Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

20.07.08 - Eskişehir - Mezitler - Eskişehir (90 km/h hız rekorlu gezi)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında eYa tarafından paylaşıldı.

1. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    İnegölden Eskişehir'e gelecek Özcan Bayram ve arkadaşlarını karşılamak için Oktay abi (boreas_oti) ile birlikte Bozüyük ve biraz ilerisine gidip, İnegölden gelen grubu karşılayıp Eskişehir'e birlikte dönmek için anlaştık...

Ben akşam biraz erken yatıp gece 2:30 da uyandım. Hazırlıkların ve kahvaltının ardından 04:45 gibi evden çıktım ve Oktay abinin evinin oraya 05:00 gibi vardım. 10dk kadar sonra da Oktay abi geldi. Birbirimiz fotoğraflarını çekerken... Hava henüz karanlık...

Hava 20 derece ve tam da gideceğimiz yönden rüzgarlı :cool: Üşümemek için ben çift kat tshirte oktay abi de tshirt üzerine uzun kollusunu giyiyor ve yola 05:15te koyuluyoruz.

Rüzgar hızımızı faylasıyla kesiyor. 20 ortalama altına düşmemek için bile kasıyoruz. İnişlerde bile pedal çeviriyoruz.

Şehir çıkışında sanayi ve fabrikaların köpekleri bizi epey rahatsız ediyor. Çok şükür yine sorunsuz yola devam ediyoruz.

Bir mola anı... Güneş doğmak üzere, dolunay var. Ve ortam puslu. Güzel bir poz çıkıyor ortaya...

Bisikletler kardeş kardeş yaslanmışlar birbirlerine... Manzaranın ve serinin tadını çıkarıyorlar.

Güneş çıkınca hava ısınmaya başladı. Tekrar tek tshirt moduna geçiyoruz :)

Yol manzarası:

Poyra civarında iniş için kendimizi hazırlıyoruz. Çünkü buradaki inişte 60-65 hıza ulaştıktan sonra 6-7 km boyunca da 35-40 hızla gidiyorduk genelde. Video çekmeye başlıyoruz. Ama rüzgar o kadar ki 60'ı geçtiğimiz rampayı pedallara asılarak 50'yi zor yakalıyoruz. Tek elle de olsa güzel bir video çıkmış ortaya. Belki daha sonra yayınlarım. (220 MB ham hali). Neticede hızımızı alamıyoruz...

Ancaaak bunun bir de dönüşü var ki Poyrayı bir daha unutamam :) :Skull-175

Bozüyük'e varıp (Esk - Bozüyük 42 km) her zamanki çorbacıda çorbalarımızı içiyoruz. Özcan'ı arıyoruz. Saat 6'da çıkacaklardı 6:45'te çıkmışlar. Yani biz epey erken gelmiş duruma düşüyoruz. Bozüyük'ten biraz daha ileriye gitmeye karar veriyoruz.

Bozüyükten sonra her zaman uğradığımız bir çeşme...

Mezitler tarafına doğru 15 km kadar daha gidiyoruz. Eskişehir'den 57 km olduğunda duruyoruz. Ağaçlık bir alanı gözümüze kestiriyoruz. Bisikletleri birbirine yaslayıp kilitleyip yol kenarına bırakıyoruz diğer ekip görsün diye. Sonra da epey bir uzaklaşıyoruz yolu gören bir yerde 1 saat kadar Özcan'ları bekliyoruz.

Fotoğrafta dinlendiğimiz yer. İleride yol. Kırmızı ile işaretli olanlar da bisikletler.

Bunlar da dinlendiğimiz mekandan.

Ekip hızla geçiyor. Zar zor durduruyoruz. Ama bizi tanımamışlar (zaten tanımıyorlardı ki) ve devam ediyorlar. Biz bisikletlere binene kadar gözden kayboluyorlar. Neyseki ileride birisinin tekeri patlamış ve durmuşlar. Yetişiyoruz, Tanışıyoruz ve yola devam...

İnegölden 7 kişi yola çıkmışlar. İçlerinde 2 de küçük arkadaşımız var. Öğreniyoruz ki tur İnegöl - Eskişehir değil İnegöl - Eskişehir - İnegöl :eek: Eskişehir tarafından gelirken rüzgarlı olduğunu ve 200 km yolun çok zorlayacağını söylüyoruz. Özellikle küçükler normalden daha düşük performanstalar.

Bozüyük'e geliyoruz. Tekrar aynı çorba içtiğimiz lokantaya bu sefer 9 kişi giriyor ve karınlarımızı doyuruyoruz. İşte o an.

Tekrar çıkıyoruz yola. Biraz yavaş gidiyoruz. Malum diğer ekibin yolu uzun, yormadan gidiyorlar. Ara sıra kısa molalar vererek devam ediyoruz. Poyra rampasına yaklaştığımızda ileride bekleyeceğimizi söyleyerek biraz hızlanıyoruz Oktay abi ile ben. Rampaya tırmanmaya başlamadan bir kamyon denk geliyor. Rüzgar zaten arkamızdan ama illa ki faydası olur mantığıyla arkasındaki hava koridorunda 3-4 kmlik rampayı tırmanmaya başlıyoruz. 37 km hızla başladığımız tırmanış fazlasıyla yorucu oluyor. Neyseki 16 km hıza kadar düşüyor kamyon yükünden dolayı. 16 bile yorucu. İnatla, kamyonun gazına gelip o rampayı belki ömrümde bir daha o kadar hızlı çıkamayacağım bir hızla çıkıyoruz.

Rampa bitti... Kamyonun ardından ayrılmıyoruz. İnişe geçiyoruz. 40-50 derken 60a yaklaşıyor kamyon ama frenleyerek iniyor. İnişte bitiyor biz hala kamyon ardındayız. Nasıl oldu anlamadım kaptırdık gidiyoruz :D Hız acayipleşmeye başlayınca km saate bakıyorum tekrar. 72-78-82-87-88-90 :eek: :Skull-175 Oktay abinin km saat çoktan sapıtmış durumda :( Düz yolda ardımızda rüzgar, önümüzde yüklü kamyon, hızımız 90 km/sa. :D Acaba biraz daha hızlanırmıyız diye pedal çevirmeyi denemek istiyorum ama bisikletin dengesi o kadar hassas ki o hızda bir iki pedaldan sonra vaz geçiyorum. Zaten o hızda pedal çevirmenin de bir faydası yok. Kamyon daha da hızlanıyor ve ben kopuyorum. Kamyonun etkisinden kurtulunca 90'dan 40'a doğru düşüyorum. İlk başta 90'da o hızın kendi rüzgarı bile bisikleti savuruyor. :Skull-175 İşte km saatimde yeni rekorum :)

Yeni hız rekorunun mutluluğu ve adrenalini ile 40-50 ile devam ediyoruz rüzgar arkamızda. Rampalara bile 45-50 bir kısmını tırmanıp 30-35 ile zirvesine varıyorum. Çünkü Oktay abi kamyonun etkisinden benden daha sonra kurtuldu. Ona yetişmeye çalışıyorum. :D Derken biz epey fark atıyoruz arka gruba. Oktay abinin iş yerinin karşısında beklemeye başlıyoruz. Tam 1 saat bekliyoruz :(

Oktay abinin çalıştığı fabrika, Bordes... Eskişehir'e 15 km (reklamlar :p )

Mola yerindeki mola arkadaşımız:

Diğer grup geliyor ama 4 kişi kalmışlar. 2 küçük kardeşimiz ile birlikte bir abimiz geri dönmüş. Çünkü küçükler bugün yorgunlar. Mesafe uzun, hava çok sıcak (30'u geçti), dönüşte rüzgara karşı gidecekler. Kalan 4 kişi de bizim durduğumuz yerden az geride mola vermişler.

Eskişehir'e girmeden az önce de Eskişehir'den Serhat da bize katılıyor. Doktorlar caddesinden köprübaşına gidiyoruz, fotoğraf çekiniyoruz... Halkın fazlasıyla ilgisini çekiyoruz. Fotoğraf çekimi de biraz uzayınca insanlar bizi bekliyor...

Meşhur porsuk ve Adalar bölgesi...

Daha sonra İstasyonun karşısındaki Hacı Baba Çay bahçesine oturuyoruz. Sohbet ediyoruz. Limonatalar yanında tost da yiyoruz...

Adını yine unuttuğum abimiz :(

Soldan sağa Özcan abi ve Serhat.

Oktay abi, Serhat ve ben ayrılıyoruz. Grup bugün 100 km daha yol dönecek. Yolu açık olsun...

Benim Km bilgilerim:
    Toplam mesafe: 120 km
    Bisiklet üzerinde geçen zaman : 5sa 17dk
    Ortalama hız: 22,6 km/sa
    En yüksek hız: 90 km/sa

Bizi izlediğiniz için teşekkürler

2. çağdaş

çağdaş Kıdemli Üye

Seviye:
    güzel bir beraberlik olmuş ayaklarınıza sağlık.

3. seykem

seykem Aktif Üye

Seviye:
    Guzel Manzaralarla Dolu Harİka Resİmler Tesekkurler

eYa bunu beğendi.
  4. Battalcan

Battalcan Aktif Üye

Seviye:
    Bişii değil Bozüyük'teki çorbacı zengin olacak bu gidişle :D

eYa bunu beğendi.
  5. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarınııza sağlık rresimler güzeldi paylaşım için sağ olun...

eYa bunu beğendi.
  6. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Hepinize ayrı ayrı biz teşekkür ederiz, Vakit ayırıp bu güzellikleri gördüğünüz için

Dün bu gündeme geldi. 2 kişi gittikten sonra 9 kişi giderken, Oktay abi komisyon alalım çorbacıdan dedim :D :p

7. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    elinize ayağınıza sağlık..
    güzel bir gün olmuş ;)

eYa bunu beğendi.
  8. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkürler Murat abim. Vakit ayırman beni çok sevindirdi ;)

9. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Didim dönüşü yine Eskişehirin tozunu atmışsın Efrahim.
    Ellerinize sağlık.

eYa bunu beğendi.
  10. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Reis teşekkürler. ;) Didim'de şiştim şiştim Eskişehir'de patladım ne yapayım :D Oktay abi ve diğer arkadaşlar olmasa bu tur da olmazdı; olsa bile bu kadar güzel ve zevkli olmazdı :)

11. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    efrahim alıcağın olsun insan bizede haber verir ahh ahhh:boese157:

geçen gün gördüklerim sizmiydiniz bilmiyorum kütahya yolunda köprünün altında tren yolundan geçmeye çalışıodunuz dönüp bakmadınız bile :boese157:

12. erhan438

erhan438 Aktif Üye

Seviye:
    Gezi güsel olmuşta Bi haber verseydinizde çayımı içseydiniz çorba üstüne ayıp oldu ama :(

13. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bozüyük'teki çorbacı ve kendim adıma teşekkür ederim. En çok çorbacı memnun galiba halinden:d

14. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    hızlı bir gezi olmui paylaşım için teşekkürler

15. Selay Yaman

Selay Yaman Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu Ekibi yine hep bir arada yollarda görmek cok sevindirdi Beni, Özlemişim..[​IMG][​IMG]
    Ayaklarınıza Sağlık Paylaşım için Teşekkürler..

16. dohansen

dohansen Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    harika resimer,

ayaklarınıza ve pedallarınıza sağlık.

kolay gelsin,

d.a.

17. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Bu pazar bişiler yapalım mı diye açtığınız konuların ikisine de yazdım bu gezi ile ilgili bilgileri. Gezinin saati kesinleştikten sonra nete ilk girdiğimde yani o gece 3 sularında saati de yazdım. :(

Köprü altındakiler bizdik. Ben öndeydim, arkadakiler dedikten sonra fark ettim seni, sen de kavşağa varmıştın malesef. Dönüp baktım, bakmam mı :(

Sen benim yazdıklarımı takip et, bunu da yazmıştım çünkü :)

Bunu not alıyorum, biz bozüyükten çok geçiyoruz çünkü :) Teşekkürler.

:D :D

Hepinize teşekkür ediyorum, vakit ayırıp okuduğunuz ve yorum yaptığınız için ;)

18. todiefor

todiefor Aktif Üye

Seviye:
    Elinize ,ayağınıza sağlık.
    O gün adalardan geçerken yanınızdan geçtiydim acelem olmasaydı ve siz olduğunuzu bilseydim önünüzü keser tek tek tanışırdım ama acelem vardı :D
    Neyse kısmet bir dahaki sefere tanışırım :D

eYa bunu beğendi.
  19. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Forma ve kask vardı değil mi ? Bisiklet neydi hatırlayamadım ? :)

20. todiefor

todiefor Aktif Üye

Seviye:
    Ewet Salcano Astro