2 Km lik Rampa Tırmanısı Sonucu Sol Dizimde Agrı

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
En son 100 km pedal çevirdim ve dönüş yolundaki bir yokuşta sağ dizimde aynı sorun bende de oluştu.Cevaplar güzel ve bilgilendirici, yaşlar da yakın olunca konuya abone olayım dedim.

Takipteyim, sıkıntı yaşayanlara geçmiş olsun.Bilgiler için teşekkürler.

Scudo

TarıK F.

Forum Demirbaşı
Tepki
94
Femur lateral kondil anterior kesiminde ve fibula başı düzeyinde mm'lik boyutta birkaç adet tüm sekanslarda hiperintens olarak izlenen enostozis mevcuttur

Arkadaslar profesyonel olarak bunun ne manaya geldigini acıklayabilecek bir ordopedist ,radyolog ya da fizyoterapist arkadasım yok mu ki:(
Bu arada kosuyu bıraktım sadece bisiklet kullanıyorum bol bol kadansta agrım olmuyor ve de mevcut agrım azaldı

yasinduran

Daimi Üye
Tepki
56
arkadaşlar benimde çok zorlama yüzünden sağ göğsümdeki kasda bir sızı ağrı var ve sağ elimi zorlasam orayı ağrıtıyor sizce ne yapmalıyım ? neler iyi gelebilir ?

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@TarıK F.
Ben ortopedist degilim ama burada kullanilan kelimelere de yabanci degilim, Femur=Uyluk kemigi, Fibula=Baldir kemigi (yani arkadaki kemik, öndeki Kaval= Tibia)
Enostosis= Kemik dokunun büyümesi, dolayisiyla kemigin icindeki ilik kanalinin daralmasina neden olmasi, Hyperintens= asiri yogun, sekans=ardi ardina,
Benim anladigim, uyluk kemiginin diz ekleminde baldir kemigine bastigi noktada bir kemik büyümesi mevcut.

TarıK F.

Forum Demirbaşı
Tepki
94
bu dizin mrg sonucu ..korkulcak birsey mi ki acaba?

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@TarıK F.
Korkulacak bir sey mi degil mi? Bu sadece bir doktorun verebilecegi bir cevap. Fakat kan hücrelerinin ilik icinde olustugu düsünülürse, hemen bir doktora danismakta yarar vardir herhalde. (link)
Buraya bir göz atarsaniz iyi olur.