Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2000 Lira seviyesinde Yol bisikleti.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali Demir tarafından paylaşıldı.

1. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.

Kron xc2000 mtb bisiklet kullanıyorum. genellikle şehir içinde, asfalt yollarda kullandığımdan dolayı bir nebzeden sonra sıkmaya başladı artık mtb. 2000 lira seviyesinde bir bütçem var. yol bisikleti seçiminde pek bir bilgim yok. tecrübeli arkadaşlardan, yardımsever pedalcı arkadşlardan yardım bekliyorum.

ayrıca, boyum 1.80 kadro ölçüleri mtblere göre farklı sanırım.

teşekkürler.

YüzSürKoş bunu beğendi.
  2. CenkT

CenkT Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba;

Bende sizin gibi arayış içerisindeyim. Salcanonun xrs 030 tiagra ve apex modellerine yönelmiştim. Hatta 20 gün önce siparişini de vermiştim. Fakat bu periyotta salcano ile yaşadığımız bazı sorunlardan dolayı bu iki modelden (hatta salcano dan ) neredeyse vazgeçmek üzereyim. Bu gün itibari ile de alternatif modelleri araştırmaya başlıyacağım. Bulduğum modelleri sizinle paylaşıım. Benim boyum 1.77 ben 54 kadro tercih ettim. Forumda bulunla ilgili tablolar mevcut. Onlardan faydalanabilirsiniz.

3. Selman SİVRİ

Selman SİVRİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2.000 liranın üstüne 4.000 daha koy
    sana Karbon bir bisiklet önereyim. Bu arada Boyun 1.80 ise Kadro boyunun 53cm olması lazım.

4. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    2.000 liranın üstüne 4.000 lira koymak o kadar kolay değil :)

5. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    temiz bir 2. el yol bisikleti alabilirsiniz.

6. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    2000 üstüne 4000 koy derken? :D

7. Selman SİVRİ

Selman SİVRİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İhtiyaç kredileri bu iş için biçilmiş kaftan! Faiz oranları bu ay için bayağı iyi sayılır...

8. Ali Demir

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hocam tesekkur ederim.

ben de biraz arastirtikdan sonra, demis oldugunuz modele yogunlasmistim. acaba sizi bu modelden sogutan sey nedir? sanki alabilecegim tek model bu gibi geliyor bana.

hocam size de tesekkur ederim.

yalniz o parayi bisiklete vermem mumkun degil. keske sartlarimiz uygun olsaydi da, demis oldunuz duzeyde bir bisiklet alabilseydim. kendi yagimizda kavrulmak en mantiklisi.:)

ProfessionaL bunu beğendi.
  9. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    2000 Tl ye yaklaşık olarak, shimano tiegra ya da 105 le karışık donanımlı , karbon maşa, ciddi bir marka yol bisikleti alınabilir. (karbon kadro düşünülürse sağlam bir marka yol bisikletine 1750 civarı fazla vermek gerekir)

180 cm boy 56 belki 54 ölçü kadro olur. Bacak arası yüksekliği + üreticinin boy tablosu + geometri çizimi dikkate alınarak değerlendirilebilir. ( her markada bu gibi önemli bilgilendirmeler olmaz )

Ayna kol uzunluğu, ayna kol dişli sayıları , ruble dişli sayıları, kadro boyuna karar verdikten sonra alışverişe başlamak yararlı olur. Fiyat performans çok uygunsa yukarıdakilerden ayna kol , ruble değişikliği yapmak üzere bisiklet alınabilir. Maliyet sorgulanmalı tabi ki. Benim görüşüm bu şekilde

Bulunduğunuz şehirden deneyerek almak 1-2 yüz lira ucuza almaktan çok karlı olabilir. (Bizzat ön-vites fren kolu arızası İçin garanti sürecini takip etmekte şu sıralar zorlanmaktayım)

10. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...CID=14&PID=1017&probrand=&prosize=&procolour=

http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...CID=14&PID=1021&probrand=&prosize=&procolour=

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,5333,OdesisMc

http://www.bisikletcim.com/scott-sub-35-bisiklet

Bu ürünlere bir göz atmanı tavsiye ederim yol bisikletini bilmiyorum hiç kullandın mı ? Ancak mtb ye alıştıktan sonra eğilmek zor geliyor adama bence senin istediğin bunlardan biri ya da yol aksesuarlı düz gidonlu bir bisiklet alman senin için daha mantıklı olucaktır benim tavsiyem bu :)

11. Ergun Yavuz

Ergun Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano Xrs030 Apex kullanıyorum 2012 ekimden beri gayet memnunum 2.500 fiyatı var bu paraya alınabilecek en iyi bisiklet şu an da bu.. jantlar olsun kompenantlar artı boğaz gidon ların iyi olması %100 tercih sebebi.. Ben tavsiye ediyorum pişman olmazsın. :)

12. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İyi hoş diyorsunuz da, bu sağlıklı bir düşünce yapısı değil. Cebinizde olmayan parayı harcamak bu kadar kolay olmamalı. Kaldı ki 1000 lira değil, 4000 lira daha diyorsunuz. İnsaf. :)

13. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano XRS030 tiagra al dostum tam dediğin fiyatta ve o fiyata alabileceğin ''en iyi'' bisikletlerden birisidir.

14. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    4000 lira daha koy denmiş :) Bence 700-800 lira daha koy Sedona 621 al .

15. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Xrs30 Apex kullanıcısı olarak,2 bin tl civarına alabileceğin en iyi bisiklet olduğunu söyleyebilirim ''Türkiye'' şartlarında. Tiagra setlisinide gördüm kurcaladım ama Apex setin yanında kalite olarak vasat kalıyor baya. 200-300 lira fazla verip xrs30 apex almanı tavsiye ederim liste fiyatlarını boşver indirim yapıyorlar % 5-10 civarı. Direk nakit paran olursa 2 bin civarından alabilirsin sanıyorum. Benim boyum da 180 bacak içim biraz uzun 85 cm civarı,çocukluktan basketbolla uğraştığım içinde kollarım bacaklarım uzundur normale göre. 54 cm kadrosunu kullanıyorum herhangi bir sıkıntı ağrı yaşamadım ama 56 cm olsa daha iyi olacaktı gibi geliyor. Eğer bacak içi boyun,kolların uzun değilse 54 cmde rahat edersin. Aklına takılan bir soru olursa mesajla cevaplayabilirim xrs apex için. Kolay gelsin

16. Devrim Uyanık

Devrim Uyanık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben xrs030 Tiagra aldım 2-3 ay önce. Kardeşim de Scott Speedster aldı aynı zamanlarda. İkimizde 2000 lira verdik üç eksik beş fazla.
    3-4 ay kafa yorduk bu işlere yani çok araştırdık. Çok ciddi maddi engeller de yoktu, 3-3.5 falan da verebilirdik istesek ama fiyat fayda anlamında böyle karar kıldık.
    Ben donanım kalitesinden dolayı bu tercihi yaptım. Kardeşim de görsellik açısından böyle bir tercih yaptı.
    Makineler bunlar. 2 bin kilometre üstü birşeyler yapmıştır ikisi de alındıklarından beri, bir sıkıntımız yok.

17. Ali Demir

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sevgili arkadaşlar, hepinize ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. önemli tavsiyelerde bulundunuz.

sanırım benim için en iyi seçenek Salcano Xrs030 Apex olacak. kararımı verdim. tekrardan teşekkür ederim, hayırlı günler.

18. Devrim Uyanık

Devrim Uyanık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim kişisel olarak Apex tercih etmemenin sebebi kolları ve aynakolu değiştirecek olmamdı.
    Fotoğraftan da anlaşılıyordur muhtemelen. Önde 22/36 ikili aynakol var. Arkada 11/34 10'lu ruble var.
    Sram'de keyfime uygun oranlarda aynakol bulamadığım için, uyumsuzluk riskini artırmamak adına shimano'da karar kıldım.

19. Ali Demir

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    arkadaşlar, almaya karar kıldım ama ne yazik ki istanbul'da sirkeci ve unkapanı bayisinde bulamadım.

acaba istanbul'da temin edebileceğim bir yer mevcut mu?

20. Nihat Gündüz

Nihat Gündüz Üye

Seviye: