Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

200 YTL Bütçe & Bel Fıtığı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında optimistic tarafından paylaşıldı.

1. optimistic

optimistic Misafir

Merhabalar.

Çok uzun zamandır bisiklet kullanmadım.

Fakat 10 aydan beri bel fıtığı hastasıyım.
    Bu hastalığı bilen bilir. Çok pis bir hastalıktır.
    Kurtulmak için tıbda çok yere gittim.
    Tıbbi olmayan da çok yere başvurdum ikisinden de fayda göremedim.

(Şuanda yürüyebiliyor, koşabiliyor fakat 30 dk oturup ayağa kalkarken çok kötü bacağım acıyor)

Genel olarak tedavi edici özelliği olmasa bile ağrıları azaltıcı özelliği olan bazı sporlar tavsiye edildi. Bunların başında yüzme ve bisiklet sürmek geliyor.

Bisiklet sürerek karın ve bel kasları güçleniyormuş. Bu sebeple bel fıtığına faydası varmış bisiklet sürmenin.

Ben bir tatil bölgesinde yaşıyorum. Bol bol yüzmeye başladım.. Ama yanında bisiklet de süreyim diyorum. Bu yüzden en fazla 200 ytl ayırdım bisiklete.

Herhalde çin malı falan bulunur bu fiyata.. Aslında farketmez.. Günde sadece en fazla 1 saat süreceğim.

Kötünün içinde en iyisi ve 200 ytl yi aşmayan bir bisiklet önerirseniz sevinirim.

Ayrıca bel fıtığı ve bisiklet ilişkisi ile ilgili tecrübesi veya bilgisi olan insanların da yorumlarına ihtiyacım var.

Şİmdiden teşekkürler.

2. powered

powered Üye

Seviye:
    200 ytl ile sıfır bisiklet de alınabilir yada iyi bir ikinci el bisiklet de alınabilir. eğer sıfır bisiklet bulamazsan yada ikinci elde yeter bana dersen sana benim sattığım, sitenin ikinci el bölümünde yazan full amortisörlü bianchi focus bisikletimi 150 ytl ye satabilirim.resimleri ve bilgileri de yazdığım yerde bulabilirsin

3. optimistic

optimistic Misafir

Bir arkadaşım 1 hafta önce bianchi bisiklet verdi ikinci el bedavaya.. Ama 30 milyonluk tamir masrafı olduğunu söyledim kendisine.. O da daha temizi var dedi.. ravalli gibi bir marka getirdi. Ona da 10 ytl lik bir masraf yaptım 25 ytl de farklı yerlerinden masraf gerekiyordu yaptırmadım öylece biniyordum.. Bu sefer de bindiğimin ikinci günü zincir koptu. Ben de yaptırmak istemedim.. iKİnci el olduktan sonra bedavaya da bulurum yine... Ama sıfır istiyorum. Teşekkürler :)

Benim bu başlığı açmamdaki tek sebep belki insanlar 200 ytl lik bisikletlerde de bazı kriterlere bakıyorlardır ve bir marka tavsiye eden olur diye düşündüm...

4. goLdenskuLL

goLdenskuLL Aktif Üye

Seviye:
  5. optimistic

optimistic Misafir

Teşekkürler.

6. huseyinsak

huseyinsak Aktif Üye

Seviye:
    Konuyla alakası yok ama ,ben ciddi anlamda iki yıl boyunca haftanın 6 günü yüzdüm. Hocalarımız bize bisiklete binmeyin derdi, bisiklette bacak kasların ters yüzmede düz hareket ettiğini söylemişlerdi bizde binmezdik böyle bişey varmı dır?

7. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşım çok geçmiş olsun..
    Yalnız burada şunu eklemek istiyorum.
    200 YTL ile yola çıkarsanız ağır bir bisiklet alırsınız. Bu da belinize iyi gelmez..
    Bizde 250 YTL ye (havale ile)aluminyum Salcano Mountaineer var. "Hafifçene" bir bisiklettir..Ben size yol parasına katkı olsun diye bir 10 YTL daha indirim yaparım haberiniz ola..

8. victory

victory Kıdemli Üye

Seviye:
    tavsiyem sabit kadrolu ön süspansiyonlu bir bisiklet almanız

9. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Ya abicim hiç bakmıyor musunuz konunun tarihine ya. 4 yıl olmuş konu açılalı. :rolleyes: Alan almış satan satmış. Haksız mıyım? :sigaraici

10. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun bendede bel fıtığı başlangıcı var.ama henüz başlangıç olduğun için bacağıma çok vurmuyor sadece kalça,bel fln.ama doktorların bana söylediği şu sana yüzme iyi gelir ama bisiklet çok binersen zararını görürsün.sanırım doğru söylüyolar.ben bisikleti kullanırken biraz zorlarsam kendimi ağrılar hissediyorum.bu bel fıtığı çok lanet bi hastalık.

11. mehmet özata

mehmet özata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    geçmiş olsun bend eaynı dertten muzdarip biriyim:( bel fıtığı başlangıcı var bendede.
    sizin amacınız daha çok sağlık amaçlı kullnaım oldyuğu için sıfır bi bisiklet alırsanız işinizi görür. nasılsa uzun turlara çıkmayacaksın sanırım.

12. Saim Deveci

Saim Deveci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Konu 2006'da açılmış, bisikleti alan almış, belki de almaktan vazgeçmiş, bisiklet seçiminden bel fıtığına gelip konu bayağı sapmış. Bel fıtığından muzdarip olan arkadaşlara geçmiş olsun aynı dert bende de var.

13. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    evt biz biraz sapmışız sanırım.şu bel fıtığı çok lanet bişeyya.bisiklete binip biraz zorlayınca(rampa fln çıkınca) kuyruk sokumumdaki ağrılardan düzügnce hareket bile edemiyorum.bide doktor bel fıtığı başlangıcı dedi ilerlerde kim bilir neler olcak.bisikleti bırakma durumuna bile gelebilirmişim ilerde...

14. Bartuğ Sayın

Bartuğ Sayın Üye

Seviye:
    arkadaşlar gerçekten bel fıtığı ve bisiklet arasında ne gibi bir bağ olduğunu bilen varsa bilgilerini paylaşabilir mi?
    Benim doktorum bisiklet sorun olmaz dedi. Düşmediğin sürece