2. Oldum.

melihcavas

Üye
Tepki
45
tebrikler bay mineral, gerçekten çok hoş bi fotoğraf olmuş, ellerinize sağlık. bol pozlu ve pedallı günler

Scudo

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
tebrıkler bakı berk abi :) hahaha ısmınızı de ogrendık artık :D:D:D

bır de resmın gercek boyutlu lınkını atabılır mısınız acaba

>> bir de sadece yıldırım degıl de sol alttakı agaclara da dıkkat edın golgelenme cok guzel olmus bence :)

guneeymurat

Aktif Üye
Tepki
86
@baymineral
tebrik ederim başarılarınıızın devamı umarım ... denklanşöre ne kadar iyi basmışsın ne 1sn önce ne 1sn sonra :)

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
helal berk abi,başarılarının devamını dilerim,ödül törenini izlemeye gelirim artık :)

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Tebrik ederim, gerçekten dereceyi hak eden bir kare.

İyi bir tripod alacağını söylemişsin. Aklındaki tripodun marka/modeli nedir acaba?

HDR tekniği ise kabaca aynı görüntünün bir iki stop eksi ve bir iki stop artı değerde pozlanıp, bu karelerin bir program yardımıyla üst üste birleştirilmesidir. Bu sayede karanlık yerler aydınlanmış oluyor. İyi yapılmış bir HDR inanılmaz güzel olabilirken, kötü bir HDR çalışma bilgisayar animasyonu gibi durabiliyor. :)

Örnek:

HDR'siz hali:

http://www.hdr-photogallery.com/blog/images/noisy4-sm2.jpg

HDR'li hali:

http://www.hdr-photogallery.com/blog/images/noisy4-smhdr.jpg

Yıldırım fotoğraflarını HDR yapmak için raw (ya da tiff) olarak çekip, bilgisayarda bir iki stop eksi ve artı şekle getirip iki üç farklı poz kaydetmemiz gerekir. Çünkü yıldırım anlık bir şey olacağından, yıldırım anını aynı şekilde iki üç kez pozlayamayız.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
bu fotografı coık yamurlu bi aksam vardı hatta forumdada konu acılmıstı konusmustuk ertesı gun sız bu fotograf ve yanında buna benzer uc dort tane foto koymustunuz hatırlıyom buda vardı aralarında o aksam cektım demıstınız hatırlıyom hemde cok ıyı demek o aksam sıze 2.lık kazandırdırdı cok sevındım sankı sen deılde ben 2. oldum