Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

[20 Mayıs 2007] Eskişehir - Bozdağ + Osmangazi Ormanı [Trek Team]

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında sarda tarafından paylaşıldı.

1. sarda

sarda Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar;

Cumartesi 22:00'a kadar farklı bir planımız olsa da gelemeyecek arkadaşlardan dolayı fikirler tamamen değişti ve sabah 9:00 itibarı ile yola koyulacaktık. Tabi benim uyku ağır gelince 9:30 u buldu bu saat :rolleyes: Neyse yola koyulduk Bozdağ tırmanışının sonuna doğru ben de yorulma belirtileri olsa da eYa'nın gazı ve arkamızdaki rüzgar yardımı ile çıktık ve ilk atıştırmamızı yapıp fotolarımızı çekindik :D

Atıştırmadan sonra bende bir uyuşukluk başgöstermişti uyuma planları yaparken kahraman bisikletçimiz eYa hemen kaldırdı ve aşağıya inişe geçtik :) Rüzgara karşı iniyorduk bu sefer iniş zevkimizi azaltsa da güvenlik açısından güzel oldu.

Dönüşte yine yapacağını yapan eYa :p Asfaltta egzoz dumanı çekemem diyerek toprak yoldan gübre kokuları:D içinde götürdü bizi Eskişehir semalarına ;)

İstikamet Kent Ormanı gibi gözükse de benim çabalarım ile :rolleyes: Osmangazi ormanına girdik. Girişimizle ormanın ıssız köşelerine dalmamız bir oldu. Meğer bir gün önce gelmiş biliyormuş eYa buraları :p Sağolsun anlattığı gibi güzel bir yere getirdi.

Km/Saat Bilgileri :

Alınan Yol : 57.23 km
    Max Hız : 65.6 km/saat

Önder Özdoğan ve eYa bunu beğendi.
  2. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel bir antrenman, piknik günü oldu :) Cumartesi tek başıma çıktığım 50 km antrenmanın son kısımlarında Osmangazi arkasındaki bu yeşillik bölgeyi gözüme kestirmiştim, gerçekten müthiş oksijen var, doğanın sesi ile başbaşa bir ortam. İnsan açılıyor yaw :D

Kahraman bisikletçiymiş. Püü rezalete bak :p Bozdağ'a tırmanırken o tepemizde uçan kartal/şahin mi -cahilliğimden- ne olduğunu anlayamadığım kuşlar biraz korkutmadı değil. Sağı solu belli olmuyor bu hayvanların, insana da saldırabiliyorlar.

Kanal boyundaki toprak yolda gübre, ıslak ekin kokularını egsoz dumanına tercih ederim :D Yalnız o ölü ineği anlamadım yaw. Sarıcakaya yolunda gördüğümüz ölü sincaptan sonra... Bakalım sırada ne var, Van gölü canavarı porsukta ölü bulundu :D :p

Saatten olsa gerek, cıvıdım biraz idare edin :)

Fotoğraflar için teşekkürler.