20 Haziran İnternational Aksaray MTB Race

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
INTERNATIONAL AKSARAY MTB RACE

Federasyonumuzun 2010 yılı faaliyet programında yer alan “International Aksaray Mtb Race ” yarışı 20 Haziran 2010 tarihinde AKSARAY’da yapılacaktır.
1-) Yarışmalara UCI kategorilerinde Genç Erkek, Elit Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki, ulusal kategorilerde ise Yıldız Erkek, U23 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir.
- Elit Erkek ve U23 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Elit Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
- Master Erkek ve +40 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Master Erkek klasmanına göre yapılacaktır.

2-) Yarışmanın sporcu kayıtları 19 Haziran 2010 tarihinde; saat:14.00 -17.00’ de yapılacaktır. Sporcular ulusal kategoriler için GSGM lisanslarını, Uci kategorileri için Uci lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir (U23 kategorisi ulusal kategori olarak açılsada, U23 kategorisi ile Elit erkek kategorisi birlikte start alacağından dolayı, Elit Erkek kategorisinde dereceye girecek U23 kategorisindeki sporcuların puan almalarını engellememek amacıyla U23 kategorisindeki sporcular Uci lisanslarını teslim edeceklerdir. Mevcut Uci lisansları Elit erkek olan ancak U23 kategorsinde yarışacak sporcuların ayrıca U23 kategorisi için Uci lisansı başvurusu yapmalarına gerek yoktur. ). GSGM lisansı ve Uci lisansı olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır. Daha önce parmak izi verenler, lisanslarını teslim edip, parmak izi ile kayıt yaptıracaklardır.

3-) Yarışmanın teknik toplantısı aynı tarihte saat:18.00’ de aynı yerde yapılacaktır.

4-) Sporculardan parmak izi vermeyenler, kayıtlar sırasında veya teknik toplantı başında saat 18.00’ye kadar parmak izi vereceklerdir.

5-) Yarışmalarda ;
a.) Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65'ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)
b.) Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2-4 sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp antrenöre (veya idarecisine); 5 ve daha fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulübün 1 antrenör ve 1 idarecisine, harcırahları. (a) bendinde belirtilen sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.
6-) İllerden katılan ferdi sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerini Federasyon Görevlisine vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve ferdi sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı, Şube Kodu, Hesap Numarası ve Iban Numarası)

7-) Federasyonca harcırah ödenmeyen idareci-antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.

:cool: Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır.

9-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2010 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.

10-) 20 Haziran 2010 tarihinde;
a) 10.00’da Genç Erkek, Master Erkek, +40 Erkek ve Yıldız Erkek Startı
b) 14.00’de Elit Erkek, U23 Erkek ve Elit Bayan Startı
c) 16.00’de Ödül Töreni

alıntı-Bisiklet federasonu

arkadaşlar bu açıklama yapılmış ancak yarış Güzelyurt'ta mı geçen yıllarda olduğu gibi ?

Scudo

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Dağ Bisikleti yarış sezonu dolu dizgin giderken sıra Aksaray yarışına geldi. Pazar günü yapılacak yarış için bazı bilgileri sizlerle paylaşalım istiyoruz.

Konaklama için geçen senelerde olduğu üzere Güzelyurt Öğrenci Yurdu sporculara tahsis edilmiş.

Aksaray – Güzelyurt arasındaki sporcu ulaşımını organizasyonun karşıladığını da belirtelim. Aksaray GSİM önünden bir adet kamyon ile bir adet otobüs hareket edilecek. Sporcuların Cumartesi saat 11:00’de Aksaray GSİM ‘de olmaları gerekiyor.

Otobüsün en geç 12:00’de Güzelyurt a hareket edeceğinden ve başka araç kaldırılmayacağından geç kalınmaması tavsiye ediliyor.

Yine geçen yıl olduğu gibi bu yılda akşam yemeği ve sabah kahvaltısı verilecek.

Şimdilik netlik kazanmasada özel ödül için bütçe arayışları sürüyor. Yarış gününe kadar bulunabilirse yarışta kürsüye çıkanlara özel ödülde verilecek.

Bize ulaşan bilgiler şimdilik bu kadar. Pazar günü yarışı sizlere aktarabilmek için Güzelyurt’ta olacağımızı da belirtelim.

alıntı mtbtr Teşekkürler.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bu sene 3 gelişim olacak inşallah..
Orada görüşmek üzere..

• Beğen
Tepkiler: temucin90

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
biliyorum daha bu sabah izledim o Güzel(im)yurt'u ilk defa gideceğim ve buna değeceğine eminim ;)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Benim de 2. gelişim olacak bu sene, son derece güzel teknik bir parkurdur. Özellikle Güzelyurt gerçekten ismine yakışır çok güzel bir yer, ortam olarak halk desteği olarak çok memnun kalmıştım geçen sene, Güzelyurtta görüşmek üzere...

• Beğen
Tepkiler: temucin90
Tepki
43
Teknik düzeyi yüksek, sıkı kayalık inişlerin olduğu bir parkurdu. Ama bir o kadar da eğlenceli ve eğiticiydi... en azından benim için :) Emeği geçen herkese teşekkürler.

MadBoy61

Üye
Tepki
5
Çok güzel bir yarıştı.. Tufan Abi'nin dediği gibi eğiticiydi :) İlk kürsü heyecanımı yaşadım.. Güzel bir organizasyondu kısaca :)

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
@d.berkay

yaa berkay açılmıyor bu site ve geçen yarışların sonuş linkide böyleydi açılmıyor. sonuçlar yok ortada :cool:

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Arasıra oluyor böyle.. Bende bazen açamıyorum sonuçları..

YUNUS TERKİN

Forum Demirbaşı
Tepki
144
işte öyle birşeyki u23de 4. oldum fakat yarışda sağlık sorunlarım nedeniyle elitte 21. bitirdim
görüyorsunuz elit sporcusu olmayanın halini yarışlara gidmeyelimmi?
böylesine bi federayson yarışın startından sonra start loop da kestirme yaptılar. diskalifiye etmelerini bırak ödül verdiler beeee...