2 Yıllık Rüya Gerçekleşti, Sedona 310

Tepki
24
İsim
Berkay Işık
Bisiklet
Sedona
Öncelikle herkese merhaba.

Bu forumla bundan yaklaşık 2 sene önce tanıştım. O zamanlar bisiklet alma gibi bir niyetim oldukça yüksekti, çocukluğumu geçirdiğim Peugeot Mosaique'dan sonra.. Hatta iki sene önce buraya ilk konumu açıp yardım da istemiştim. O zamanlar Salcano City Sport 24VS önerilmişti. O zaman bir takım aksaklıklardan ötürü bisiklet işi direkten döndü ve benim de hevesim kırıldı. O vakitten bugüne forumu arada takip edip teknik bilgi edinmeye, bilgilenmeye çalıştım. Ve dün, uzunca araştırmalarımdan sonra Sedona 310 modelini Bakırköy Tilmen Bisiklet'ten almış bulundum.

Esasında bir ay önce Decathlon'da fit3 modelini gördüm ve çok hoşuma gitti. Fakat yol bisikletinin ince tekerleri, oturduğum Tepekent'te bana ne kadar konfor verirdi o konuda hep ikilemde kaldım. Öncelikle Gökhan Toros sağolsun bana yardımcı oldu, beni şehir bisikletine kaydırdı. İyi de yapmış açıkçası, aklımda Sedona 300 S modeli vardı fakat bu kadar beklemişken bütçeyi sonuna kadar iteleyip 310'da karar kıldım.

Uzunca süre hasret kaldığım arkadaşla dün buluştuk, Tilmen Bisiklet'te Serdar Ağabey sağolsun ilgilendi, kendisine dün teşekkür ederim. Araba ile Bahçeşehir'e geçtim birkaç işim olduğundan ötürü ve en başta orada test ettim. Ondan sonra Tepekent'te. Aldığım gün itibariyle 7 km. sürüş yaptım. Diz sakatlığım yüzünden fazla zorlayamıyorum ne yazık ki, iyileşme süreci sona erince daha da uzun gezilere çıkacağım inşallah.

Şimdilik sadece tek fotoğrafı var. İlerleyen günlerde fotoğraf ekleyeceğim. Bisiklete gelirsek, benim şartlarımda tek kelime ile muazzam bir bisiklet. Daha fazla söyleyebileceğim, şikayet edeceğim bir tarafı yok. Şikayetine hakkım da yok herhalde.

İşte arkadaş;
(link)

Scudo

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
İyi günlerde kullan. iyi pedallamalar

Bu arada sakın o kilide güvenme :)

Tepki
2
İyi günlerde kullan bende sedona 300 serisi bisiklet arıyorum bulduğum gibi alacağım :)

Tepki
24
İsim
Berkay Işık
Bisiklet
Sedona
@Gürkan Ç.

Teşekkürler,

O kilidi bizzat kendimle dalga geçmek için aldım. Bahsettiğim Peugeot bisikletim 4 yıl önce Ambarlı Türksan durağında kilitli vaziyette iken çalındı. Bunun gibi basit bir kilit kullanıyordum.
Sadece sembolik yani, nazar boncuğu niyetine kullanıyorum. :)

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
Güzel bir seçim yapmışsınız, hayırlı olsun bol pedallamalar :) İleride jantları rulmanlı bir set ile değiştirmenizi öneririm, sedona'nın kendi jantları olduğundan ne kadar kalitelidir bilmiyorum. Ayrıca jantların üzerindeki stickerlar dandik, bir kaç yıkamada düşer.

300 serisi kullanıcıları olarak da konu açmıştık: (link)
Konu pek aktif değil ancak bir kaç fotoğraf ve değerlendirmenizi yazarsanız memnun kalırız. Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Berkay IŞIK
Tepki
16
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hayırlı olsun güzel bisiklet :)

Mehmet Can K.

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Mehmet
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın :)

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Düz maşa keyiftir, bisiklet de çok yakışıklı maaşallah :) Kazasız belasız güle güle kullanın :)

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
Hayırlı olsun, çok şık duruyor, bisiklette en beğendiğim renklerin başında geliyor kül grisi. Sadece aynakolun üstündeki plastik koruma bana biraz garip göründü acaba daha sade bir koruma takılabilirmi onun yerine.

Tepki
25
Bisiklet
Carraro
Diz sakatlığı çok kötü birşey. 2007 yılında dizim çıktı ve ameliyat olmuştum. Bu perşembe günü 120 km cuma günü de 50 km performans sürüşü yapınca 7 yıl önce ameliyat olan dizim şişti ve sıvı topladı. Şimdi 3 hafta bisiklet yasak :(

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Bisikletiniz hayırlı olsun. Ben bisiklet donanımından pek anlamam ama bu Sedona'nın 300 serisi benim de ilgimi çekiyor. Özellikle 345 ve 350 çok güzel görünüyor. Param olsa gider alırım, bir tane de şehir/tur bisikletim olsun isterim. Ama şimdilik bisiklete ayıracak ek bir bütçem yok. Kıskandım kısacası. Dikkatli sürün :)

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız kullanmanızı nasip etsin.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Merhaba, güle güle kullanın, bir şey soracağım, arkada bagaj deliği yok mu modelde? Brn mi göremiyorum?

furkan k.

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun çok güzel bisiklet benide çok cezbeden bir model ve bende almayı düşünüyorum ancak hakkında pek bir inceleme,değerlendirme yok.Deneyimleriniz ve yorumlarınızı paylaşırsanız çok büyük sevaba girersiniz :)

Tepki
24
İsim
Berkay Işık
Bisiklet
Sedona
Öncelikle herkese çok teşekkürler, güle güle kullanın temennilerinizin aynısını size iade ediyorum. :)

@Ümit ÇORUM

Çok geçmiş olsun. Benim sakatlık voleyboldan kaynaklanma, aşırı zorlama herhalde. Bakalım yokuş çıkmadan idare ediyorum şimdilik. :)

@emrahozkan

Açıkçası nereye takıldığını çok bilemediğim için tam yanıtlayamıyorum ama bir delik var frene paralel olan parçada. Fotoğrafları ekleyince daha detaylı görünür belki.

@Fklyc

Daha yeni aldım açıkçası ve fazla test edemiyorum diz sakatlığımdan ötürü. Ayrıca final sınavım yüzünden de fazla ilgilenemiyorum. Yarından sonra rahatım, umarım tatmin edici bir açıklama yapabilirim.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
hayırlı olsun, bisiklet çok havalı duruyo