200-400 tl arası bisiklet tavsiyeleriniz.ACİLDİR

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
benım alacagım yerle bura arasında 10 tl bi fark var,cok önemli değil görüpte alırım hem ince ayarda yaptırırım.bu sizin ebay üzerinden önerdiğiniz km saatini türkiyeye yolluyorlar mı?

Scudo
Tepki
41
Bisiklet
Salcano
@ümit atalay

tabi. Hem ücretsiz kargo ile. ebay üzerinden daha iyilerini de bulabilirsiniz. Zira sizin Türkiye'den 60TL'ye bulduğunuzu 6-7 dolara temin edersiniz ebay üzerinden. bir de arada 10 TL yok. hesabı karıştırdınız sanırım, 60TL nere, 6 dolar nere...

Tepki
41
Bisiklet
Salcano
bir de 80TL imiş baktığınız cihaz... Bu ürünü 10TL'ye temin etmek varken... Sakın onu almayın...

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Uğur Ünalır

Bisikletler arasında 10tl den bahsetmiş ümit arkadaşımız :) Tavsiyelere gelince, aslında tarif ettiğin yol şekli ve turlara 28 jant düz maşalı bir şehir bisikleti gerekli.Fakat onu bu fiyat aralıklarında malesef bulamassın.Fiyatı en az 700 lere çıkarmak gerekir. Ama ben olsam tam performans alamayacağım( dişli lastikler asfaltta tutacak 26 jant olduğu için daha çok efor sarfedeceksiniz amörtisörün getirdiği ekstra ağırlık ve emdiği güçte cabası saymakla bitmez şehir bisikletine göre dezavantajları)
bir bisiklete para vermek yerine, istediğim tarz bisikleti almak için birikim yapardım. Veya 2. el düşünebilirsiniz. Mesela ;
(link)
2. el satanlar genelde bisikletinin aksesuar, ekipmanlarınıda verirler, böylece birçok masraftanda ucuza kurtulmuş olursunuz. Araştırın, daha iyi ilanlar bulabilirsiniz. Saygılar

Edit : Bu bisiklet çok hoşuma gitti ;
(link) Surly ne kadar Türkiye'de tanınmasa da, dünya çapında saygın bir markadır.

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir Hector kullanıcısı olarak söylüyorum, Hector aslında gerçekten iyi bir dağ bisikleti olma yolundadır. Ben genelde orta amortisörü kısıp. bozuk yollarda biraz açıyorum. Konfor maksimum, performans minimum oluyor. Bana kalsa bu bisikleti almazdım, hediye geldi. Her ne kadar amortisör kısıken daha iyi performans gösterse de gücü alıyor. Bir de çelik kadrosu daha ağır olmasına sebep oluyor. Ama ng650 alüminyum, orta amortisörsüz bir bisiklet. Asfalta çok daha uygun. Ancak asfaltta asla bir City Sport etmez. City Sport 60 var bi. O da en ucuz 660 lira gördüm. İmkan varsa para toplayıp onu alın derim.

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
normalde kipa/migros gibi yerlerde 150 200 tl arasında satılan bisikletlerden alacaktım ancak burdakı tavsiyelerden sonra ng 650 almaya karar kıldım.bütcemi biraz zorlasamda bu bisikleti forumdan bircok arkadas tavsiye etti.alıp bineyim eğer dediğiniz gibi lastiklerden ötürü bir sorun olursa lastikleri değiştiririm

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Sadece lastikler değil, jantlar ve amörtisörden de sıkıntı çekeceksiniz. Ama karar sizin tabi.

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
@Ozan Güner

yalnız gideceğim yol komple asfalt değil,köy yollarına gireceğim icin genelde 5 10 sene önce atılmış ahı vahı gitmiş asfalt,toprak yerleride var.