Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 Eylül 2012 Ankara-Eskişehir Ballı Gözleme Sivrihisar Buluşması

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet arkadaşlar uzun zaman önce bir muhabbet esnasında Derya abi ile konuştuğumuz güzel olur dediğimiz yaklaşık 2 ay öncesinde de detaylarına girmeye başladığımız Sivrihisar Ballı gözleme Muhteşem tesisleri turumuzu bugün sağ salim kazasız belasız atlattık çok şükür.

Daha önce konuyu okumayanlar için kısa bir tur anlatımı yapayım .Hedef Sivrihisarın 7 km Ankara tarafrında bulunan Muhteşem Ballı gözleme tesislerinde buluşmak.Bizler Eskişehirden yaklaşık 107 km yol alacaktık Ankara ekibi çok zorlanmamak adına Temelli ilçesinden başlayarak 85 km yol yapacak git geller ile birlikte Eskişehir 214 Ankara 170 km yol yapmış olacak tesislerde sağlam bir yemek yenecek hoş sohbet ile turumuz anılarda sağlam yerini alacaktı.2 gün kala Cüneyt abimiz de tura gelmek istediğini ama Polatlıdan başlayacağını(55+55) bir hafta önce de İnegölden Umut Kahraman Eskişehire otobüs ile gelerek tura katılmak istediğini söyledi.Bu planlama ile bu sabaha ulaştık.Şimdi gelelim anlatımımıza.....

Umut Otobüs ile geleceğinden(geceden geldi terminalde sabahladı) buluşma noktamız Eskişehir otobüs terminali ön kapısı sabah 07:30

free image hosting

upload photo

Ufak hazırlıkları hemen halledip yola koyuluyoruz....

upload picture

Ankara yolundaki 7 km lik sağlam rampamızı çıktıktan sonra 41 kere maşallah diyerek hızlanıyoruz....

free picture hosting

photo hosting

photo upload

Yaklaşık 1 saat yol aldıktan sonra baktım hızlı gidiyoruz bir molayı hak ettik dedim meyveli soda molası...

picture hosting

free image hosting

Bu moladan bir 5-7 km sonra Umut turu tamamlayamayacağını Eskişehire geri dönmek istediğini söyledi.Bizimle gelip Sivrihisardan mı otobüse binmesi karlı yoksa Eskişehire mi dönmesi o anda tam hesaplayamadım ama bilindik yol en iyisidir diyerek kararına saygı duyarak Umuttan ayrıldık.Turun bu kısmına kadar bizlere eşlik ettiği için kendisine sonsuz teşekkürler.

Umut ayrıldıktan sonra bir ara arkamı döndüm Mehmet yok :) sonradan yetişti birde ne görelim sırt çantasını ön gidona yerleştirmiş (içinden haşlanmış patates almak için :) ) bu arada su hortumu ön tekerin tellerine girmiş .Allahtan hortum yumuşak kesilmiş Mehmete takla attırmamış.

upload picture

Yola koyuluyoruz hız gayet güzel çeşme başı molası verelim dedik su çok sıcaktı ama bacaklara yinede iyi geldi.....

free picture hosting

free picture hosting

Ve artık Sivrihisar gözüktü....

photo upload

7 Km sonra da Muhteşem tesisleri gözüktü....

free image hosting

photo upload

Girişte fotoğraf çekiyorken kafamı bir çeviriyorum Derya abi de içeri giriş yapıyor.Kalp kalbe karşı pedal pedala :) aynı anda girmek nasip oldu...

free picture hosting

Hemen karşılıklı kucaklaşmalar bir yandan serinleme çalışmaları masa seçimi falan filan işte :)

photo upload

free image hosting

photo upload

Yemek sofrası cidden sağlam :)

photo hosting

Yaklaşık 1 saat sonra sabah geç hareket eden Cüneyt abimiz de iştirak ediyor iyice keyifleniyoruz.....

upload photo

upload pictures

uzun bir sohbetin ardından veda fotoğrafları....

upload picture

Ve dönüş başladı sabah son 25 km bizi parçalayan rüzgar bu sefer tam sırtımızdan itmese de mani olmuyor bu da oldukça rahat hız yapabilmemizi sağlıyor .

photo hosting

Bir çeşme başı molası da bu tarafta :)

photo hosting

Yaklaşık 65-70 km sonra rüzgar dönüyor ve hırpalama yeniden başlıyor bizde hemen kara ambar kamyoncular derneği benzeri bir benzin istasyonuna dalıyoruz.Arkadan bakan abilerin tiplerine ve bakışlarına bakarsanız üyelik kaydı istediklerini anlarsınız....

photo hosting

Ve artık Eskişehir gözüktü.Son 25-30 km cidden yıpratıcıydı saatte 20 km hızları zor bulduğumuz oldu yapılan kilometrenin yorgunluğuda eklenince sağlam bir performans turuna dönüştü.....

free picture hosting

upload photo

Evin önü yapılan yol ve toplam ortalama hız.....

upload pictures

photo upload

Bugün bana eşlik ederek yüksek bir performans turuna imza atan Ömer ve Mehmete teşekkürler.İnegölden bizleri yanlız bırakmayan Umuta ayrıca teşekkürler....

Derya abiye ve Cüneyt abiye çok çok teşekkürler .Hem o tecrübeli ve güleryüzlü sohbetleri için hem bizim gibi gençlere ayak uydurup bu sağlam performansları yaptıkları için.Bu forumda çok insan tanıdım çok arkadaşım oldu hepsinin yeri ayrıdır ama Derya ve Cüneyt abilerim biraz farklıdır .En kısa zamanda görüşmek üzere benden bu kadar Derya abi artık sağlam kalemin ile sen de birşeyler eklersin :)

İslam Gölge bunu beğendi.
  2. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Maşallah abi valla Allah kazadan beladan esirgesin. Çok güzel bir tur olmuş ayaklarınıza sağlık : ).

İstanbul'a da bekleriz abi ;).

ömer korkmaz ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Maşallah

Artık bu turun her sene yapılması dileğiyle :)

4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Teşekkürler Ferhat,Cüneyt;teşekkürler Ömer,Mehmet...Ben daha yazacağımı yazmadım zira eve çıkmadan havaalanına gitmek zorunda kaldım ve 23.00 sularında eve girdim.Turun Ankara ayağına ait fotoğraf ve yorumlar mecburi yarına kaldı.Çok eğlenceli,aynı zamanda yorucu bir organizasyonu geride bıraktık.Darısı yenilerin başına.

5. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Öncelikle Ferhat abi'ye Mehmet'e bize eşlik eden Umut'a Yeni tanıştığım ve sohbeti ile bizi mutlu eden ve Dikkatle dinlediğim Derya abime ve Cüneyt abiye ayrı ayrı teşekür ediyor bir kaç resimde ben ekliyorum.

Tabi sizleride unutmadım arkdaşlar konuyu takip eden ve bizlerle birlikte olup bu eşsiz tura katılmak isteyen arkdaşlara da teşekürler.

Yola koyulduktan sonra biraz fotograf çekeyim dedim. Dediğm an guruptan koptup :) foto çekecek kimseleri bulamadım.

Tabi uzun sürmedi bu durum.

Ardından ilk Mehmet'i görüyor ve hemen bir kare alıyorum.

Daha sonra Umut'u görüyorum bir karede umuttan alıyorum hızla.

Ferhat abi tarzında bir foto denemesi yapıyorum.

Denemeden sonra bir tane de Ferhat abiyi karelerime ekliyorum.

Bir karede Mehmet ten alıyoruz tabi bu fotografta Mehmet tarzı oluyor. Mehmet çektiği için.

Umut ayrılırken Bu anı da ölümsüzleştiriyoruz(Mehmetin objektifinde :) )

Ve kilometreler bizi bekliyor Pedallıyoruz.

Çeşme molasından Küheylanlar.

Ve Eskişehir ekibi olarak tüm kareleri paylaşmış oluyoruz arkadaşlar.

6. abdullah uluşerbet

abdullah uluşerbet Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ayaklarınıza bol bol sağlık gönül isterdi ki bende aranızda olaydım ama malesef topuğumda oluşan damar zedelenmesi yüzünden pedal çevirirken acı çekiyordum yoksa aranızda olacaktım. gerçi bi ara gözüm karardı birşey olmaz diyip gelecektim ama korktum açıkcası =) çok eğlenceli bir sefer olmuş gözlemecideki o tabaklar köfteler kamyoncuların bakışları hakeza muhteşem =) yalnız birşey dikkatimi çekti bu fotoğrafların arasında mehmet'in elinde yarım ekmek göremedim sanırım koymayı unutmuşsunuz :D

