürbasyondan sonraki pişmanlık hissi gibi bir durum oluştu üzerimde, bu hisden nasıl kurtulurum ?

++ek soru olarak ;

sadece %10 indirim yapıldı peşin ödeme olduğu için ve de hiç bir aksesuar verilmedi. Benim pasifliğimden mi yararlandılar anlamadım pazarlık payı yok dediler sadece bisiklete verdiler ve güle güle.. . O kadar mı yani ? Daha sıcak samimi bit ortam ne biliym al bu da hediyemiz olsun gibi bi şeyler yok mu aktif pedal da ?

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bende bisikletimi 2. el 2300 lira verdim. banada çok söyleniyor o tarz laflar.
belli bi süre idare et. bisiklet güzel.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
takma kafana bu ülkede ağzı olan herkes konuşur.
güzel bisiklet seçmissin ömürlük olur.

indirim konusuda gelirse belki biraz daha ayak sürtsen birkaç yere daha bakıp fiyat konuşsaydın daha işin kolay olurdu.
ama alacağın rakamlar 3 aşşa 5 yukarı aynıdır.

sen sallama kimseyi , güle güle bin ;)

banada derlerdi bu kadara paraya alınırmı bisiklet git motor al diye
bende ; " bu kadar paraya 1 kamyon gübrede alabilirdim,ama almadım " derdim.
susarlardı ;)

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@kivilcimb

+1. Ben bile bisikletime 850 lira vermeme rağmen "" ohaa o kadar para verilir mi"" , ""hiç akıl yokmu sende "" tarzı şeyler söyleyebiliyor insanlar. Onlara aldırış etmeden istediğiniz gibi alın-sürün bisikletinizi. He bir de kask meselesi var o daha da felaket :D

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Gayet iyi bir bisiklet almışsın, hatta gayet de iyi bir fiyata Specialized almışsın. Okumaya başladığımda, Specialized'ın iyi fiyata da bisikletleri varmış demek ki diye düşünmüştüm. Kadron iyi, üzerindeki parçalarına baktım şimdi, onlar da gayet güzel. İyi bir bisiklet için sadece ortalamanın biraz üstünde ödeme yapmışsın. Seni uzun turlarda sorunsuz taşıyabilecek bir bisiklet sahibi olmuşsun. 2000 liraya alabileceğin dandik bir motorsikleti kullanmaktan çok daha fazla keyif veren bir araç edinmişsin.
O bahsettiğin kişilerin bisiklet üzerine zerre bilgisi olmadığı, bisikletleri sadece marketlerde satılan ne idüğü belirsiz 250-300 liralık çelik yığınlarından ibaret sandıkları için öyle tepki veriyorlar. Gözlemlediğim kadarıyla o kitle genelde senin bisiklete olan bağlılığının arttığını gördükçe yavaştan özenip benzer bisikletleri araştırmaya, hakkında sorular sormaya başlarlar. Metin olunuz.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Aklı başındaki kişilerin dediklerini dikkate al cahil insanları he he de geç.

Alkol yok sigara yok. Kitap alırım salakmısın derler Diablo 3 aldım salakmısın oyuna para mı veriyorsun derler. Günde iki paket sigara içerler kendilerini görmezler. Asıl sen salakmısın kendini zehirleyip ayda 300 TL sigara para veriyorsun. Yer çöpü atmam elimde tutarım çöp tenekesi görünce yere atmam. Hayvanmısın yere atsana derler.

Sen bisikleti kullanıyormusun; kullanmıyormusun? Bence en önemli olan şey bu. Bir şeyi aldığında hakkını vererek kullanmak. O sana bisiklete para o kadar mı verdin diyenlerin içinde bir çoğu telefona deli para veriyordur. Bir çoğuda o telefonun hakkını vermeden kullanıyordur. Bir çok kişi tanıyorum 2000 Tl para verip sadece alo diyen. Hatta bir çok kişi 2000 TL lik telefon alıp içine kontur koyup konuşamaz. Elde iphone var. Baba akşam beni ararsın kontür yok. Kısa sözün özü kulllanmıyorsan geçici hevesle bırakacak isen boşuna o kadar para vermişsin. Diğer türlü hayırlı uğurlu olsun. Zaten onlar 500 TL de versen çok fazla vermişsin diyeceklerdir.

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet kullanıcıları olarak hepimiz halk arasında "mal, akılsız, çocuk, beyinsiz" olarak değerlendiriliriz. Aramıza hoşgeldin.

Takma kafana. Bisikletin çok güzel bir bisiklet. Seninle uğraşanlara "Evet yahu malım, hiç akıl yok bende, ben niye motor almadım, doğan görünümlü şahin almadım ki" diye kendinle dalga geçercesine cevap ver. Susacaklardır en kısa sürede. Sen kendini normal savununca ise uğraşmaktan zevk alacaklar ve daha çok uğraşacaklar. Susmasalar bile takma kafana. Ağzı olan konuşuyor ülkemizde. Bisiklete belki en son 8 yaşında binmiş kişiler bunlar.

2-3 ay önce ben de bisiklete başladığımda: "Çocuk musun oğlum?" "Aha bak işten çıktı ve arabaya binemez oldu, bisikletle geziyor anca" "Boyundan posundan utanmıyor musun?" vb tepkiler aldım. Hem akrabalarımdan hem de arkadaş çevremden. Ki ben yeni bisiklet bile almamıştım. Eski hurdamı ayaklandırmıştım sadece. Kimisi "Bırak şu bisiklet hobisini, aklını başına al" diyor. Ben de "Sen işe güce giderken arabayı hobi amaçlı mı sürüyorsun" diyince susuyor :) Ama 2-3 ayda bende oluşan fiziksel ve psikolojk değişimi, yani 10 kilo verip etrafta mutlu mutlu, gözlerim ışıldarcasına gezmemi görünce imrenmeye başladılar. Aslında bende mi sürüşe çıksam seninle falan diyorlar. Hepimizin başından benzer olaylar ve tepkiler geçiyor. Sen akıllıca bir iş yapmışsın emin ol. Israrla ve gururla devam et .

Ayrıca umarım bütçenin bir kısmını kask-eldiven-gözlükten oluşan olmazsa olmaz güvenlik ekipmanlarına ayırmışsındır. Keyifle pedalla

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En iyisi gerçek fiyatını söyleme.
Bir kişi o bisikletin fiyatını soruyorsa bisikletten anlamıyor demektir 500 lira verdim 750 lira verdim de geç. 10.000 liraya bisiklet alanlar var onlar ne yapacak? :D

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
(link)
şu konuya bi bak kaç kişi senin aldığın tepkileri alıyor gör :D
yalnız değilsin yani.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Berke Kazankaya

Islak sopayla dayak yiyiyorlar :evil:

Tepki
0
Bisiklet
Specialized
Yalnız olmama duygusu ne güzel :) Hepinize çok teşekkür ediyorum

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Hocam hiç kafana takma sen pedala bas herşey arkanda kalsın :D
arabayla-motorla kıyaslayanlara şu şekilde cevap verebilirsin.
vasıta kullanma amacı ulaşım ise ortalama bir arabanın yıllık bakımı-vergisi-sigortası-muaynesi-kaskosu(sabit giderler) senin bisikletinden pahalıya geliyor, yakıt parasını daha hesaba katmadım bile :D

Demir C.

Aktif Üye
Tepki
18
O pişmanlıktan önceki durumunu yazmasaymışsın
Sonra pişmanlık duyarsın. İyi bisiklet o.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Milet Migros'ta satılanları görünce pahalı geliyor tabi "O da bisiklet bu da bisiklet"diyor. Öyle söyleyene bindireceksin Migros'tan alınan bisiklete 150-200 km gidecek görecek..... :evil:

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
bisiklet kültürü hızla yayılıyor fiyat-kalite cetveli de zihinlere zamanla oturur. insanlar artık karbon bisikletimizi gösterip :''abi bu 500 liralık bisikletlerdenmi'' diye sormucak.
biraz daha zaman gerekiyor
bisiklete geçtiğimden beri ayda 200 lira kar yapıyor sağlığımı da hesabını tutamadığım oranda güçlendiriyorum.

B. Cagta

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
Gule gule kullan. Bu is merak isi millet nerelere para harciyor. Bol bol sur keyfini cikar. Hatta soyle diyeyim meraklisina gore o bisiklet ucuz bile sayilir ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ucuza almışsın. O alet burada 2.500 den aşağı değil. Kendi sınıfının en iyilerinden birisi o.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
artık yeni bi cevap geliştirdim kendime..
-bisiklet kaça aldın.
+beş binlira
-o paraya motosiklet alırdın yaaaa
+motosikletim var zaten.
-.... o_O
+o fiyata araba alınır diyeceksen eğer arabamda var.
-....errorr....

denenmiştir ve güzel sonuç alınmıştır :D

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ben 350 - 400 TL ye aldım diyorum. Ne muhatap olacağım bu işi bu kültürü, sektörü bilmeyen kişilerle..

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Yanında ekipman vermeme konusunda da şunu söyleyebilirim;

Aktif Pedal biraz daha kurumsal bir yer, öyle "tek dükkan açtım hadi her şeyi yapayım" bir yer değil.
Bora Abi (Tirki) de bildiğim kadarıyla Aktif Pedal'in sahibi değil, sadece mağaza müdürü. Kendisine verilen çerçevede indirim uyguluyor.

Bu yüzden kendi pasifliğinizden size bir şey vermediklerini düşünmeyin :). Yapabileceği şeyi yapmıştır.
Ama şöyle bir artınız olur; bisikletinizi oradan aldığınız ve Bora Abi'yle de artık bir şekilde iletişiminiz olduğu için, tamir/bakım ve sair işlerinizde indirim mutlaka yapacaktır. Sonuçta onlar kendi inisiyatifinde ürün değil de hizmet olduğu için.