20 Ağustos Decathlon Gaziemir Bisiklet Etkinliği

Liberi Spiritu

Hüseyin EROL
Tepki
775
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
20 Ağustos'ta Decathlon tarafından düzenlenen bir etkinlik; Herhangi bir açıklayıcı bilgi yok aslında. Öncü, artçı tempo vs.

Decathlon Gaziemir Bisiklet Etkinliği

BULUŞMA VE HAREKET YERİ:
20 Ağustos Pazar günü optimum AVM İzban tarafındaki Port Vale otoparkında toplanıyoruz. Öncelik olarak alanda BUFF ve Plaka dağıtımı yapılacaktır. Ardından saat 09:50 'de alandan çıkış yapılıp Menderes Balaban Göletine hareket yapılacaktır. Gölet alanında ikramlar ve spor aktiviteleri yapılacaktır. Saat 15:00'da gölet alanından çıkılıp Optimum AVM'ye hareket edilecektir. Tahmini olarak saat 17:30'da etkinlik sonlanacaktır.

Etkinliğimizde kask zorunludur.

ETKİNLİĞE KATILIM İÇİN DECATHLON GAZİEMİR VE BALÇOVA MAĞAZASINDA 18 AĞUSTOS!A KADAR BAŞVURU FORMU DOLDURULMASI ZORUNLUDUR.

TUR SORUMLULARI:
YEKTA KILIÇ 05542263125
ANIL SAYAN 05511514134

(link)

• Beğen
Tepkiler: Aksel atiker
Scudo
Tepki
0
İsim
Aksel atiker
Bisiklet
b'Twin
Merhaba metro City AVM de ki decathlon kayıt oluyoruz

Liberi Spiritu

Hüseyin EROL
Tepki
775
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin

Gaziemir Decathlon mağazası tarafından 20 Ağustos Pazar günü düzenlenen bisiklet etkinliğine katıldım. Aynı gün derneğimizin Manisa > Sasalı rotasına katılmayıp izmir’de olacağım için katıldığım etkinliğin bana keyif veren tek noktası eski dostlar ile pedallamak oldu. Bunun dışında etkinlik tam anlamıyla eksiklikler ve aksaklıklar ile doluydu.

Öncelikle güzergah ile ilgili açıklayıcı hiç bir şey yoktu. Bu sebeple MTB ile gelen de vardı yol bisikleti ile gelen de. Kabul edelim rotanın son 4 km’lik kısmındaki dağ yolundaki o kayalar çok kişinin jantını yamultup akordunu çoktan bozmuştur.

Öncü, artçı olacağı, gidişin kontrollü olacağı söylendi. Gidişte bu bir nebze sağlandı ancak dönüş tam bir karambol oldu. Trafiğin yoğun akıcı olduğu bir rotada farklı yaş gruplarından insanları kontrol altında tutmak için daha çok çaba sarfedilmeliydi. Varılan noktada bizi karşılayan kimse yoktu. Hatta grubun büyük bir kısmı gölün çevresinde tur atmak zorunda bile kaldı. Tabi sonra tırmanış yaptığı yoldan geri dönüp sözde etkinliklerin olacağı ve yemeklerin dağıtılacağı alana geri gelindi.

Etkinlikler? Olmadı. Yemek? Gelemedi. Katılımcıların yükselen sesleri ve huzursuzlukları ‘AÇIZ’ nidalarının bile yükselmesine sebep oldu. Hazırlıksız gelenler çoktu. Önce su geldi. Kapış kapış gitti tabi ki. Yemek getiren araç geldiğinde etkinlikte görevli olan yeşil yelekli arkadaşlar yemekleri dağıtmak yerine kendi istakakını alıp bi kenara çekilip yemeye başladılar. Aracın içinden 2 kişi can havliyle paket içerisindeki muz ve soğuk sandviç ile mevye suyunu dağıtmaya çalıştı. Yığılmalar, araca sanki mültecilere yardım getirmiş kızılay yardım arabası gibi davranılmasına neden oldu. Görüntü içler acısıydı. Geri dönüş için 15:30 saati belirlense de 13:00′da alanda kimse kalmamıştı neredeyse. Çünkü suyunu depolayan, yemeğini kapan ve yiyen geri dönmeye başladı -ki zaten planlanan etkinlikler de yapılmıyordu. Saatler sürekli değişti. Görevli elemanların suratında sürekli saçma ve sinir edici bir gülümseme?%&%
Decathlon’un ilk kez düzenlediği bu etkinlikte gerek yetkili personel gerekse organizasyondaki büyük eksiklikler ben dahil bir çok kişinin canını sıktı. Geri dönüşlere olumlu yanıtlar verilmesi ve yaşanılan aksaklıklardan ders çıkarılması gerek. Bir sonraki etkinlik için planlama ve organizasyon daha iyi yapılmalı.