Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

20" disk frenli jant için yardım...

Konu, 'Tekerlekler' kısmında CenkT tarafından paylaşıldı.

1. CenkT

CenkT Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar 2 adet 20" disk fren göbekli ön jant toplamak istiyorum. Disk frenli göbeklere baktığımda genelde 32 delikli bulabiliyorum fakat 32 delik 20" janta rastlamadım. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Birde jant genişliği ile ilgili bisorum olacak. 20" jant için ince lastik kullanmak istiyorum. Bunun için alacağım jant çemberinin ölçülerine dikkat etmelimiyim yoksa jant genişliği standarttır sen ister 1.5 ister 2.0 kullan mıdır?

Yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

2. CenkT

CenkT Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Muhtemelen kimse cevap vermiyecek ya da ilgilenmeyecek ama yinede yazmak istedim...

20" 36 delik çift kat jantı aldım. Şimdi sıra 3 adet disk fren uyumlu, uygun fiyatlı ön göbek gerekiyor. 3 göbeğinde aynı olması gerekiyor ki jant tellerinin boyları aynı olsun.

Şimdi sormak istediğim ve muhtemelen cevap alamayacağım ya da cevap verecek olanların da bilmişçe "forumda yazılmış arkadaşım, biraz araştır" diyerek muhtemelen link verecekleri (sanki araştırmamışım gibi) sorum şu ki...

20" 36 delik jantım için tel boyunu nasıl bulacağım? Göbekteki deliklerin çapı ve bu deliklerin bulunduğu çapın hesapta kullanıldığını öğrendim. DT Swiss Calculator programından yararlananlar varmış fakat programı tam çözemedim. programda nereye hangi ölçü girilecek ya da kolayca tel boyu hesabını yapabileceğim bir program öneren varmı?