Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 SCOTT arasında öenmli bir fark yoksa ucuzunu alcağım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında metemt tarafından paylaşıldı.

1. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye:
  2. ogunseyrek

ogunseyrek Aktif Üye

Seviye:
    sedona 741 bu linkede bakabilirsin bence scotta çok seçenek vardı arasından eleyemedim. senin verdiğin linklerdeki maşalardan birisi maşanın üzerinden kilitleniyor yolda giderken eğilip kitlemen lazım maşadan senin için zor olur 800 - 900 milyon para vericeksen bisiklete gidondan kilitleyebileceğin maşalı bir bisiklet alman daha mantıklı. sana yolladığım linkteki bisikletin frenleride hidrolik fren verdiğin linklerdeki bisikletlerden daha iyi diye düşünüyorum.

3. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye:
  4. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
  5. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye:
    her bulduğum bisiklette bir sorun cıkıyor yaaa imdat diye bağıracam şimdi :( ben marka olarak ya scott yada gt istiyorum özellik olarakta kitlenebilir maşalı istiyorum gerisi önemli deil artık ana yokkiiii hepsi pahalıı, ilk başlangıç olarakta ne istediğimi bilmeden yada bana neyin iyi olacağını bilmeden 2-3 bin tl de veremem bisiklete, kafam 10 milyon oldu

6. Ali YILDIRICI

Ali YILDIRICI Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    seçtiğiniz bisikletler güzel bisikletler ancak bende ilk böyle bir bisikletle başlamıştım başlayınca devamı illa geliyor bu işin sizde yanlış anlamadıysam max 1000 tl olacak bir bisiklete bakıyorsunuz

size nacizane tavsiyem 1000 tl lik bir bisiklet alırken alabileceğiniz en iyi kadroya sahip bisikleti almanız olur en azından ileride upgrade ettiğinizde birde kadro değiştirmenize gerek kalmasın kadro değisikliği

daha pahalı oluyor ama eğer bütçe varsa daha iyi ekipmanlı bir bisikletle başlamanızı da tavsiye edebilirim ama kesinlikle ben iyi bir kadroya yatırım yapın derim o kadronun üzerine upgrade yapmak hem daha keyifli

hemde daha güzel oluyor onun dışında ben olsam scott aspect yerine scale i tercih ederim eğer mumkunse de scale 50 yerine 40 yada daha üzeride düşünülebilir

şimdiden ne seçim yaparsanız hayırlı olmasını dilerim

saygılar

7. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    MErhaba
    Anladığım kadarıyla kitlenebilir maşa istiyorsun bunu istemendeki sebebte sanırım genellikle asfaltta kullanacak olman..tavsiyem hibrit ve city bike'lara bakman

8. ogunseyrek

ogunseyrek Aktif Üye

Seviye:
    yukarıdaki mesajına yorum yazan arkadaş açıklamış bence scoot üzerinde fazla durma arkadaşımın scoot kadrosunun çatladığına şahit oldum gerçi ömür boyu garanti veriyolar sıfırıyla değiştirdi ama sedona daha ucuz, hidrolik frenli, maşasıda gidondan kilitlenebiliyor ve kadro olarakta seni ömürlük götürür hiçbir sorun yaşamazsın diye düşünüyorum. diğer konuya yorum yazan bir arkadaş var onun dediğinide dikkate almanı öneririm benim sana link olarak verdiğim sedona 8li sistem bunuda göz önüne almalısın bence.

9. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kendinizi bir markada mecbur kılmayın 800 - 900 lira iyi bir para ancak bu markaların başlangıç seviyesi bisikletleri ve donanımları düşük , bunun yerine diğer markaların modellerine bakabilirsiniz.

10. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye:
    öncelikle bana yardım amaçlı yazdığın her bir kelime için çok çok çok teşşekkür ediyorum hepinize ama gercekten su an snirlerim bozuldu ne yapacağımı bilmiyorum bisikletlere bakınca malesefki sadece görüntülerine göre secim yapacak bilgideyim ama hangi bisiklete elimi atsam pişman oluyorum, benm istediğim iyi bir markanın kalitesinden yararlanmak kadro nedir bilmiyorum ama bu kadro orta demiri ise eğer :) ben o demirin sağlam ve kaliteli olmasını herşeyden önce tutarım ayrıca maşası kitlenebilir olmayan bisiklette ne olur bana bunu söyleyin? maşası kitlenmesse ne sorun olur?

ve birde tolga adındaki arkadaşımız benm dier konumda söle bir acıklama yapmış "Yazdığınız diğer konuları da okuyorum. Birşey dikkatimi çekti. Sadece maşa ve marka üzerine odaklanıyorsunuz. Bu konunuzdaki her 2 modelde de 21 vites var ve aktarıcılar en düşük model. Yükseltmek istediğinizde 7 li sistem göbekleri 8 ve 9 lu sisteme uymaz. Bu durumda hem göbekleri hem aktarıcıyı belki de aynakolu değiştirmek zorunda kalacaksınız. Kriterlerinize bu detayı da eklemenizi öneririm." bide işin bu tarafı var kısacasııı offff offfffffffff diyorum :(
    yaşım 26 ve şimdiye kadar hiç bir aloşverişimde bukadar cıkmaza girmemiştim .

11. metemt

metemt Aktif Üye

Seviye: