Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2000 lira civarında mtb almak istiyorum..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mustall165 tarafından paylaşıldı.

1. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    İyi günler
    Mtb vites-çekiş sistemleri başlığı altındaki konumda da göreceğiniz üzere son 1 aydır güzel bir bisiklet toplama çabasındayım.Orion ds 08 kadroma (değeri sanırım 100 lira civarı :)) full slx sistemi döşemek istiyordum.Bunun mantıksız olacağı kanısıyla bisikleti komple değiştirme kararı aldım.Atlamalara ve bashing e dayanıklı yarışlara dayanabilecek bir bisiklet istiyorum.Limitim 2000 lira civarında.Aklımda sedona 781 2010 var :)Harika bisiklet.Ancak frenleri ve maşası beni düşündürüyor.
    -Frenlerinden juicy 5 performansı ve dayanıklılığını bekleyebilir miyim?
    -Maşasını dayanıklılık olarak tora 302 u-turn le kıyaslarsak,neler söyleyebilirsiniz?

Son olarak bu limitlerde altarnatif bisiklet öneriniz varsa bekliyorum

2. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sedona 781 gayet güzel donanımla geliyor şu an alacak olsam düşünmeden alırdım diyebilirim. Üzerindeki jant setide gayet güzel maşası da suntourun en üst seviye maşası. Siz gidipte bu bisikletle 1-2 metreden atlayayım diye uğraşırsanız tabi ki dayanmaz. Yani kullanım alanının dışına çıkmadıkça sorun çıkartmaz. 2.2 kiloluk tora maşayla 1600 gramlık axon maşayı sağlamlık yönünden kıyaslamak pek doğru olmaz diye düşünüyorum. Kullanım alanları farklı sonuçta.

3. Y.Toygar

Y.Toygar Kıdemli Üye

Seviye:
    Bianchi Alicut'u tavsiye ederim.. En azıdan Full SLX ile ben burdayım diyebiliyor ve fiyat bakımından aynı sayılan bisikletlerdende daha iyi durumda =)

4. Cenk Taşcı

Cenk Taşcı Üye

Seviye:
    Merhabalar umarım istediğiniz bisikleti yakın zamanda bulursunuz benim size tavsiyem CANNONDALE TRAIL SL serisi veya CANNONDALE Caffeine olabilirdi(şahsen hayalimdeki kadrolar ne yazıkki bulamadım)bunlara bakabilirsiniz trail sl serisini Türkiyede rahatlıkla bulabilirsiniz.Bir başka tercih olarakta Bianchi Alikut olabilir(trail sl serisiyle Ali kut arasında parça bazında baya fark var Ali kut parçalar daha iyi ama diğer taraftan Cannondale kadro olarak çok çok iyi ömür boyu garantisi var)Tercih size kalmıs ben Ali kut kadro kullanıyorum memnunum ama bulabilseydim Trail sl yada caffein kadro isterdim ama ne yazıkki bulamadım.Şimiden ahyırlı olsun bol pedallı günler....))))

5. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    Cevaplar için teşekkürü borç bilirim,
    Arkadaşlar altarnatif olarak bianchi alıkut u bende düşündüm.Yalnız sadece "Bianchi" olduğu için biraz mesafeli kaldım o bisiklete.
    Alikutun donanımları "10 sedona 781 leoldukça benzer.781 deki maşa axon.Bana göre artısı o olabilir.Ama aralarında 500 liraya yakın fiyat farkı var..

6. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 2 bisikletinde üstünde gelen slx frenleri juciy 5 lerle kıyaslarsak neler söyleyebilirsiniz?

7. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    axon suntour'un en hafıf maşası 1500 gr -50 +50 ;)