Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 günlük Sedona 741 Sorunları!!

Konu, 'Sedona' kısmında deLacrox tarafından paylaşıldı.

1. deLacrox

deLacrox Yeni Üye

Seviye:
    Herkese selam.

Dün ilk bisikletim Sedona 741 elime geçti, dün ve bugün bir kaç saat olmak üzere kullanıldı. Benim için hayalkırıklıklarıyla geçti bu iki gün. Bisiklete ilk hava basmak için lastikçiye gittiğimde, elindeki şişmiş araba lastiğini ön tekerlerime çarptıran lastikçinin jantımı yamultmasına mı yanayım, yoksa pedalların sorun çıkarmasına mı, daha 2. gününde hiç bir yere çarpma ihtimalinin bulunmayacağı bir yerde boya dökülmesi görmeme mi üzüleyim bilemedim.

Sol pedal, az önce elimizde kaldı. Pedal, aynakolun içindeki kıvrımlı yerleriyle çıktı. Yani içindeki demirleri yemiş. Yalama olmuş bir nevi. Evet 2 günde! Bir kaç saatlik kullanılan bir bisikletten bahsediyorum... Hediye ettikleri eldiven sadece elcikle temas etmesine rağmen paramparça.. Evet onun da markası Sedona..

Dünyanın parasını verip dandik bir bisiklet mi aldım acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum?

Ben şimdi ne yapayım? Pedalı takdığımız o yer, kullanılmayacak durumda. Pedalı çevirerek takmak yeterli normalde, ama şu an zorla takılıyor. Ve sonuna kadar sıktıktan sonra sürdüğünüzde bir gariplik hissediyorsunuz, tarif edemeyeceğim derece garip, her an çıkacakmış gibi bir his.

Ürün geleli 2 gün oldu. iade, değişim, tamir. ne önerirsiniz? Moral, heves her şey gitti.

Tam olarak anlatamadığım için fotoğraf ekledim. İşaretli yer yalama oldu.

2. Soner SAĞ

Soner SAĞ Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Şehirdışı alışverişi oldu ise zaman kaybetmeden telefonla değişim talebinizi iletin. Yok bulunduğunuz yerde ise ikna etmeniz zor olmaz. sedona kötü bisiklet değildir. Bisikletinizi severek aldıysanız bu aksaklıklar zaman geçirmeden değişim ile moralinizide düzeltir. Bisiklet elinize ulaştiğinda iyi bir bisikletçiye götürüp her yerindeki gevşeklikleri kontrol ettirin.

( Kimse ürettiği bisikletin formlarda kötülenmesine göz yumacağınız sanmam )

Umarim kısa sürede probleminiz çözülür.

3. deLacrox

deLacrox Yeni Üye

Seviye:
    Yarın aldığım yeri arayıp yardım isteyeceğim. O parçanın muhakkak değişmesi gerekiyor sanırım. Büyük ihtimalle garanti kapsamında değişecektir ama bakalım ne kadar süre oyalanacağız bunun için. Zaten değişmeyecekse de direkt iade etmeyi düşünüyorum. 7 gün içinde iade etme hakkım var diye biliyorum.

4. deLacrox

deLacrox Yeni Üye

Seviye:
    Doğru düzgün anlatamadığım için fotoğraf ekledim.

5. Alper Uğur

Alper Uğur Aktif Üye

Adı:
    Alper Uğur.
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Selamlar

Tum Sedona'larda 2 yil garanti var ayrica bisikletin ilk bakimi ucretsiz. Garanti belgesiyle beraber aldiginiz yerle iletisime gecip sikayetlerini belirtirsen yardimci olmaya calisacaklardir.

6. deLacrox

deLacrox Yeni Üye

Seviye:
    Selam Alper Ugur.

Burada Sedona servisi yok maalesef. O yüzden kendim kurdum bisikleti. Zaten %90 monteliydi, sadece direksiyonu, ön tekeri ve pedalları taktım o kadar. Bu durumda ne yapmalıyım.

7. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    pedalları takarken muhtemelen kargo ambalajından ya da başka bir sebepten toz ve diğer yabancı partiküller birikmiş vida dişlerinde, başka bir ihtimal de aynakol üzerindeki deliklerin ekseniyle pedal vidasının ekseni birbirine tam oturmadan vidalamış olabilirsin. ilk takarken de normalde olması gerekene göre biraz zor sıkılıyor gibi geldiyse muhtemelen bu sorunlardan biri olmuştur ve vida dişleri o sırada aşınmıştır.

artık hata parçada mı yoksa sende mi orasını bilemeyiz, ama sen pedalları güzelce söküp temizledikten sonra montajı kendin yaptığından hiç bahsetmeden iade edersen sedona tarafından değiştirilir parçalar ;)

8. Serdar Hansu

Serdar Hansu Üye

Seviye:
    Çok sağlam bi bisiklet ama nazar değmiş.. Geçmiş olsun.. Garantili olması iyi ama kötü tarafı parça değişene kadar bisikletini kullanamayacak olman..

9. deLacrox

deLacrox Yeni Üye

Seviye:
    Bugün iyi bir bisikletçide aynakolu değiştirdik. Vites ile ilgili ayarlamaları yaptı, vidaları sıktı ve ufak tefek bakımlarını da halletti.

