Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 haftada 3 kilo nasıl verebilirim?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında özcan parlakoğlu tarafından paylaşıldı.

1. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    2 hafta içinde 3 kilo kadar vermem lazım, kilom 89 . Bisiklet kullanamıyorum hava şartlarından dolayı. akşamları 7-10km yürüyorum. bunun dışında beslenme olarak nasıl bir yol izlemem gerek? bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. tşk.:eek:

2. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    öncelikle şunu sorayım neden haftada 3 kilo...

Fırat Dizman bunu beğendi.
  3. özcan parlakoğlu

Seviye:
    memurluğa başvurucamda boy kilo orantısında tam sınırdayım =) işimi sağlama almak için 3 kilo daha vereyım istiyorum. boyum 1.76

4. levent çetinkaya

levent çetinkaya Aktif Üye

Seviye:
    En doğrusu doktor kontrolünde kilo vermek bizim halkımızın yarısı doktor yarısı avukattır şimdi sana şeker tuz yağı hayatından çıkar en doğal yağ yakıcı sudur bol su iç akşam hafif bişeyler yemen lazım yatmadan önce bişeyler yeme mümkünse akşam yemeği yeme diyecekler sen bunları kulak arkası yap bir uzmana danış iki hafta da üç kilo vermek zor değil bundan emin ol.

tuninger_haa ve özcan parlakoğlu bunu beğendi.
  5. özcan parlakoğlu

Seviye:
    kahvaltım 10,00
    şekersiz çay, 1 dilim kepekli ekmek domates, az peynir, 4 zeytin, biber, birer gün arayla yumurta (yumurtayı hergün yiyince bayıyor ondan dolayı :D)

ara öğün 12,00
    mevsim meyvesi

öğle 14,00
    salata, bir su bardağı kadar yoğurt

ara öğün 16,00
    mevsim meyvesi
    Bunu yedikten sonra 10km kadar hızlı tempo yürüyorum

akşam 18,00
    çorba + tavuk + 2 yemek kaşığı pilav yada makarna + şekersiz maden suyu yada ada çayı

ara öğün 20,00
    mevsim meyvesi

ve bol su :D kendime böyle bir liste yaptım ama ne kadar doğrudur bilemem. şimdilik iyi gidiyorum. Öğünlerde yanlış zamanda yanlış besin varsa uyarınız.

şekerli hiç bir şey yemiyorum ve içmiyorum. bisküvi ve abur cuburu hayatımdan çıkardım. fındık fıstık günde 5 tane canım isterse yiyorum

Selim Esener bunu beğendi.
  6. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    özcan kardeş öncelikle ben şunu belirteyim levent arkadaşımızın dediklerine katılıyorum burada bilende bilmeyende yorum yapar ve kişiler bunu yanlışmı dogrumu oldugunu bilmeden uygulamaya kalkar...Birde şu var hiç kimsenin yaptıgı her hangi bir spor diyet vs programını uygulayınca digerindede aynı sonucu verecek diye bir şey yok mesela sen yumurta yemiyorsun bazı gıdalardan kısıyorsun vs vs bende tam aksine sınırsız tıkınıyorum günde abartmıyorum inan 10 yumurtam kesin vardır istisnasız fakat çok fazla yemekle haşır neşir olmama ragmen çelişik bir şekilde çokkk fitim vucudumdaki yag oranı yok denecek kadar az boy 182 kilom 77 belim incecik mide kısmım bakla bakla...diceksinki sen neden böylesin..Çünki ben HAREKETLİ BİR YAŞAM TARZINA SAHİBİM...bu çok önemli gerçi senin amacın kısa vadede iş için zayflamak ama uzun vadede hareketli bir yaşam tarzı edinirsen yaşam boyu fit kalırsın bu kısa sürede kilo vermek istiyorsan sölenecek çok şey var lakin bu işte gerçek söz sahibi olan kişilerle (doktor diyetisyen) bu konuyu konusman daha dogru olacaktır..sonucta saglık bu şakaya gelmez..:)

7. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    şöyle bir hesap yapalım
    1 gram yağ 9 kilokalori (kalori değil) verir
    1000 gram (1 kilo) yağ ise 9000 kilokalori verir
    ağır çalışan biri günde 3000 kcal yakar
    yani hiçbir şey yemeyip içmezseniz (aynı tempoda da enerji harcarsanız :D )
    3 günde 1 kilo verebilirsiniz
    sonra tabii sizi spatula ile yerden kazımak gerekir

hani bazıları der ya
    1 haftada 3 kilo verdim
    eşyanın tabiatına aykırı

3 kilo
    9000x3=27.000 kcal demektir
    günde 1000 kcal daha az beslenirseniz (bu uygulanabilir, ama size yetmez)
    15 günde 15.000 kcal eksik almış olursunuz
    2.000 daha az alsanız 30.000 eder (bu uygulanamaz, uygularsanız mülakatta hastalıklı olarak görülürsünüz)

en iyisi
    günde 1.000 kcal az beslenmek
    spor ile 1000 kcal daha harcamak
    proteinden kısıtlamak kesin yok
    acaip halsiz hissedersin
    minimum 100 gr khidrat alman lazım
    almazsan vücuda kesin gerekli khidrat proteinlerinden (kaslarından) sağlanır bu da halsiz hissetmene sebep olur.
    minerallerden kısıtlama olamaz
    vitaminlerden (sebze vs, ilaç değil) kısıtlama olamaz

sebzelerde khidrat vardır

pilav şekeri rebound olarak çok düşürür
    kendini çok aç hissedersin
    günde 3 dilim ekmek
    khidratını sağlar
    .......
    bu konu böyle uzar gider

8. özcan parlakoğlu

Seviye:
    86 kiloya düştüm =) isteyince oluyormuş demekki yarında iş için boy kilo ölçümüne gideceğim.

9. Volkan Berberci

Volkan Berberci Aktif Üye

Seviye:
    Fakat yumurtanın sadece beyazı yenmelidir. Çünkü yumurtanın sarısı sadece yağdır.Bol bol protein alın ki kaslarınızdan vermeyin.Çünkü kiloyu yağlardan vermek gerekiyor onun için bol bol su içmek gerekiyor:)

10. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok zararlı vucudun için sakın yapma.Doktora git burdan yardım isteme.Çünkü burdan yardım istersen sana haftada 10 kilo verdiricek diet bile verebilirler sonra ölür kalırsın.7500 cal=1 kg a sen günde 4000 e yakın cal alıyorsundur hesapla 1 saat bisiklete binmek yaksa yaksa 600 cal yakar koşssan 1 saat 1000 cal şimdi sana günde 3 saat koş 2 saat bisiklete bin desek 2 gün sonra ölür gidersin o yüzden doktora gitadam gibi doktora ama

11. MertcanBalıkçı

MertcanBalıkçı Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Az Ye Çikolata Kola Tatlı Vs. Yeme Onlar En Çok Kilo Yaptıran Şeyler ...

12. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Dalga geçtiğimi sanmayın. Kendimde denedim:
    Bol yağlı yemek (tereyağ /bal-kaymak ve zeytinyağı) bol protein (et, tavuk ve balık) yumurta (mümkünse çiğ veya sarısı çiğ, en olmadı rafadan-omlet) günde 4 adede kadar.. Bol yağlı peynir-et..
    Ama sıfır tatlı (hazır ve şekerli mevyva suları yasak) ve sıfır beyaz un. (börek, poğaça vb ürünleri unut) Ekmek sadece kepek veya tahıl ekmeği olacak..Beyaz pirinç yerine bulgur.. Makarna olmasa daha iyi ama az yenirse sorun yok.. Patates abartılmayacak. Bira yerine şarap veya rakı olabilir. Süt içmesen de olur. Yerine ayran daha iyi.. Süt bilinenin aksine kemiklere iyi değil. (CA-fosfor oranı bozuk) Dünyada en çok süt içen millet Amerikalı'lar. Ama en çok osteoporoz onlarda görülüyor.. Demek ki sütte bir problem var.. Zaten kutu süt yerine su için daha iyi, boşuna antibiyotik almazsınız..İnekten sağılmış süt bulursanız en iyisi o..Ama süt zaten insan için elzem değil.. (Anne sütü hariç)Meşrubatlar toptan obezliğe yol açıyor.. Sonra da diyabet ve kanser!! Araştırmalar var..

ben 2 haftada 4 kg verdim bunlardan istediğim kadar yiyerek..(tıka basa da denebilir)!!
    inanmayan şu siteyi incelesin..Yıllarca kandırılmışız..Sporculara da protein ve yağlı beslenme öneriliyor.. Onun için de:burayı okuyun