20 yıl sonra pişman olup geri getirdi

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.151
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde kimliği belirsiz bir kişi, 20 yıl önce Seyfi Çabuk’un evinin önünden çaldığı bisikleti, pişman olduğu için özür yazısıyla geri getirdi.

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2013/02/23/20-yil-sonra-pisman-olup-geri-getirdi-3062458.Jpeg

Büyükliman Mahallesi’ndeki evinin kapısında 20 yıl önce çalınan bisikletini görünce neye uğradığını şaşıran 59 yaşındaki Çabuk, olayı şöyle anlattı: “Arabam olmadığı için işe bisikletle gidip geliyordum. Yaklaşık 20 yıl önce çalındı ve kimin çaldığını bulamadık. Sabah işe gitmek için evden çıktığımda, bisikletimi kapının önünde görünce şaşırdım. Üzerinde küçük bir kâğıtta, 'Bu bisiklet senindir. Bunu 20 sene önce kapından ben aldım. Emaneti geri getirdim, bıraktım. Çok özür dilerim.' yazılı bir de not vardı. Ayrıca yeni lastik de getirmiş."
Pazarcılıktan emekli olan Seyfi Çabuk, şu anda eşi Asiye Çabuk’a pazarlarda sadece yardımcı olabiliyor. Üç çocuk babası Çabuk, araba aldığı için bisiklete ihtiyacı olmadığını ancak yine de kavuşmanın buruk bir sevinç yaşattığını ifade ederek, "O kişi kimse, tanımak ve 20 yıl sonra da olsa pişman olup bisikletimi iade ettiği için teşekkür etmek isterdim." şeklinde konuştu.
(link)

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Bısıkletcının hırsızı bıle ayrı ınce oluyor sanırım,calınan her bısıkletın er ya da gec gercek sahıplerının kapısına bırakılması dılegıyle :)