Ama size anlatacağım YENİ; SORUN şu; tekerlek yalpalayarak gidiyor hep! Bisiklet ilk alındğından beri de var. Hani tekerlek dönerken sanki jant yamukmuş gibi o kısma geldiğinde yalpalar ya bir sağa bir sola. Benim de öyle oluyor. Jant ayarına baktu usta; "kusursuz bu" dedi. Milim yamukluk yokmuş. Zaten bisiklet çok yeni... daha bir iki kere bindim olması imkansız. E dedik sebep ne? Lastikler hatalı üretim dedi, hiç sebepsiz, bahanesiz değiştir bunu dedi.

Bu nasıl bir iştir anlamadım. Bu kadar sorun yeni bir bisiklete normal mi!

10. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet lastiklerinde hafif yalpalamalar olması normaldir. Lastiği kullandıkça zamanla oturur. Şöyle ki benim lastiklerimde ilk başta fazla yalpalıyordu sonralarda yalpalamalar azaldı. Jant akorlarımı da tazelettim şu an yalpalamalar milimlik seviyelerde.

11. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    olur ole lastik yalpalaması hiç te kafanı yorma olmadı sabunla lastik yanaklarını basınclı hava ıle tekrardan oturtturmaya calıstır...lastık ısıne pek kafa yorma hayatından gunlerını calıyorlarmıs gıbı oluyor..sankı.bende cok kafama takıyordum okadar para verınce bu lastık neden yalpa yapıyor dıye yenı jant setı aldım yıne yapıyordu dedıgım gıbı yaparsan mın sevıyeye ıner ama yınede yalpası hafıf olur.kalın lastıklerde.lastıklerım contınental race kıng 2.2 idi canandole bısıkletın lastıgınde bıle yapıyordu yalpayı dusun sıfır okadar her kalın lastıkte yapar demıslerdı..pek takma arkadasım pekte garantıyle ugrasma eger yapmıyorlarsa paranla rezıl olcagına kapı kapı dolasıp.gıt yaptır.kımseye muhtac kalma.

12. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikletinizi nerden aldınız acaba internetten mi? eğer internettense hangi siteden olduğunu merak ettim.

13. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Büyük ihtimalle pedalı takarken yanlış diş geçirip sıkmışsınızdır, yalama olmasına bu sebep olmuştur.

Tekerde yalpa yapması olağandır, lastikler tam oturmamış olabilir, jantlar da akor isteyebilir. Sonuçta yeni bisikletlerde bu tür sorunlar olur. Ayarlarının tam oturması 2 ay kadar bir süre alır. 2-3 ay sonra tekrar bakım yaptırdıktan sonra sorunsuz kullanırsınız.

Durup dururken boya dökülmesi olmaz ya kargo ile gelirken bir şey olmuştur, ya da farkında olmadan sürtme ya da darbe olmuştur. Eğer sebepsiz yere kadroda boya dökülmesi varsa üretimle ilgilidir, Sedonaya iletin, hatta kadro değişimi isteyebilirsiniz.

Bende iki bisiklet var. Biri Sedona borla, 2008 model. Parça değişimi vs. yaptık ama sorundan değil, biraz yükseltme için. Eşim kullanıyor, en ufak çizik, dökülme, sorun vs. yok.

Ben de 741 kullanıyorum, memnunum.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=90049
    Ayrıca sağlam bir bisiklet olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Beni hiç yolda bırakmadı, asfalt ya da arazide sorun çıkarmadı. Dilerim benim gibi doğaya kaçma amacıyla almışsınızdır. Sürekli şehirde kullanacaksanız arazideki eğlencesinden mahrum kalırsınız.

Kısaca içiniz rahat olsun, ' dandik ' bir bisiklet almadınız.

Selamlar

14. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
  15. levent türkmen

levent türkmen Üye

Seviye:
    arkadaşım lasttiğin tam oturmamıştır %90 onu iyice indir havayoı sonra 10 m üstüne küvet uygulayarak sür geçektir

16. Volkan Keskin

Volkan Keskin Aktif Üye

Seviye:
    Büyük geçmiş olsun. bisikleti nereden aldığınızı merak ettim?

Dolunay Batar bunu beğendi.
  17. deLacrox

deLacrox Yeni Üye

Seviye:
    ilginize teşekkür ederim.

pedal olayını hallettik, dediğiniz gibi tam sıkılmama sonucu böyle olmuş galiba. ama yine de aldığım yer sağolsun beni mağdur bırakmadı yenisini yolladı. bu arada sorduğunuz için söylüyorum: bisikleti bikeandoutdoor'dan aldım. GERÇEKTEN çok ilgili ve yardım severler... alışveriş yapacaksanız tavsiye ederim. sürekli aramama, sormama rağmen satış öncesindeki gibi ilgiyle dinleyip, yardım etmeye yönlendirmeye çalışıyorlar...

Bir bisiklet daha alırsam yine ordan alırım kısacası...

lastikler konusunda biraz rahatladım dediklerinizden sonra. demek ki biraz zaman gerekiyor bu şeyler için. işin acemisi de olunca ve buralarda sizler gibi bilgi olarak donanımlı bisikletçiler tanımadığım için biraz endişeleniyorum galiba en ufak bir şeyde.

Son olarak kadrodaki boya dökülmesi darbeyle olmuş olan bir şey değil. Bu çok net bir şekilde belli. Kargodan yada benimle ilgili bir şey de değil. Boya direkt olarak kalkmış. Yani üretimle ilgili bir şey. Ama çok da kafama takmadım niyeyse? Yarın bir fotoğrafını koyup size de göstereyim boya işini bakalım.