20.10.2007 Cumartesi istanbul-iznik gölü turu (Resimler Eklendi)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam arkadaşlar.

Fotoğraf makinemin hafıza kartı henüz hiç fotoğraf çekmeden bilinmeyen bir sebeple bozulmasından dolayı bunlar benim makinenin hafızasına çekebildiğim birkaç resim fakat Nuhcan abinin PDA'sının 2 gb'lık kartına bol bol resim çektik. Nuhcan abi resimleri eklerse veya bana ulaştırırsa onlarıda en kısa zamanda ekleyeceğim.

Tura 5 kişi başladık. Nuhcan (can), Blick (samet), bahtsız (utku), msd_57 (mehmet), ve ben soneryen (soner).

Utku Yenikapı-Yalova deniz otobüsü iskelesinde, Nuhcan abi bizi Yalova'da karşılamak şartı ile ben, msd_57 ve blick Güneşli meydandan tura başladık.

9:30 ilk yalova seferine bilet kalmaması sebebiyle 2. sefere 11:30 bilet aldık 2 saat rotarlı olmasına rağmen sonunda deniz otobüsündeyiz.

(link)
By (link)

Deniz otobüsünden inip karşıya geçtiğimiz zaman nuhcan abi bizi karşıladı ve tura başladık.

Sırayla : soldan sağa doğru msd_57 - bahtsız - blick - ben (soneryen) - nuhcan

(link)

Önümüzde İznik'e doğru giderken çok ciddi bir çıkış var, bu çıkışa yaklaşırken ironman resim çekişi denedim :)

(link)

Tepedeki benzincide ufak bir mola verdiğimiz anda fotoğraf makinesinin hafızası bitmeden bir resim daha çekdik.

(link)

Bu resimde geri dönüş yolunda artık yorulup asfalt kenarında ufak bir mola verirken çektiğimiz son resim.

Diğerleri en kısa zamanda eklenecektir.

(link)

Scudo

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
@soneryen

Soner büyük adamsın vesselam :)
Seni takdir ediyorum . Azmin ben dahil hepimize örnek olsun .
Sen bi de gecenin bi yarısı İznik Turu'ndan eve döndün , üstüne sabah erkenden Sarıyer Turu'na da çıktın .
Yakında sen de Avrupa Yakası'nın "ironman"i olacak gibisin .
Görüşürüz , kendine dikkat et . . .

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tamer306

Ben bu hızla ancak ironman Mesut Abi'nin talebesi olurum. :) Diğer resimleri inanın bende merakla bekliyorum. Ne çektim, ne nasıl çıktı, vs. meraktan çatlıyorum. Benim SD kart nasıl olduysa bozuldu. Neyse dün Sarıyer turundan dönerken bir tane aldım.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Resimleri MSD_57'ye CD ile verdim. Ben upload edemiyorum. belki o halleder...

Bir de yahoo üzerinden senni gmail'e atmayı deneyeceğim...

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
fotoları az sonra iletmek icin hazırlanıyorum

bilginize

• Beğen

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@hızlı

gonderim sorunu yasamaktayız ama gun icinde elinizde olacaktır :)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
abi ekle artık şu fotoları o kadar zor değil ki? (link) sitesini kullanabilirsin.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
soner ben sana gönderdim ya, sen ekleyebilirsin...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalova'dan İznik'e giderken çok ciddi bir rampa var. Orayı çıktıktan sonra başlangıç yorgunluğumuzu tepedeki benzincide atıverdik.

(link)

Bir müddet dinlendikten sonra yola koyulduk çok harika bir inişten sonra orhangazi'ye yaklaşırken yol kenarında bir fotoğraf çektik fakat herkes basıp gittiği için fotoğrafta sadece blick (samet) var.:)

(link)

Orhangazi'den İznik yoluna doğru dönüyoruz. Tabelayı çekerken objektife msd_57 (mehmet) takılıyor

(link)

(link)

İznik yoluna girdikten sonra Blick'i (samet) bisiklet üzerinden çekeyim dedim.

(link)

İznik yolu Orhangazi'den sonra sandığımdan da düzmüş ama düz olmasına rağmen pedalı bıraktığınız an gidemezseniz yani sürekli pedal çevirmek gerektiği için düzde olsa insan biraz yoruluyor :) Yol çok detaylı değil ama idare edin.

(link)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İznik yolunda sağlı-sollu muazzam zeytin tarlaları ve zeytin fidanları satışı yapan yerler var. Hepsini resimlemek hayli vakit kaybı olacağından fazla çekim yapmadım.

(link)

Bunlarda yol üzerinde tarlada otlayan büyükbaş hayvanlar.

(link)

İşte İznik yolunun dümdüz oluşuyla ilgili daha net bir fotoğraf....

(link)

Yol üzerinde Ilıca adı verilen şifalı yerden kaynayan sıcak su vardı ve yola doğru mini şelale şeklinde dökülüyor. Bizde bu sudan elimizi yüzümüzü yıkarak ve biraz yudumlayarak faydalandık ve bir fotoğrafını çekmeye karar verdik buyrun...

(link)

İronman resim denemesi :D

(link)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sonunda İznik'in içindeyiz. İznik içinde 3 tekerlekli olsun, vitessiz olsun, birçok bisiklet kullanıcısı gördüm. Aslında bisiklete çok duyarlı bir bölge olduğu her halinden belliydi...

(link)

İznik Ayasofya Müzesi fakat vaktimiz çok az kaldığı için ve turumuz günübirlik olduğu için müze ve tarihi eserleri detaylı gezme fırsatımız olmadı. İnşallah bir daha ki sefere..

(link)

(link)

İznik Gölü'nden bir kare fakat çok iyi resim çekemediğim için daha güzel çıkabilirdi

(link)

Aslında 2 tekerden yarım saatliğine de olsa bu bisikletlerle gölde pedallamayı isterdim. :)

(link)

Piknik yapacağımız yerde blick ile msd_57 bekliyoruz ve onlarda birkaç dakika sonra objektifimize girdiler.

(link)

Göl kenarında akşama doğru piknik yaparken. Menümüzde söylemesi ayıp zeytin, beyaz peynir, domates, salatalık, ton balığı ve elma vardı ama en bol ve çeşit olan sofralardan daha lezzetli geldi.

(link)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Artık akşam çöktü ve geri dönüş için yola çıktık. Önümüzde bizi çok meşakatli ve uzun bir yol bekliyor....

İnişli-çıkışlı zifiri karanlık, korkulu yollardan bir-iki saat pedalladıktan sonra yol kenarında mola verdiğimiz sırada msd_57 yol uyarılarına yaslanarak dinlenmeye çalışmasının fotoğrafı. Yollar çok karanlık ve korkutucuydu, bindebir araba ya geçiyor ya geçmiyor. :)

(link)

Bu resimleri dik bir rampaya çıkarken yorulup yol kenarında çekiyoruz.

(link)

İnişler-çıkışlar şeklinde oldukça pedalladık yolun yarısı bitti sayılır. Nuhcan abinin ısmarladığı sodalarla mineral takviyesi yaptık.

(link)

İznik turu uzun, karanlık ve meşakatli geçtikten sonra sonunda Orhangazi'ye vardık ve İznik turunu tamamlamış olmanın sevinciyle otobüse binmeden son resmimizi çekildik. Saat 22:45 civarı otobüse bindik. Buradan Metro turizme çok teşekkür ederiz. Çünkü ondan başka hiçbir seyahat firması bizi almadı. Bizi görüp yavaşlayanlar özellikle Kamil Koç bisikletleri görünce şeytan görmüş gibi kaçtı ve bizi yüz üstü bırakarak hayal kırıklığına uğrattı.

(link)

Yorgunluktan olsa gerek ben feribotta otobüsten aşağı bile inmeyerek uyumayı tercih ettiğim sırada diğer arkadaşlar feribotta çekildiği resimlerden bir kaç tanesini ekliyorum.

Blick ile Nuhcan

(link)

Gece olsa gerek feribotta yolcu pek yok yada kimse arabalarından inmemişler.

(link)

ArkadaşlarfFeribottan dışarıyı çekmişler ama malümünüz gece resimler pek güzel çıkmıyor.

(link)

Not: Bilerek veya bilmeyerek anlatımda, cümlelerde bir hata yaptıysam affınıza sığınırım. İlginize şimdiden teşekkür eder, böyle günü birlik veya uzun turların darısı başınıza olmasını dilerim. :)

• Beğen
Tepkiler: Natural_animal

Blick

Daimi Üye
Tepki
116
gerçekten çok güzel bir turdu, gelen tüm arkadaşlara teşekkür ederim tekrar ;)
diğer turlarda herkese bol pedallamalar ben yine küçük bu sefer daha küçük bir ara vereceğim :D
Soner Abi biliyon durumu sen, biraz açılma yapmış galiba; kolay değil 100km üzeri birden kaç ay sonra :D
bir hafta on gün kadar en azından buralarda yokum ya da herşey sağlam sağlıklı kesin olsun diye bir ay bile durabilirim :(
neyse en yakın zamanda dönmek üzere :D

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Blick

Senin canın sağolsun çok geçmiş olsun. kusura bakma bizim yüzümüzden oldu. Ne bileyim senide aramızda görmek istedim. Allah'tan acil şifalar.

Blick

Daimi Üye
Tepki
116
@soneryen

sağol, olur mu öyle şey niye sizlerin yüzünden olsun düşnseydim ben kendim gelmezdim göze aldım bunu ama hiç birşey hissetmedim :D
Zaten pişman değilim, fazlasıyla değdi yani :Skull-175 :D
ama işte biraz daha uzak durcam bisikletten en yakın zamanda birlikte tekrar pedallarız inşallah :)

Hasan Derya

Daimi Üye
Tepki
354
Güzel resimler turunuz çok güzel geçmiş ama yolu daha iyi ayarlasaydınız daha iyi olurdu galiba:D

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hasan Derya

Doğru haklısın, ama gece dönmekte çok zevkliydi. Hepimiz için çok güzel macera oldu. Belki tekrar yapsak aynı şekilde ayarlamayı isterdim. Birde her gün yeni bir şey öğreniyorum buda benim için güzel bir tecrübe oldu. Bir dahakine daha net organize olmak lazım. :)

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
Blick buyuk gecmis olsun.
ins buyuk bir sey yoktur.
bizimde sucumuz oldu artık affına sıgınıyoruz

Tur cok iyiydi guzeldi ama cok aksilik yasadık yani turu istenilen vakitte baslayıp bitiremedik

Ama en guzeli planın olmamasıydıki bu aslında olaya lezzet kattı

Not : Soner beyindede dedigi gibi gol manzaralı yemek harika idi

Tekrar bi turda diger arkadasların da katılması dilegiyle

Birazda Foto ekleme yapayım :)

Bisiklet Uzerinde Asil Bir Durus = SONERYEN

http://img81.imageshack.us/img81/3570/dsci0007zm7.jpg

Halinden Mutlu vede NAzır = Blick

http://img152.imageshack.us/img152/6177/dsci0011cb4.jpg

Bahtsız Bir vatandasın Arkadan Goruntusu ve TEkeri = Bahtsız

http://img523.imageshack.us/img523/7777/dsci0025er0.jpg

Buyuk hukumdar = Nuhcan

http://img81.imageshack.us/img81/2882/dsci0040km5.jpg

Ve Nacizane Cay tiryakisi gibi duran ben = Msd_57

http://img81.imageshack.us/img81/4117/dsci0063vt3.jpg

Toplu vede gole nazır bir yemek fotosu

http://img85.imageshack.us/img85/3514/dsci0035qe5.jpg

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Bugünlerde hava durumunu gördükçe bu geziyi iyiki yapmışız diyorum kendimce...

Tam zamanında, çok zevkli bir tur oldu. Allah'a şükür, tüm arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ederim...

Yeni tanışmış, huyları, yaşları, yaşam tarzları farklı insanların ilk buluşmalarında bu kadar uyum sağlamaları beni gerçekten mutlu etti. Allah nazardan saklasın...

BLICK, özellikle sana büyük geçmiş olsun. En kısa zamanda Allah'tan şifa temenni ederim. Bir kabahatim varsa özür dilerim.

MSD_57: Kardeş, öyle hükümdar falan, biraz büyütmüşsün bizi. Eğer öyle bir durum gördüysen bile o sizin güzelliğinizden, sizin iyiliğinizdendir...

Bu ve benzer turları, aynı ekiple tekrarlamak dileğiyle...