Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

20 Nisan Bursa-İstanbul Bisiklet Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Mehmet D. tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar 20 Nisan'da bursadan mudanya'ya hareket edeceğim sabah saat 7 de. 9:30 feribotuna binip istanbula gidip orada bisiklet turumu yapıp akşam tekrar son feribotla bursaya döneceğim.katılmak isteyen arkadaşları bekliyorum.

2. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şimdide güzel bir tur olmasını dilerim.

17-18-19 Mayıs da İstanbul- Yalova feribot yapıp. Yalova dan İznik pedallayacağım. 2 gece konaklayıp. 19 Mayıs geri döneceğim. Eğer bahse konu tarihlerde o taraflardaysan birlikte pedallayabiliriz ;)
    selamlar

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Tam ters istikamettesiniz yalnız hatırlatayım dedim.O Bursa İstanbul, sen İstanbul Bursa:cool:

4. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sezer;

Mehmet arkadaşın yapmak istediği tur Nisan ayı. Benim bahsettiğim Mayıs ayı. Konu mesafe ve güzergah değil zaten.Ben sadece katılmak isterse planımdan bahsetmiş oldum.
    Zira Mehmet D. daha önce bana başka bir soru sormuştu ve ben kendisini bu şekilde tanıdım. Uzun turlayabildiğini biliyorum. Bu yüzden tarihleri uyarsa diye bilgilendirmek istedim. :)
    İlgine çok teşekkür ederim arkadaşım :)

5. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Nevres hanım o tarihler bana uyuyor eğer bir aksilik olmazsa İznik yolunun girişinde buluşup oradan beraber pedallayabiliriz o yollarda tecrübem oldukça fazla. göl kenarında da iki gece konaklarız

sezer bey biz daha önce konuşmuştuk benim karadeniz turu hakkında. evet nevres hanımla pedallamak çok güzel olucak. günlük hiç zorlanmadan 150 km kadar gidebiliyorum bu yüzden nevres hanımla pedallamayı düşünmüştük.ilgin için teşekkür ederim

6. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Nevres Orhan abi nin turuna mı katılacaksın?

7. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sevgili Mehmet D.
    İznik turu programı benim düşüncem olup, Sezer ile olgunlaştırdık. Sezer yakın arkadaşımdır. Ve o tarafları bilmediğimden dolayı beni güzergah konusunda yanılmamam için uyardı. Ayrıca ciddi bir sağlık sorunum olmasıyla birlikte, bu turun bizim için anlamı çok büyük. Kaybettiğimiz evlatlarımız için pedallayacağız. Fakat turun başlığını açmak için çok erken olmasından dolayı da henüz beklemedeyiz. Sezer'in önemli bir programı var bu yüzden henüz kesinleşemedi bize katılma durumu. Biz netledikten sonra foruma yazacağız. Ayrıca Bursa, Yalova, Orhangazi ve çevresindeki pedaldaşlarımızın da katılımını arzu ediyoruz. Programları dahilinde.
    Ayrıca çadır atma şansımız maalesef yok. Çünki birlikte bisikletsiz gelen arkadaşlarımız da var. Ve onlarla İznik te zaman geçireceğiz.
    Çok rahat 150 km yapıyor olman bizden fazlasıyla genç, sağlıklı ve performansının iyi olduğunu anlıyorum. Benim sağlık durumumdan dolayı yalnız turlama şanşım maalesefki yok. Yanımda kesin katılımcı olması gerekiyor.
    Seninle pedallamak ve tecrübenden yararlanmak bizim içinde mutluluk. Forumda başlık açtığımızda takip edersen ve bize katılırsan seviniriz.
    Görüşmek dileğiyle ;)

8. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Madem ki bu turun anlamı bu kadar büyük ve bende bu yolları çok iyi biliyorum.bu yüzden elimden gelen yardımı esirgemeyeceğime hiç şüpheniz olmasın.siz foruma yazarsınız ben takip ederim sizi. evet performans konusunda hiçbir sıkıntım yok gerektiği yerde sana da yardım ederim. o yollarda gezeceğiniz yerleri falan söylerseniz size rota çıkarmanızda da yardımcı olabilirim ;)

9. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Tolga arkadaş,

Orhan abi kim bilemedim??
    Ne tur yapıyor hangi tarihte yapıyor hiç bilgim yok.
    Bu benim zamanlamama uyan bir tarih ve kendi programım.
    aynı zamandada yapmaya başladığım BF pedaldaşlarını biraraya getirmek ve pedallamak.
    O tur için bilgilendirirmisin beni

Teşekkürler Mehmet.
    Forumda gördüğünü düşünüyorum.
    Nisan başında İzmir ve İzmit programlarım var.
    Dönüşte İznik için başlığı açacağım

10. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    http://bisikletgezgini.blogspot.com.tr/2014/02/2014-geleneksel-bahar-turu.html
    incelemeni tavsiye ederim.Niyetim bu tura katılmak.Sizin gezinizi de bugun görünce aynı sandım.İznik turunu da her yıl yaparım.Cok güzel ve zevklı.Zamanınız olduğuna gore golun cevresını tam turlamanızı tavsıye ederım.Gemlık tarafından gırıp ıznık ıcı yapıp orhangazı tarafından çıkmak yanı.

NEVRES KME bunu beğendi.
  11. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkür ederim. görüşmek dileğiyle

12. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mehmet,
    yardım etmek konusu sana göre sırtımdan itmekse eğer :) ben bundan bahsetmedim.
    Ben reaktif hypoglisemia hastasıyım. Bu yüzden keyifle pedallamak durumundayım ve dinlenerek.
    Öncülük ederken hızım seni sıkmaz umarım ;)
    İznik bizim için kendimizle yarışacağımız bir tur değil, keyif turudur..

13. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Istanbul da dusundugun rota neresi??

14. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tamam ya o zaman bana uyar.benim için hız farketmez. önemli olan varmak değil yolda olmaktır ;)

aslında istanbulda düşündüğüm kesin bir rota yok ya yardımcı olabilir misin bana

15. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İstanbul da pedalladın mı daha önce??

16. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İstanbul'a geldim ama İstanbul da hiç pedallama fırsatım olmadı ya :(

17. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mehmet,

Şu an için o tarihte bir işim var. Ama uygunluk saatimi öğrendikten sonra sana yazacağım. Herşey yolunda giderse, seni Yenikapı da karşılarım. 9.30 da bindiğinde, Yenikapı da saat 10.45 gibi iniyorsun. Buna 11 diyelim.O tarihe kadar buradaki pedaldaşlarla irtibata geçerim ve muhakkak biri yanımda olur. Lakin tek başıma Yenikapı yapmam yasak.
    Yenikapı'dan Eminönü. (yemek) Eminönü-Yeşilköy. Yeşilköy güzel bir sahil. Ve vaktimiz dahilinde Yeşilköy den de Küçükçekmece yapılır. Küçükçemece'den de tekrar Yenikapı. Süren de buna yeterli olacak.
    En kısa zamanda sana bilgi yazarım. Daha vaktin çok..

18. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkür ederim,
    eğer sana uymuyorsa başka bir tarihtede yapabilirim turu. istanbul avrupa yakasını az çok biliyorum beşiktaş,kasımpaşa,eminönü falan. sana uygun bir yer varsa orayada gelebilirim yani

19. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tur senin turun. Senin gibi gunde 150 km yol yapabilen ve Karadeniz turu yapmayi dusunen biri icin hele de Istanbul Avrupa Yakasinda Besiktas ve Eminonu biliyorsa, pedal ayaginin altindayken kimseye ihtiyacin yok senin. Ben sadece programim uyarsa seni haberdar edip karsilarim dedim. Benim programima uyabilmen cok zor maalesef. Bas koydunmu o yolda pedallayacaksin.

20. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İstanbul anadolu yakasında kalmıştım kadıköyde, anadolu yakasını çok ama çok iyi biliyorum. avrupa yakasında da boğaz sahil şeridini avcılar-eminönü beşiktaş bayrampaşa alibeyköy mahmutbey taraflarını biliyorum :D karşılarsan çok sevinirim ya :) farketmez ben ayak uydururum sana. ben bazı kişilerle yeri geldi 40 km gittim.yeri geldi 15 saatte 270km gittim. o yüzden alışkınım ayak uydurmaya

Yazın karadeniz turunda hedefim 7 günde Giresunda olmak :D yani 7 günde 1300 km yol katetmek :D
    ve bu yolların samsuna kadar olan kısmı hep rampa :D