Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 Haziran 2013 - Dünya Çevre Günü - Bisikletle Boğazdan Geçiş

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Mehmet Sinan Güvenç tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Sinan Güvenç

Mehmet Sinan Güvenç Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geleneksel olarak her sene düzenlenen Bisikletle Boğazdan Geçiş bu sene 2 Haziran'da yapılıyor. Geçen sene katılım oldukça yüksekti. Bu sene tahminimce daha da fazla olabilirdi ama olmayacak diye tahmin ediyordum. Zira beni düşündüren iki konu var.

1) Açık Öğretim Sınavlarının olduğu gün yapılması nedeniyle katılmak isteyipte katılamayacak bir çok kişi olacaktır.
    2) Bu geleneksel güzelliği yaşatalım derken güzergah üzerinde sınava girecek olan kişilere haksızlık olacaktır. Çünkü geçiş esnasında Taksim'den, Harem'e kadar tüm yollar kapatılıyor. Bu güzergahta hangi okullar var? Bu okullarda sınava girecek kaç kişi var? Nasıl gidecekler? Gidemez ya da yetişemezlerse bunun hesabını kim verecek? AÖF'nin değişen sisteminde bütünleme vs olmadığı için finaller büyük önem taşıyor. Bir çok insanın kaderine etki edebilir.

Ek olarak bu yüzden etkinliğe katılamayacağım. Oldukça üzgünüm. Konunun gündeme getirilmesi ve geçen sene ki gibi 8 Haziran'a kaydırılması gerektiğini düşünüyorum.

Gidenlere şimdiden bol keyifli sürüşler diliyorum. :)

2. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Valla bağlantı yollarında ve köprü girişindeki yol kesmeler yüzünden büyük tepkiler oluşuyor, akşam haberlerinde de bu konular büyük iştahla veriliyor, kimse bisikletlilere mikrofon uzatmıyor ama kıçını koltuğuna yaslamış şöförün veryansınını bütün Türkiye seyrediyor, ben de bu tip organizasyonlardan tırsmaya başladım. Ama aksi karar alınmazsa katılacağım inşallah.
    Muhabir mikrofonu uzatmış, "köprüde mahsur kaldınız, ne düşünüyorsunuz" diye soruyor. Hey Allahım...

3. Tuncay K.

Tuncay K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sanırım Taksim'den başlayıp haremde son bulacakmış?

Peki anadolu yakasında oturanlar için nasıl olacak ?

4. Mehmet Sinan Güvenç

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçen sene Şişli'den geçerken şoförlerden biri polisin üzerine yürümeye kalkmıştı. Adam ağzında salyalarak saçarak tepki gösteriyordu. Polis valilik kararı olduğunu söyleyerek sakinleştirmeye çalışıyordu. Ülkenin katı, değişmez, kati görüşleri her konuda olduğu kadar bisikletlerimiz için de var. Malesef...

5. Mehmet Sinan Güvenç

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Başka güzergah yok bildiğim kadarıyla. Herkes Taksim'de buluşup harekete geçiyor. Gruplar halinde belli lokasyonda buluşup geçenler var. Onları bulabilirsin :)

6. Mehmet Sinan Güvenç

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  7. murat atay

murat atay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Anadolu yakasından katılmak isteyenler köprüyü kullanabilecekmi ? Yani avrupa yakasına geçerken yoksa vapur olayı yapıp taksıme mi geçilecek..?!
    yanılmıyorsam 10.30 start verilecek

8. aykut yiğitel

aykut yiğitel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  9. Ömer Bingöl

Ömer Bingöl Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Vapur ya da motorla karşıya geçecekler Beşiktaş'a. Oradan Taksim'e..

10. Mehmet Güney Töke

Mehmet Güney Töke Yeni Üye

Seviye:
    üsküdar'da oturuyorum. kabataş'a geçip ordan taksime çıkıp geleceğim. eğlenceli olacak, daha önce köprüden bisikletle geçmemiştim.

11. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Cumhurbaşkanlığı bisiklet turundan sonra twitterdaki tepkileri gördükçe hala şoka giriyorum, bir de bunun twittera yansımamış olanını düşünmek bile istemiyorum.
    Bizde bu zihniyet oldukça...

Buyrun içiniz ürpersin
    http://foto.mtbtr.com/upload/TUR2013Twitter.jpg

12. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    eser katılıyorum sana ...
    ben bisikletliler derneğin köprü geçişlerinde görev aldım dernek formasnın giydim artçı oldum arkayı topladım ama çok insan katılımda bulundu genede en arkadan düdükle idare ettim araçları kontrol ettim kavşakta ,
    üzerimde bisikletliler derneği forması var idi belli olmaz gene görev alırımda artık yoruldum başkaları yapsın artık bu işi dernek formalılar önden gidiyor protokol yani onların geçilmesine izin verilmiyor ....yalnız bazı arkadaşlar bu durumu eleştirdi tabi dernek forması giymek zorunda değil herkez,,geçen sene köprü geçişinde karşıda bekledim insanları 5000 kişi var idi...gene arkada kontrol yok idi polis karışmıyor artçılar önemlidir arkada en az 4 adet artçı olacak ve ortalarda gene görevli olanlar taksimden ta köprüye kadar olan kavşakları önceden tutacak ...bazı yerlerde tutuyor polis ,
    mecidiyeköyde durum biraz karışıyor orada gerekli önlemi motorlu ekipler almalı ,polise çok iş düşüyor ,görüntü olarak geçen sene 5000 bisikletli köprüde çok iyi bi görüntü sergiledi tabi emniyet şart....
    her sene yapılacak ise bu geçiş tüm yolların ta taksimden hareme kadar kavşakların kapatılması gerekir üsküdara gelirken durum sıkıntı yaratıyor üsküdarda durum sıkıntılı olacaktır..polise orada çok iş düşüyor ..

13. murat atay

murat atay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Detayli aciklama derken ? Sabah kacta oldugu bile yazmiyorki bilen varmi arkadaslar taksimde nerdenve kacta start veriliyor

14. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dönüş şekli nasıl olacak ? Ben de katılmak isterim ancak dönüş için bir yol bilmiyorum. Yani vapurla döneceğim tabi de, nereden bineceğim bilmiyorum.

15. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    İstanbul Anadolu yakasında vapurlara acaba nerelerden binilir acaba? Hmmm...... Bu Anadolu yakası da çok karışıkmış canım. Kaybolma riski var..... En iyisi hiç karşıya geçmemek.....

16. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

Abi benim yazımda senin yazmış olduğun gibi bir anlam mı var ? Anadolu yakasına defalarca geçmiş olsam da hep toplu taşıma ile gittiğimden yolları bilmiyorum.
    Üstte ki mesajı yazma sebebim ise, Avrupa yakasına dönecek kişiler varsa bir yerde buluşup birlikte dönelim. Ya da bu tür organizasyonlarda Avrupa yakasına dönüş yapılıyor mu öğrenmek.

17. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:

Acayip sinirlendim, bi ara "şu isimlerden kara liste oluşturayım. tek tek bulup ..." diye düşündüm.
    Ne kadar cahil insanlar var. Konfor düşkünü yaratıklar.
    Beyfendinin biri 2800 metre yürüdü diye hesap sorar olmuş.
    Diğeri de kendisiyle çelişmiş, "bisiklet yarışını trafiğe kapalı alanda yap, trafiği kapatarak yapma" ne demek ki bu ? :)
    1 tane araya karışmış, günahı yok onun,hak verdim. "her yer bina, 1 tane yeşillik yok..." noktalama işaretlerini kullanmamış ve yanlış anlatmış sanırım :)

1 tane mantıklı sitem olsaydı en azından.
    Hakkaten yazık...
    Sadece Türkiye değil, petrol konforu olduğu sürece kimse bir adım öteye gidemez.
    Her şey onların göbeğinde ki depoladığı enerji için. Dar düşünmeyelim. Dünyanın sonunu getirdikleri zaman, o göbekte ki enerji uzun süre onlara yeter... Ve yarattıkları bu gezegende uzun süre daha yaşarlar. Onlar hallerinden memnun. Engel olamıyorum, kendi pisliklerinde boğulmayı hak ediyorlar.

Eser Sevinç bunu beğendi.
  18. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bunlara rağmet pes etmiyeceğim, etmememeliyiz.

19. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  20. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye: