Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2000-3000tl lik uzun yol bisiklet önerileriniz

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gürel dursun tarafından paylaşıldı.

1. gürel dursun

gürel dursun Yeni Üye

uzun mesafeli seyahat etmek için bisiklet alacağım acaba bana önerebileceğiniz bisikletler var mı
    boy 1.73
    kilo 70

2. Mephamd

Mephamd Üye

Seviye:
    Scott sportster serisi, p1,p2 sizin fiyat aralığınızda olmalı sanırım!
    Giant x-sport 0 veya 1 de düşünülebilir.
    Kullananlar daha iyi yorumlar yapacaklardır ama bunları internetten araştırabilirsiniz.

3. Reşat ÖZKAN

Reşat ÖZKAN Yeni Üye

Seviye:
    ben sizin toplamanızı öneririm. çünkü hazır bisikletlerde mutlaka maliyeti yakalamak için bir yerlerden kesiyorlar. benim size önerim her şeyden önce sizi uzun yolda bırakmayacak sağlam bir kadro(örn: TREK 7.5FX) aramalısınız. yarışçı değil uzun yolcu olacağınızdan sizin için birinci öncelik hafiflik değil sağlamlık ve uzun ömürlülük olmalı. Shimano SLX serisi, Shimanonun sağlam serisi olarak bilinir. Bu yüzden bu seti tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Alex-Dt Swiss - Mavic gibi bilindik ve kaliteli çemberler, iyi göbekler ve dayanıklı tellerden oluşan bir jant seti, tercihinize göre disk yada v-fren(uzun yolda kolay bakım ve hızlı onarım için önerilir) kullanabilirsiniz. Selenin anatomik olması çok önemli. Şunu unutmayın: Sizin için en önemli şey konfor ve sağlamlık. Dilerseniz rigid(düz maşa) kullanabilir, dilerseniz de çalışma mesafesine(amortisörler 20 mm.'den 120-140'lara kadar çıkabiliyor) kendiniz karar vereceğiniz yine sağlam bir amörtisörle sizi yıllarca durmadan gezdirecek bir uzun yol bisikletine sahip olabilirsiniz. Tüm aksesuarıyla birlikte(bagaj - far - stop gibi) istediğiniz fiyat aralığını tutturacağınızı zannediyor ve hayırlı alış-verişler diliyorum.

ali ayhan cıvıl, iCg ve burak329 bunu beğendi.
  4. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Uzun mesafeden kastınız uzun hafta sonu sürüşleri ise markaların enduro modellerine bakmanız yerinde olur. İlk aklıma gelenler Giant Defy, Specialized Allez ve Trek 1 serisi.. Bunların daha dik sürüş pozisyonu sunan ve bagaj opsiyonu bulunan Giant Defy konfor açısından mantıklı olabilir. Uzun mesafeli turlar için düşünüyorsanız city-bike tarzında bir bisiklet daha uygun olur.

5. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Giant'ın hibrit kategorisindeki 2010 model Roam XR 0 'ına göz atmanızı öneririm. X-sport 0 kullanıcısıyım. Bu modelin 2010'daki daha üst (özellikle kadro Aluxx SL) modeli Roam XR 0. Ayrıca benzer özellikteki Scott Sportster Limited'la da karşıılaştırabilirsiniz.

Şimdiden kazasız turlar

five

6. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Tur bisikleti olarak 2007 model siyah trek 520 var, cromoly gövdeli, uzun yol turculuğunda 1983'ten beri yollarda olan bir klasiktir, torunlarınıza bile kalabilecek bir bisiklet tavsiye ederim

7. mechanics

mechanics Aktif Üye

Seviye:
    Bir arkadaşım Amerikadan Surly marka tur bisikleti almıştı. Ülkemizde pek bilinen bir marka değil ama kadro işçiliği inanılmaz kaliteliydi. Fiyatı da aldığı bisiklete göre oldukça makuldü. Bu markadan bulabilirseniz tavsiye ederim.

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  8. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Eşim ve ben Scott P serisi bisikletler kullanıyoruz. Memnunuz. Türkiyeden alacaksanız zaten çok fazla seçeneğiniz yok.
    Hangisini alırsanız alın iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

9. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    trek 520 ile ilgileniyorum ben nerden bulucam o bisikleti.

10. Ali Hekimoğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bende var izmirdeyim belki satarım diye yazmıştım ama satmayı pek düşünmüyorum , türkiyeye ithal edilmiyor malesef, amerikalı bir turcunun türkiye turundan sonra alındı.

11. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    satmayı eğer düşünürsen özel mesaj atamıyorum bisikletini alırım bu sene olur gelecek sene olur 3 sene sonra olur hiç farketmez müşteri hazırdır burda :) ve çok temiz görünüyor

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  12. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=53612

yukardaki bisiklet ve benzer şekilde toplanan bisikletler ile uzun yol yapılıyor. Türkiye den Serkan Taşdelen ve birçok turcu 26 teker ölçülü bisikletleri tercih ediyor. Bu sene yine Koga Myata süpriz yaparak 26 jant 7005 alu bisiklet leri öne çıkarıyor. Bu güne kadar demir 28 bisikletleriyle dünya turcularının tartışmasız tercihi Koga değişik yol koşullarını düşünerek böyle bir değişiklik yapmış olsa gerek. Değişik yol şartlarını düşünerek tur için yukardaki bisikleti veya benzerlerini öneririm. Uzun turlar için kompanent seçimi de çok önemli; uyumsuz kalitesiz veya zayıf kompanentler ile tura çıkmamanız gerekir. :cool:

13. Ali Hekimoğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Levocum tur bisikletinde olması gereken özellikler var; düşük ağırlık merkezi ve stabilite bunlardan bazıları . Koga Miyata 26 jant tur bisikleti yapıyo diye her 26 jant tura uygun mu demek:) hele mtb sürekli sağa sola dönmek için yapılmış, düz yol stabilitesi olmayan bişi. Arka çeki boru uzunluğu 45 cm altında olan aletleri tur bisikletinden saymıyoruz ;:) , haa her bisikletle tur yapılmazmı yapılır o ayrı mesele. mtb'nin ağırlık merkezi çok yukarda, Türkiyede öyle bilinçsiz bir bisiklet gelişimi olduki herşey mtb'den ibaret, neymiş yollarımız bozukmuş.. akışkanlık yolda kullanılan bir bisiklette aranılan en makbul özelliktir insan gücüyle gidiyor bu meret yavv :):) neyse sen hadi gel bekliyom evdeyim gelmeden çaldır hazırlanayım

Levent Temiz bunu beğendi.