20 Mart Pazar Kabataş - Florya gezisi

BSD-Murat

Aktif Üye
Tepki
334
20 Mart 2005 Pazar
Kabataş - Florya gezisi için 7 den 77 ye buluşuyoruz.
Kabataş iskelesi yanından saat 10:00 da hareket ediyoruz.
Bakırköyden katılmak isteyenler ise 10:45 gibi BP de hazır olurlarsa bize katılabilirler
Parkur düz olup 24 km + 24 km = 48 KM olup gezi temposu ile yaklaşık 2-2,5 saat sürecektir.
Gezi grubuna katılmak için Kask takılması zorunludur.
bilgi tel : 0212-2127092
Bisiklet Sevenler Derneği (link)

Scudo

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Yağmr yağarsada kesin tur olacakmı ? Bizler karşıdan gelmeyi düşünüyoruz !

BSD-Murat

Aktif Üye
Tepki
334
Yağmur halinde bir hafta sonraki pazar gününe erteleyeceğiz.

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Peki mesajlarınızı bekliyoruz bizde arkadaşlarla organize olmaya çalışacağız !..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
ya bende avrupa yakasında oturuyorum. ve gezilere gelmek istiyorum.ama pazar günleri ingilizce kursum var.aksatamıyorum cumartesi günleri olsa tamam gelecem ama.bu gezilerin bi tanesini cumartesiye alsak diyorum.sizce nasıl uygun olur mu?

BSD-Murat

Aktif Üye
Tepki
334
Cumartesi günleri bir çok arkadaşımız çalışıyor,
Genelde Cumartesi alışveriş için değerlendirildiği ve mağazalar açık olduğu için yoğun trafik oluyor.
Gezilerin en ideal zamanı Pazar sabahları Trafik az hava temiz, yurdum insanı UYKUDA,

T

Tuğrul

Misafir
Murat Bey ;
Öncelikle forumumuza hoş geldiniz diyoruz......

Anadolu yakasından ben ve arkadaşlarım (caddebostan_sahil_grubu da dahil) olmak üzere kalabalık bir gurupla katılacağımızı bildiririm.

Selamlar ve Saygılar.

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
bisikletimi değiştirene kadar bütün tur ve orgazinasyonlardan uzak kalacağımı kamuoyuna duyururum:D

iyi binişler;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
büyük gezi olacağa benziyor..bu arada maille bildirmeniz de iyi oldu..tşk ler..

Alterra

Üye
Tepki
0
Bu gezi saati cok gec degilmi ? Istanbul trafiginide goz onunde bulundurursak. Bence daha erken baslamali.

roadworms

Üye
Tepki
58
Bende 18 mart'ta canakkalede törenlerde olucam.Ama cuma gecesi istanbul'dayım.Yorgun olmazsam bende %80 geliyorum.

TARIK

Üye
Tepki
7
Evet Arkadaşlar, mümkün olursa turun başlangıcını 1 saat öne almak iyi olabilir.
Sevgiler

Tarık

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Merhaba Tarık,
Destek vermemizle birlikte bu organizasyon BSD tarafından yapılmakta.Dolayısıyla bizim saat konusunda herhangi bir değişiklik yapma imkanımız yok.Genede görüşlerini bildirmek için,organizasyonun Anadolu Yakasıyla ilgilenen Mutlu arkadaşımıza veya (link) adresinden Murat Bey'e mail atabilirsin.Gerçi diğer bir korkumuzda,havanın en son buluştuğumuz gün gibi kötü bir süpriz yapması.Gerçi hava durumu sayfaları aralıklı yağış gösteriyor,ancak genede bekleyip görmekten başka çaremiz yok.Bildiğim kadarıyla hava çok kötü olursa gezi bir sonraki Pazar'a ertelenecek.

TARIK

Üye
Tepki
7
Merhaba Behcet,

Saat benim icin cokta onemli degil. Istanbulun farklı yerlerinden gelecek olan arkadaslarıda düsündügümüzde aslında normal bir saat. Eh havalarıda dusununce sanirim oldukca mantıklı bir karar.
Bu arada buradan tüm arkadaslara tekrar seslenmek istiyorum.

Arkadaslar bu ve benzeri faliyetler sesimizi duyurmak acisindan cok önemli. Sayıca ne kadar cok olursak birilerinin dikkatini cekmek, bizde buradayız diyebilmek cok kolay olacaktır. 1 kisi neyazıkki dikkat cekmez ancak 50 kisi, 100 kisi, hatta nerde o günler ama yüzlerce kisinin Kabatasdan Florya ya dogru bisiklete bindigini dusunun...
O yüzden lütfen sizlerde desteginizi gösterin ve pazar sabahi Kabatas da olun. Hepbirlikte bizde varız, bizde buradayız diyelim sesimizi duyuralım.

Sevgiler

Tarik

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Bu güsel geziyi organize edenlere ve forum yöneticilerine teşekkürler....
Ben ve 1kaç arkadaşım küçükyalı'dan katılacağımızı bildiririm

TARIK

Üye
Tepki
7
Arkadaslar, Besiktas üzerinden gelecek olanlar varsa biz 9.15 gibi Besiktas dan cıkmayı düsünüyoruz. Bu taraftan gelecek olanlar varsa haberleselim hepbirlikte gideriz Kabatas'a.
Sevgiler

Tarik

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Biz küçükyalı dan 1kaç kişi oalrak gelicez inşallah 9.15 vapuruna binecez sanırım birlikte gelmek isteyen olursa buluşalım ben özellikle caddebostan_grubuyla tanışmak ve onlarında diğer turlarına katılmak istiyorum
İnşallah hava güzel olur da keyfimizce 1 gezi yaparız
Pazar görüşmek üzere

BSD-Murat

Aktif Üye
Tepki
334
Değerli Arkadaşlar,

Saat 10:00 olmasının bir kaç gerekcesi var.
1. istanbulun çok uzak noktalarından buluşma yerine ulaşım süresi
2. Hava sıcaklığının sabah oldukca düşük olması
3. Bisiklete binmeden bir süre önce kahvaltı etmekde hesaba eklenirse Pazar sabahı kaçta kalkmak gerekir.
4. Pazar günü çok erken saatte gezi düzenlerseniz çevrenizde çok az kişi bulursunuz.
Aksi takdirde gezi bisikletin sevilmesi gelişmesi ve saygı görmesine katkı sağlamaz.
sadece binen kişileri tatmin eder.
Burda bisiklet gücünü oluşturarak hem gezmek, hem spor yapmak, hem bisikleti sevdirmek, hemde bisikletin varlığını kanıtlamak bisikletin geleceği için önemli adımlar olacaktır.

GEÇEN YIL KABATAŞ- SARIYER ARASINDAKİ BİR PAZAR TURUNDA HİÇ UNUTMUYORUM 300 KİŞİ VARDIK VE 300 BİSİKLETLİYİ GÖRÜNCE EN SAYGISIZ MİNÜBÜS SÜRÜCÜLERİ BİLE SAYGIDA KUSUR ETMEDİLER.

AVRUPADA BU TÜR TURLAR ÇOK YAYGIN VE BİNLERCE 7' DEN 70' E BİSİKLETLİ PAZAR GÜNLERİ ANA YOLLARI DOLDURUYOR.

Ayrıca Grubun arkasında Hem güvelik hemde teknik servis hizmeti vermek üzere CEMBİO firmasının servis aracı refakat edecektir.

LÜTFEN GEZİ BOYUNCA KASK TAKALIM.