Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

20" kadro dez avantajı nedir (boy 176)

Konu, 'Kadrolar' kısmında mahmut krt tarafından paylaşıldı.

1. mahmut krt

mahmut krt Aktif Üye

Seviye:
    20" kadro buldum tasarımı çok hoşuma gitti ancak boyum 176cm bana dezavantajı ne olur bisiklet 26 jant

2. Can Yoltar

Can Yoltar Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    selen aşağıda kalır rahat eğilemezsin boş yere büyük ve ağır bi bisikletin olur gereksiz yere gereksiz bir iş olur :D

Oğuzhan Kabaçalı bunu beğendi.
  3. Oğuzhan Kabaçalı

Oğuzhan Kabaçalı Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Selenin aşağıda kalmasını tavsiye etmem. Ne olacak öyle basıncada gidiyo filan denilmemesi lazım. Boyuna küçük gelen bir kadroda seleyi yükselttiğin zaman da Allah korusun kaza risklerinde ani frene basman gerektiğinde taklaya girersin. Bende aynen bu sebep yüzünden kaza yapmıştım bisikletle takla açtım. Sağlınığınızı ve hayatınızı riske atmaya gerek yok bence. :)

4. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Acıları biraz önemli genelde düz ve uzun yolda rahat edersin fakat 26 jant ise sanırım mtb eger öle ise amacına yönelik kullanamassın. Dag bayır kullanamassın zorlanırsın aynı sekilde bayır cıkarkende zorlanıcaksın kendi bkadro boyuna kıyasla. Hakimiyetin daha az olacak. Fakat dişsiz lastik kullanarak düz asfalt yollarda kullanacaksan ve geometriside güzelse bisikletin bu tip kullanımda avantaj bile olabilir.

Boyun aynı benim boyum 2 adet bisiklet 46 cm boyunda biri nakamura biri salcano fakat nakamurada okadar rahatım ki anlatamam buna nazaran salcanoda bukadar rahat olamıyorum buda acılardan dolayı sanırım.

5. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    42 numara ayağın olduğu halde, görüntüsü çok hoşuna gitti diye 45 numara ayakkabı alır mısın?

mahmut krt bunu beğendi.
  6. mahmut krt

mahmut krt Aktif Üye

Seviye:
    anladım 16" kadro 2013 kron x1000 kullanıyorum sele yüksek kullanıyorum küçük gibi ancak şimdi sedona 2013 781 kadro 18" 46 cm linki aşağıda paylaştım nasıl olur
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...a-2013-model-781-kadro-18-inc-153052471/detay

güzel yorum :) ancak kalıbı darsa :D şaka bir yana bisikletin kadro modelini paylaştım nasıl açıları bilen arkadaşlar yorumlarsa

7. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    781 pro serisidir acıları güzeldir ama pro yarıs için yani amaca yönelik kullanılırsa iyidir yani mtb olarak kullanmalısın bu bisikleti ve boyuna uygun alman taraftarıyım eger sedona 781 den bahsederek 20'' diosan kesinlikle almanı tavsiye etmem 18 almalısın bu modelden.
    Birde 16' kullanıorsun suanda kücük gibi demişsin fakat suanda kullanım olarak ufak kadroya alısmısken yani daha yüksek hakimiyete birden 2 numara büyük kadro hiç keyif vermicek bilgine.

8. mahmut krt

mahmut krt Aktif Üye

Seviye:
    hmm anladım yok yok severek aldığım şeyden mecbur keyf alacağım :) bakalım biraz daha arayacağım yinede uygun bir kadro

9. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    Kron xc serisininde kadro acıları iyidir özellikle xc4000 fakat öncelikli olan beden tabi 18'' bi kadro alman yararına olacaktır. Fakat sunu söylemeliyim ki eger sürüşünden memnunsan , keyif alıyorsan ve agrıların yoksa sorf görsel acıdan kadro degiştirmeni tavsiye etmem üst seviye olsa bile . Ben bi cok kompenent degiştirdim bisikletimde ama nakamura kadrom duruor cunku keyif alarak sürüyorum ve cok rahatım . Kadrom yaklasık 10 yıllık. Deore aynakol alvio aktarıcılar xt ön arka teker göbekleri gibi modifiyelerim oldu fakat kadromu deiştirmeyi su arlar düşünmüorum.

mahmut krt bunu beğendi.
  10. mahmut krt

mahmut krt Aktif Üye

Seviye:
    hmm anladım şu var komple sistemi değiştim bir kadro kaldı eski kadromu kullansam parçalarını satsam çok bi para etmeyecek ama diyorumki komple kronu satayım kendime bir kadro alayım üzeride bana kalır yada richley set alırım