Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 Haftalık xc 250 im sürekli sorun çıkartıyor.

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Kazım Güler tarafından paylaşıldı.

1. Kazım Güler

Kazım Güler Yeni Üye

Seviye:
    Alalı daha iki hafta ya oldu ya olmadı. İlk sorunu pedalden gelen tıkırtıydı. Sürekli tıkırdıyordu. Servisi olan YK Bike diyor ki sıfır bisiklette normal zamanla geçer. Bu sıkıntıyı göz ardı ettim. Sonra arka teker ayakcağın üstündeki demire sürtmeye başladı. Tekeri biraz ortaladık vs. Sonra viteslerden tıkırtı gelmeye başladı. Sonra ise ön göbekte boşluk oluştu. Giderken tık tık ediyordu. Servise götürdüm. Vitesi yağladılar vs vites düzeldi. Göbekteki sorunu düzeltemediler. Yine biraz düzeldi. Sonra kullanmaya devam ettim. Şimdi ise arka teker yeniden sürtmeye başladı. Vida sımı gevşiyor. Neden oluyor bu tekerin demire sürtmesi.? Şimdiden tüm cevap verenlere teşekkür ederim.

2. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    tekelerler QR'lı mı yani mandallı sistem mi?

3. mertcan sezer

mertcan sezer Üye

Seviye:
    xc 250 mandallı sistem dir :D :D

4. inan yıldırım

inan yıldırım Üye

Seviye:
    Dostum bende 3 hafta önce XC250 aldım. Artık ses mi geliyor dersin, arka vites mi dağıldı dersin. Bıktım uğraşmaktan!.
    Ön vitesin, gövdenin oralardan sesler geliyor, ön vites canı isterse atıyor, ön fren kendi kendini sıkıyor, süspansiyon takılıyor...
    Bu da benim konu, http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=101719

5. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletinizle ilgili yaşadıgınız sıkıntılar can sıkıcı, ancak 20 günlük bakımdan önce sizin söylediginiz sıkıntıların aynısı, süspansiyon hariç, benim bsikletimde de oldu.
    Ancak servise götürünce basit işlemlerle bu sıkıntıların hepsi düzeldi. Umarım sizin de sorunlarınıza çözüm bulunur. Haklı olarak insanı kaygılandırıyor yeni alınan bisikletlerde bu tür sıkıntıların olması ama bu tür olayların bisikletten soğutmasına izin vermeyin.

6. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    xc250 kullanmadım ayrıca ben sorunun sahibine sordum ukalaca sırıtarak cevap vermene gerek yok
    Arka tekeri çıkartıp mili elinizle çevirin...Eğer yamulmuş ise orta milin değişmesi gerekir tabi QR'ında değişmesi gerekecektir

7. Kazım Güler

Kazım Güler Yeni Üye

Seviye:
    Hocam o dediğini ben korktuğumdan dayıma yaptırdım. Mandalı kaldırıp diğer taraftaki vidayı gevşetti. Sonra eliyle ortaladı. Ancal bir süre geçince tekrar oluyor. Şuanda arasında milim fark var. Her sola dönerken tırrrrrrt diye sürtüyor. Akşam iş çıkışı eve giderken bisikletçinin önünde durup dediğini bir deneyim eğer yapabilirsem yaparım yapamazsam bisikletçi yapar :D

Aman ha arkadaşlar siz yeni bişey deniyecekken bisikletçinin önünde durun öyle deneyin. Bir kere bu sıkıntıyı yaşadım yeni aldığım pompayı denerken. Bir daha olmaz işallah :D

8. Kazım Güler

Kazım Güler Yeni Üye

Seviye:
    Valla hocam bundan önce arkadaşımın çift amarsitörlü bianchi sine biniyordum. Walla bundan akıcı. Tek fark tekerlerde. Benim ki dişli teker ondan o kadar farkeder mi bilmiyorum ama yanımdan akıp geçiyor. Diğer arkadaşımında dede bisikleti var. Oda benimkinden hızlı gidiyor. Anlamadım valla. Ayrıca ilk teker sürtüyor diye götürdüğümde adamlar bakmıştı. Meğersem o ikinci bakımmış. Diğer götürdüğümdede zincir yağlama parası adı altında 5 tl daha aldı. :D Bu arada konya da olup da YK bisikletden bisiklet alacak olan varsa uzak dursunlar derim. Alırken çok iyiler yüzüne gülüyorlar. Ancak satışı yaptığı an umursamıyorlar.

bayramtok bunu beğendi.
  9. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ne yazık ki kron'da durum bu. Bu sene çok yüksek satış rakamlarına ulaştılar ancak bir daha bu rakamları görürler mi bilmem.

Hiç araziye girmediğim ve kaldırım iniş çıkışı yapmadığım halde arka frendeki sürtme nedenini anlamak için bisikleti ters çevirip baktığımda jant ayarının bozuk olduğunu gördüm. Ayrıca gidondan gelen takır tukur sese de iyice gıcık oldum.Bisiklet alacak birisi bana sorsa alma derim.

10. strongyucel

strongyucel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    DİĞer arkadaŞa dedİĞİm gİbİ ÜrÜn İade hakkinizi arayin

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  11. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Xc250 almasammı ne yapsam ? Soğudum şu Kron dan valla..

12. strongyucel

strongyucel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Alma derİm

13. Atilla.C

Atilla.C Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Şu ara ben de yeni bisiklet almak için çok araştırma yaptım. Bu duyduğum kaçıncı kron olayı. Ben carraro 419da karar kıldım. 100 tl daha veririm başım ağrımaz diye düşünüyorum sen de alma bence.

14. inan yıldırım

inan yıldırım Üye

Seviye:
    Almayın almayın!!

15. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    akort ayarı bozuk olabilir.iyi bir bisikletciye giderek akort ayarlarını iki tekerinde-vites aktarıcı ayarı-ön-orta-arka göbek mandallar dahil kontrol.orta göbekte sorun varsa eger orta göbek iyi oturmamıs olabilir-sıklanmamıs-aynakol vidalarının sıklanması-fren papuclarını akort ayarı yapıldıkdan jantta 2 cm gibi bosluk yaparak ayarlasın jantta tam surtmeden.göbekteki sorun icin degismesi lazim.bütün aparatları degistir.garanti kapsaminda ise süre dolmadan adam akıllı compenantları degistir.salconada 2 yıl donanım bozulma degistirme garantisi veriyor.kronu hic bilmiyorum.göbek sorunları kullanıcı hatası olması cok zor ancak buyuk kaza yapmak lazim.

16. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hepinize teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için Kron almıyorum ! ver 520 lira gelsin vites dağılsın teker sürtünsün vs vs..Sonra başın ağrısın olacak işmi ?!

Ya Carraro 417 yada Sedona 701 veyaa Whistle

17. Kazım Güler

Kazım Güler Yeni Üye

Seviye:
    Krondan bencede uzak durun.
    Ürünü alalı br ay olmadı geri iade hakkım varmı arkadaşlar

18. inan yıldırım

inan yıldırım Üye

Seviye:
    Şansını dene. Üreticisi Efor Bisiklet. Burayla görüş!

19. Kazım Güler

Kazım Güler Yeni Üye

Seviye:
    Hocam efor bisikleti aradım. Kurumsal bir şirket bekliyodum ama sanki mahalle bisikletçisi gibiydi :D Adama dedim ki böyle böyle sıkıntılarım var. Adam da allah allah ilk senden duyuyorum. Kron u şikayet eden ilk kişi sen oldun vs dedi. YK Bisiklete götür selamımı söyle tamir etsinler dedi :D

20. inan yıldırım

inan yıldırım Üye

Seviye:
    Tamamdır, o anıda yaşadıysan artık beni anlayanlar arasına girdin. 1 Haftadır yırtınıyorum, almayın, almayın!!!
    Bir firmanın kalitesi, satıştan sonraki hizmetidir!