20 Mayıs 2007 - İzmir Nif Dağı

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar bu Pazar İDADİK kampını ziyaret edeceğim, saat sabah 08 Ege Üniversitesi kampüs önünde buluşabiliriz. Nif - Kulübeye tırmanıp oradan Kaynaklar'a ineceğim.

Sağlam rota ; malzemesine ve bacağına güvenmeyen, yanına yiyecek ve su almayan gelmesin :)

Scudo

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
aybars bir göktürke sorayım belki gelir o ada yamanlar karagölel tırmanacak .. ekibi tamamlamak istiyordu . oana bir sorayım sana uyarsa çok iyi bir tırmanış olur çok sıkı ve iyi bir arkadaştır ..biraz beni zorlar ve zaman sorunum var .. bizim ekip güzelbahçe seferihar üzederinden radar alionbaşı deresinden iniş yapacağız .. yarım günlük bir gezi olacak programlı değilse sende biz katıl .. yok uzun yapacağım dersen seni göktürkle tanıştırayım gerekten iyi ekip olursunuz

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Merhaba,

Yamanlar beni kesmiyor , arka bahçemiz gibi çünkü. :) En son sezon sonunda Yamanlar Kolej kavşağından Karagöl'e 1sa.13dk. da çıktım. Ondan sonra ofise başlayınca kalmadı birşey. Şimdi Dilek Çeşmesi 50dk. civarı çekiyor. Yani yarıyol :(

Nif'i özledim doğrusu. Ama eski kondisyonumu yakalayamadım, bacak çatlayınca. Bakalım kaç saat çekecek Kavaklıdere'den?

Selamlar.

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@aybarssurucu

tabiki aybarscım sen bizi bilmezsin ama biz senin nasıl bisikletci olduğunu bildiğimizden sana yol arkadaşı olabilecek birisi diye düşünmüştüm valla göktürkün daha haberi yok .. ama nif yapmışlığı var. uyarsa ona sorarım özelden sana mesaj atar sizin yanınızda biz ancak su bişikletinin pedalını çevirebiliriz :(:) ..
biz haftasonu için dediğim programı yapcağız .. sana iyi antrenmalar dilerim görüşmek üzere

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Bu gidişle yalnız çıkacağım.

Hakan abi amma gaz vermişsin yahu :) Haftasonu çınlar kulakların yokuş çıkarken.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Valla helal olsun Aybars Abi ben hala daha Yamanlar'a çıkmadım.Parkuru nasıl nereden gidilir onu da bilmiyorum.Gerçi tek başıma bir Spil tırmanışım var ama Yamanlar ile karşılaştırıldığında nasıl kalır tahminim yok.Ama Yamanlar arka bahçen olmuşsa Nif'te seni yavaşlatırım sanırım.İddalı değilim yani.Yoksa gelmeyi gerçekten çok isterim.Penceremden hergün görüp iç çektiğim bir yer sağlam olur cidden.

gokturkgunal

Aktif Üye
Tepki
129
Selam Aybars, ben Göktürk, sen kendine yanlış yerlerde partner arıyorsun, Team Mobile, Quickstep, Discovery Team sitelerine gir oaradan bak yol arkadaşı. Yamanlardaki başarılarını da hayranlıkla okudum. 1 saat 13 dakika Türkiye rekoru olabilir. Gerçekten bu zamanda çıkmayı başarmışsan kendine buralarda yazık etme. Hakan abi sane partner olarak beni önermiş ama ben seni ancak motosikletle takip edebilirim. O bile meçhul denilebilir. Merakımı bağışla, tırmanış esnasında keskin virajlarda frene basmak nasıl bir duygu? Gerçi Lance Amstrog'un kitabından okumuştum ama bir Türk'ün ağzından duymak daha keyifli olacaktır.
İyi antremanlar
Göktürk GÜNAL

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Kendime hic guvenmiyorum :D Neyse deniz bizi bekler, gidip bir batip cikalim biz de bakalım. Sana iyi gezmeler Aybars, fotolari bekliyoruz bak, ona gore!

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Göktürk süre inandırıcı gelmemiş; sanırım daha İzmir bisiklet camiasıyla tanışmadın. Bu kadar saldırgan ve alaycı olmana gülüyorum doğrusu. İstersen benim tanışma mesajımı bul bir oku. Çünkü bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olamayacak bir adam olduğun şeklinde bir düşünce vardı bende. İzmir grubundaki yazılarını seviyordum. Ama yanılttın beni. Aydın'da belki yazar geçmişteki sürelerini.

Bu arada Armstrong'un burayı çıktığını biz de hayal ettik hep; Tour De France'taki ortalama eğimlere göre hesap yapıp tahmin yürütmeye çalıştık. Ben en antrenmanlı sürekli olarak 190 watt civarında güç ürettiğimi hesapladık power tap programı ile. Oysa Lance'in benzer bir sistem olan SRM ile tam 7 saatlik bir etabın son saatinde 400watt çevirdiğini biliyoruz.

Rakamlar şöyle ;

Mesafe = 21km.
Süre başlangıç noktası = Yamanlar Kolej Kavşağı
Süre bitiş noktası = Karagöl Milli Park girişi
Tahmini eğim = %4 (çünkü Verem Savaştan sonra, Verici yol ayrımından sonra iniş çok)
Ortalama Hız = 17,25km/s.
Harcanan Enerji = 765kcal
Ortalama Nabız = 168bpm
Ben 180watt kapasitem ile 1sa13dk. da çıkıyorum.
Diğer detaylar = şanslı ve rüzgarsız bir akşamüstü, hatta yer yer arkadan rüzgar desteği,Karagöl yolunun biraz daha düzgün hali :( Şu an inişlerde tam güvenle salamıyorum.

Mustafa Güler 58dk. 'da çıktığını biliyoruz.

Eski dağ bisikletçisi Eyüp Atlı Giant 860 XT-LX düz maşa bir bisiklet ile 59dk. da çıkmıştı.

Yamanlar Köyü - Karagöl yol ayrımı 26dk. bu benim en iyim.

Dilek Çeşmesi 35dk. ; bu Egemen ve benim en iyi süremiz, beraber yapmıştık.Eyüp Atlı'nın kardeşi Enes Atlı 33dk.'da çıkıyordu.

1. çeşme 13dk. ; bu benim en iyim. Yine Egemen'le 1 kez 12dk. 'ya inmiştik.

Senin bildiğin rotalardan devam edelim.

Bornova - Kampüs Işıklar > Sabuncubeli son Shell istasyonu yani Ayrancı deresi mevkiindeki ; 38dk. ki şu an İsveç'te olan bir arkadaşımızdan eski yol bisikletçilerinin burayı 33dk.'da çıktığını öğrendim. Aynı gün bizim evden Sabuncubeli-Sarnıçköy-Karagöl yolu-Zirvedeki yalak 2sa. 15dk. Eve dönüş 3sa. 35dk. çünkü dönüşte en uzun rotadan Karagöl'e girdim.

Asfalttan giderek Ev-Menemen-Emralem-Orman Yolu-Karagöl Asfaltı ( vericinin 3km kadar üstü)-Ev 3sa 22dk.

Ev-Bornova-Nif Kulübe (sadece bir kez tek başıma hızlı gidebildim ) 2sa. 10dk.

Ev-Altınyol-Alsancak-Balçova-Çatalkaya Vadi-Radar Asfaltı-Narlıdere Altın Vadi-Narlıdere-Sahil Bulvarı-Ev 4sa. 40dk.

Bence böyle saldırmadan önce bir iki tanıdığına sorsaydın en azından. Rakamlarla fazla oyalanma ; binerken keyfine var. Çünkü ben şu an bu sürelerin ancak 2 katını yapabiliyorum.

Bu kişisel olarak yazdığım son yazı olsun. Keyifli gezi ve paylaşımlarına şimdiden teşekkürler.

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
benden kaynaklı birşey varsa canı sıkılan morali bozulan herkesten özürdilerim :( . kimse kimseyi kırmasın lütfen herkese sevgiler saygılar :) ..

t_ege

Üye
Tepki
8
geniş bir yol yoktu. dedebaşından mezarlığa çıkardın. aradaki yolda sokak çocukları taş atardı. sabah 6'dı. elde boyozla antrenmana çıkardık. bayo lastik dikişlerini söküp yedek iç lastik yapardık. parasıyla alacak lastik yoktu çünkü. kavga da etsek beraber çıkardık antrenmanlara. bağımlılıktı oradaki inişler bizim için. ölecek kadar. üzerinden 7 yıl geçmiş olsa da orada susacak kadar hatırlarız zor günlerde yanımızda olan insanları. artık 53-16 çıktığın yokuşların etrafında ağaçlar yok. işsiz kalmaktan korkan bir bekçi yaktı onları. köylüler de yılkıları topladılar. köylerine elektrik gitti. mezarlığına kadar yol yaptılar. "taytlı kaçık" lara alıştılar. artık orada bisiklet süren veletlere, bize taş atanların veletleri taş atmıyor. şans... öğreniyorlar...

gokturkgunal

Aktif Üye
Tepki
129
Ayrıca dünkü adam diye benden bahsediyor sanırım arkadaş. Kim olduğunu bilmediğim arkadaş gıyabında konuşmaya meraklı sanırım. Ama neyse, haklı varsayıyorum, dünkü ya da bir kaçgün önceki, benim için farketmez. Ben fikrimi söyledim. Üstüne alınan alınır. Çünkü o kadar fazla abartan var ki, siz onlşardansınız ya da değilsiniz. Ayrıca ben dünkü bir adam olarak sanırım dikkate de alınmayacağıma göre, önemsemeyin. Ben beceremediğim için belki anlatılanlar uzak geldi ve inanmakta güçlük çektim. Ama bu tarz, karşısındaki insanı dikkate almayan tarz, o tarza sahip olan zihniyet karagöle 15 dakikada da çıksa saygıyı hak etmez. Benim açımdan bu tartışma burad noktalanmıştır. Herkese iyi günler.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@t_ege

ismin geçmese de seni rahmetle anıyoruz dostum... o köşebaşından her akşam geçmek değil işin en zor kısmı. en çok hatırlanan senin gelip zorla bizi antrenmana çıkarman sabahları... dağda birbirimizi kaybedip ayrı yollardan asfaltta buluşmamız gibi; bir gün tekrar görüşeceğiz. :dua:

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@gokturkgunal

Göktürk mesaj atıp germeden önce düşünseydin. Çünkü biz her ne kadar koskoca adamlarda olsak, bisiklet olunca konu; çocuklaşıyoruz. Hepimiz iyi kötü iş güç sahibi olduk, ben ofiste otururken bile aklım hep bisiklete binmekte.

Seni tabii ki dikkate almaz gıyabında konuşan adam. Çünkü sen onun "yoldaş" ına yalancı veya hayalperest bir kayıp karakter gibi alaycı ve dalga geçercesine yazarsan içindeki çocuğu kızdırırsın.

Geleceksen biz yarın sabah 8de Alaybey'den çıkıyoruz.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Planimiz 19 Mayis Cumartesİ Sabah 8'de Alaybey'den ÇikiŞ Olarak DeĞİŞmİŞtİr.

gokturkgunal

Aktif Üye
Tepki
129
Yalancılıkla, kinaye kullanmak arasında yazın edebiyatımızda çok büyyük farklılıklar vardır. Benim kullandığım yöntem kinaye kullanmaktı. Yalancılıkla suçlamanın aksine, tebrik ve hayret yaklaşımını da görebilirsin. Neyse, davetin için teşekkürederim ama yarın evi ilaçlatacağım. Malum haz ve haşerelerin yakın ilişkisi. Bu ilişkiden payıma düşeni almak istemiyorum tabi kızlarımın da almamasıı hassas ciltleri için önemli

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@enesmalikatli

kim ki bunlar:rolleyes: bensem ; sizi tanı mıyorum ama ben bu iki arkadaşın yanında kendimi biskletciden bile saymam:(
ben ve arkadaşlarım için bu taz konuşmalar bizim spor anlayışımıza hiç uygun değil . bizim için nekadar zamanda tırmandığımız değil tırmanırken ne kadar dostluğumuzu göstermişiz .. bu husu çok daha önemlidir.:)
ortaya çoğul olarak konuşmayın:( eğer bunlardan biri bensem en azından çocukluktan adamlığa terfi etmişiz Allah razı olsun oda yaş itibarıyla herhalde..:D bu tarz konuşmaları yapan birisi bu işin kitabını da yazmış bizden saygı görmez.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@gokturkgunal

Bu mudur kinaye??? :confused: Ben edebiyatçı değilim ama en azından hala kendi ana dilim üzerine okuduklarımı anlayıp yorumlayabiliyorum.

Neyse gerilmeyelim.

Herkesin bacağı ve kalemi kendine kalsın.