Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2. Römork Denemesi: Oynak mafsal ihtiyacı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Son derece özel bir konu hakkında bilgilerinizi ve varsa eğer tecrübelerinizi paylaşmanızı isteyeceğim. Umarım sorularım cevapsız kalmaz.

Sorunum şu: Yeni bir römork yapmayı düşünüyorum ancak ağırlıktan ödün vermeden, en verimli, yük taşırken en konforlu taşıyıcıyı yapmak konusunda kafa yormaya başladım.

Pek tatmin edici olmayan ancak en azından iş gören; benim için maddi olmasa da manevi olarak çok değerli olan ilk römorkum için aşağıdaki yazıları inceleyebilirsiniz:

Turcu Baba: 6 Bisiklet, 1 Kano, 1 Balıkçı Teknesi: Pertek Kalesi'nin Fethi

Şimdi geleyim akıl danışmak istediğim kısma.

Yeni yapmaya çalıştığım römorkta bu "kardan kavraması" veya "oynak mafsal" denilen düzeneği kullanmayı amaçlıyorum. Düzeneğin çalışma şekli şöyle:

Bu gif dosyasını çok seviyorum. Az evvel bir açtım, YouTube'de üç şarkı dinlemişim onu izlerken. En son Müslüm Gürses'ten "İkiye böldün beni" isimli şarkı çalarken kendime geldim.

Neyse, konu dağılmasın. Bugün Elazığ sanayide yedek parçacıları, mafsalcıları, rulmancıları tavaf ettik., bulduğumuz en ufak olanı, el büyüklüğünde ve bir kilo! Eee, böyle olunca ne oluyor? Onu alıp da kullanmak istemiyorum tabii!

Örnek boyutlar:

Sanayide çalışan, bana bu oynak mafsalın biraz ufağını sağlayabilecek, ya da nereden elde edebileceğim konusunda fikir verebilecek olan varsa, bir el atsın. Eğer mafsalı bulur, dener, istediğim gibi olduğuna kanaat getirirsem, mafsal temininde yardımı dokunan arkadaşlara birer tanerömork hediye ederim (Cem Uzan mode on).

Öptüm güzel insanlar.

Şu boyutta bir şey lazım:

Kod:
    Kaynak: http://www.turcubaba.com/2014/02/uc-bisiklet-bir-kano-gemiyi-karadan.html
    Şaka yahu, o ne öyle?

Ahmet Onur Çakmak bunu beğendi.
  2. serkan akta

serkan akta Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  3. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    O iş görmez çünkü kullanım yerleri ve amaçları farklı. Bulunduğunuz yerde sanayi e bi uğrarsanız istediğiniz ebat ve fonksiyonlarda bulabilirsiniz.