Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 seleden birini seçeceğim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ömer Ş. tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimin üzerindeki sele şu: http://www.erdoganlarbisiklet.com/m...9eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_18_15.png 30-40 km'den sonra ciddi bir şekilde ağrı yapıyor.Uzun mesafeler için bir sele arıyorum.Aslında Brooks sele almak istiyorum ama şu an durumum yok.Fiyatları birbirine yakın iki sele belirledim.Hangisini tercih etmeliyim? Bu ikisinden başka öneriniz olursa da memnun olurum.

1. Sportourer Zeta Comfort Gel
    2. Selle Royal Free Way

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sedona 741 kullanıyorsunuz sanırım. en üstteki sele bence abartılı olur. aşırı kalın. tur bisikletleri için daha uygun bence o tür seleler. alttaki biraz daha iyi. fiyatları neler?

Ömer Ş. bunu beğendi.
  3. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet bisikletim Sedona 741. Pedalla Bisiklet'te Sportourer Zeta Comfort Gel indirimli 40 TL'ye satılıyor.Selle Royal ise 45 TL.
    Bu da bisikletim

Gültekin R. Demirkaya bunu beğendi.
  4. hamdi bekiz

hamdi bekiz Yeni Üye

bende selemden son derecce rahatsızım.. kilom 105 boy 183 belki kilomdan belki daha 2 gün oldu bisiklete binmeye başlayalı ama neticeyi son derece ağrıtıyor..

5. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @hamdi bekiz : 1-2 hafta (bende 4-5 sürüş boyunca devam etmişti) sabredin. Büyük ihtimalle alişacaksınız ve ağrı kaybolacak. Geçmezse selenizi değiştirirsiniz.

ihtiyar bunu beğendi.
  6. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

7. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bende BU var çok memnunum. Şahsen kullanmadığım seleler için net bir şey söyleyemem birileri kullanmışsa ancak o zaman benim için önem ifade eder.

Ömer Ş. bunu beğendi.
  8. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bana kalırsa seçtiğiniz seleler çok büyük eğer ki biraz performans arıyorsanız bunlarda sizi zamanla rahatsız edeceklerdir. Bir süre daha idare edip bütçeyi ayarladıktan sonra Brooks alın derim. Eğer yok derseniz Sportourer Zoo, FLX gibi modelleri var bence daha kullanışlı. Zoo'nun ortası yarık modelini kullanıyordum ve gayet memnundum.

Ömer Ş. ve erendiz çetiner bunu beğendi.
  9. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Teşekkür ederim Ahmet Bey.Haftasonu Decathlon'a gidince seleye bakacağım.

Sportourer Zoo'ya bakıyorum da gösterdiğim iki seleye göre daha dar ve şık duruyor.Fiyatı da 80 TL.Brooks şu an için biraz zor görünüyor ama zoo veya flx'ten birini tercih edebilirim. Tavsiyeniz için teşekkür ederim,çok yardımcı oldunuz. Sportourer ZOO GEL

Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
  10. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu ne bitmez tükenmez bir konudur? :)

Bisiklet üzerinde oturmak, sinema koltugunda oturmak degildir. Evdeki koltuk ve kanepedeki rahatligi zaten olmaz. Üzerinde 10 saat rahat ediyorum diyen, bunu göreceli olarak söylüyordur.........
    Kisaca yaklasiminizn bu sekilde olmasi gerektigini kastediyorum. Bu konu üzerinde cok seyler yazildi. Haftada 1 gün bisiklete binen kisi, hangi seleye oturusa otursun, 30-40 km. gecen bit turda nazik bölgelerinde rahatsizlik hissedecektir.
    - Senede 10 bin km. binen bir insan cok rahatsizlik hissetmez.
    - Fazla kilolu insanlar her zaman rahatsizlik hisseder.
    - Selesi kendisine uymayan her zaman rahatsizlik hisseder.
    - Genis sele bir erkek icin bastan rahat gibi gelse de sonradan sonraya bacaklarin ic tarafini tahris eder.
    - Cok yumusak sele fazla sürtünmeye yol acar ve apis aralarini tahris eder.
    - Cok dar sele uyusukluga yol acar.
    - Her 10-15 dakikada bir ayaga kalkip bir kac saniye ayakta pedal cevirmek, kan dolasimin o bölgelerde normal düzeyde kalmasini saglar,uyusmalari engeller, sürtünmeden dogacak yanmalari azaltir.
    - Birisine uyan sele herkese uyup, rahat gelecek demek degildir.
    - Cok pahali sele, kesin rahat ettirir , ucuz sele iyi degildir diye kural konulamaz.
    - Bir kac sele deneyerek en uygun seleyi bulmak sans isidir. Bu yüzden bilinen bir marka seleler arasindan sele seciniz ki, size uyani bulunca, daha uzun yillar ayni modeli satinalabilesiniz. Aksi taktirde her seferinde yeniden aramaya baslarsiniz.
    - En saglam sele bile, kilosu yüksek olanlarda bir kac sene dayanir! :) :)
    - Bisiklet üzerinde oturma sekliniz daha tam belirlenmemisse ( sele-gidon araligi gibi), sectiginiz selenin rahatligi da oturma seklinizdeki degismelerini takip eder.
    .............
    .............

Cok karmasik bir konu oldugu icin, iyice arastirmadan karar vermeyin. Bisikletcinin bisiklet ile 3 temas noktasinin en önemli olani, seledir.

11. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tavsiyeleriniz doğrultusunda Sportourer ZOO GEL sele aldım. Aldıktan sonra 40 km'lik bir sürüşüm oldu.İlk izlenimlerim olumlu.Daha uzun mesafelerde kullandıkça görüşlerimi paylaşacağım.

BurakLEE bunu beğendi.
  12. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sportourer ZOO GEL seleyi almamın üzerinden 4 aya yakın bir zaman geçti.Seleden gayet memnunum arkadaşlar,sele sıkıntısı çekenlere tavsiye ediyorum.Ancak şunu da ekleyeyim.Daha önce pedli tayt kullanmıyordum.Seleyi aldıktan kısa bir süre sonra şu taytı da aldım http://www.decathlon.com.tr/Tayt-5-Duz-Kisa-Bisiklet-Tayti,PR-12493.html İkisi birlikte beklentilerimi karşıladı.

13. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben jelli sele ile tayt kullandım ve hiç memnun kalmadım, inanılmaz ağrılar yaptı. Sonra bisikletin orjinal koltuğunu taktım ve ağrı gitti. Bundan sonrada jelli koltuk kullanacağımı sanmıyorum.

14. Can Teker

Can Teker Aktif Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Zoo Gel icin bir oneri de benden gelsin. Alali 10 gun civari oldu ve cok memnunum. 2 gunde bir yaklasik 40km biniyorum.