200-400 tl arası bisiklet tavsiyeleriniz.ACİLDİR

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar merhaba
Aranıza yeni katıldım.Ankaralıyım.Sağlıklı yaşam icin bisiklet almak istiyorum,aynı zamanda gezmeyide severim.Alacağım bisikletin türü ve uygunlugu hakkında tavsiyelerinizi istiyorum

Öncelikle bisikletle genelde asfalt olan yollarda gezeceğim.bisikleti sürmeyi düsündüğüm istikametler genellikle asfaltlı köy yolları ve normal otoyol,sokak vs yerler.Öncelikle dağ bisikleti mi yolsa gezi bizikletimi tercih etmeliyim?Parkurlarım genelde uzun olacak.Misal çubuk merkezden köy yolları kullanarak kazana gideceğim (git gel 60 km ).İnişli cıkıslı geneli asfalt olan bu yollarda ne tür bisiklet almalıyım,parkurun bazı kısımlarında sağlam yokuş iniş ve cıkıslarıda var

Boyum 1.72 kilom 86.birazda kilo vermek icin kullanacağım.Bu vucut ölcüleri gözönünde bulundurduğunda jant ölcüsü ne olmalı?diğer ölcüler ne olmalı?

gelelim en önemli kısma,bütçem maximum 400 tl oda zorlarsam.bu fiyata yukarıda belırttıgım kullanım alanı ve amaç gözönünde bulunduruldugunda hangi bisikleti onerırsınız.Ankarada nerden almamı tavsiye edersiniz.Bu hafta sonuna kadar almayı düsünüyorum,acil yardımlarınızı rica ederim.

alısveris merkezlerinde markasız uygun fiyatlı bisikletler var ama size danısmadan almak istemedim.Misal (link) burda 26 jant cift amortisörlü 21 vites bir bisiklet 200 tl?

Scudo

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
(link)

kardeş senın butcene gore alabılecegın en ıyı bısklet bu.. memnun kalırsın en azından.. 459 TL kargo ucretsız

• Beğen
Tepkiler: Cahit Türk

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Doğru dürüst spor yapacaksan, Kipa'daki metal yığınlarıyla uğraşma. Kron XC 150 ya da Salcano NG 650 uygundur. Daha ucuza kaçarsan, önemli birkaç özellikten ödün vermiş olursun.

Ayrıca bisiklet tavsiyesini acili olmaz. Hasta taşımayacaksın.

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
bu tavsiye ettiğiniz ng 650 yukarda belirttiğim yol özelliklerine uyuyor değil mi?bu arada aciliyet vermemin sebebi bisiklete bir an önce binmeye baslamak istememdendir :)
taksitli fln alacağım,montaj işini ankarada nerde yaptırabilirim?birde uygun fiyata kilometre sayacı tavsiye edebilirmisiniz

bir sorum daha olacak ng 650 tek amortisörlü,bu amortisorün cift veya tek olmasının ne gibi avantajı/dezavantajı var?

Tepki
10
Montaj işini aldığınız yerden yaptirisiniz. Sıkıntı yaratmazlar. Ben iki gün önce Kron XC 150 aldım yağ gibi kayıyor mübarek :)

• Beğen
Tepkiler: ümit atalay
Tepki
3
Bisiklet
Specialized
@PiskinKerem

internette biraz daha uygun buyuk ihtimal internetten alacağım

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@ümit atalay

Buradaki tecrübeli arkadaşlar daha net yanıt verirler ama bildiğim kadarıyla kadro ortasındaki amortisörün sizi yormaktan başka bir faydası yok. Uzak durun derim.

• Beğen
Tepkiler: ümit atalay
Tepki
3
Bisiklet
Specialized
@Ahmet Ayaz

bende yeni başlayacağım icin pek bilmiyorum.işin ehli arkadasların tavsiyelerine uyacağım.en az yorgunlukla en uzun mesafeyi gitmek amac

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar bide salcano hector var o nasıl bir bisiklet tavsiye edermisiniz?fiyatı daha uygun gözüküyor?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Asfalt yolda mtb kullanacaksanız en azından tek amortisörlü olsun. Hector çok yorar sizi mesela. Bütçenize göre en iyi bisiklet Ng 650 gibi. Nereden alacağınıza gelince bence internetten değil de görüp elleyerek alın, hem pazarlıkta rahat 100 tl iner fiyat hem de basit ayarları yapıp öyle verirler.

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
@Ahmet Tarık

ankarada 469 tl fiyat verdiler sizce uygun mu?vadesiz taksitte yapıyor?

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
arkadaslar bu ng650 nin kadro boyu 1.73 boya uygunmudur unutmadan onuda sorayım?

Tepki
3
Bisiklet
Specialized
arkadaşlar bide kablosuz kilometre saati alacagım sizce bu nasıl?
(link)

Tepki
41
Bisiklet
Salcano
@ümit atalay

Bunu alacağına ebay sitesinden 10-15TL'ye aynısını temin edebilirsin...