Mehmet_Gürsoylu ve ömer korkmaz bunu beğendi.
  7. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Birkaç ay önce planlanan bu güzel tura katıldığım için çok memnunum. Ferhat kardeşiminde başlangıçta yazdığı gibi ben Ankara'dan arabama Polatlı'ya geldim. Oradan bisikletle devam 55,56 Km/de tesislere ulaştım. Benim bisikletin MTB olması tura çıkmadan zaten 1-0 mağlubiyet gibi birşey. Neyse yinede gidiş dönüş 111 km yol yapmışım ortamada 19 küsür. Bu bisikletle ancak bu kadar olur. Dönüşte Derya Beyle beraber hareket ettik ama tesislerden sonra o ufukta kayboldu. Kendisini kutluyorum. Performansını tebrik ediyorum. Gelirken ve dönüşte birkaç kare resimde ben çektim onlarıda eklerim. Gelirken Ferhat kardeşime özendim ' Eskişehir İl Sınırı ' tabelasını çekeyim derken yanyattık. neyse ufak bir hasarla atlattık, bu demek oluyorki, giderken resim çekmek yok. Eskişehir 3 Ankara 2 güzel bir tur oldu. Derya Beye, Ferhat kardeşime, Ömer ve Mehmet
    kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bir soraki turda Göksuda buluşmak üzere. Hepimizin ayaklarına sağlık diyorum. Yeni bir turda buluşmak üzere hepiniz hoşça kalın.

8. ömer korkmaz

Seviye:
    Abdullah ,Mehmet yaptı yine yapacağını adam doymak bilmiyor. Çantaya yerleştirdiği patatesleri çıkarmak için su çantasını gidonun üzerine koymuş zaten resimde de görülüyor.Sonuç hortum delindi.:) Artık birdahaki sefere perallarız hepbirlikte.

Cüneyt HOCAOĞLU ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  9. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Önce gidiş istikametinden bir kaç kare,ardından anlatım.

Uzun zamandır aklımızda birlikte yapılabilecek bir etkinlik vardı.Bunun için en uygun yer olan Sivrihisar'dı;geriye etkinliğin tarihini belirlemek kalmıştı,o da 2 Eylül olarak şekillendi.Aslında,Ferhat bir gün sonra geçici görevle il dışına çıkacak,ben de yetiştirmek zorunda olduğum çok önemli bir işin final aşamasındaydım.Üstüne üstlük,bir de sinir bir sağlık sorunum vardı ki,bir aydır kurtulamamıştım.Mazeretler çok geçerli olmasına karşın,ne ben,ne de Ferhat sağolsun,işi gücü bir yana bırakıp koyulduk yola.Yol dediğin de az buz değil.Bana toplamda 172,Ferhat,Ömer ve Mehmet'e 211,Cüneyt'e de 112 km yazdı.O da sağolsun,MTB ile birlikteliğimize renk kattı.Dönüş yolunda kendisini bekleyemedim zira yolum daha uzundu,umarım kırılmamıştır.

Gelelim yolculuğa;sıcak,sıcak,sıcak.O sıcağa ne su dayanır ne matara.Nitekim,oraydı buraydı,ortalama düşmesin diye Polatlıyı da geride bırakınca,yarım saat susuz kaldım ve bisikleti bırakıp,yolun karşı tarafındaki bir benzin istasyonunda su ikmali yaptım.Saat 09.45

Yol,bu noktadan sonra bozuldu.Zaten kendi çizgisinin de dışında süren kamyonlar yüzünden daha da sağda gittiğimden ,sarsıntı iyice beynimi bulandırdı ve zaman zaman yola taşıp trafiğe göre asfaltta sürmeye devam ettim.Saat 10.30 ve hedefe yaklaşık 45 km var.Aynı hızla gidersem'le başlayan bir soru cümlesi kurup,buluşma zamanına göre plan yaparken,çıkışlar başlıyor.Öyle ahım şahım yüzdeler olmasa da,tatlı ve çok uzun soluklu çıkışları turcular gayet iyi bilir.

Bu noktadan itibaren,yola çıkmadan önceki rahatsızlığım yavaş yavaş nüksetmeye başlıyor:İşim zor ama olsun,ne zorluklar atlattık...

Yollar kamyonlardan düşen soğanlarla dolu.Herhalde yol boyunca yürümüş olsaydım bir çuval soğan toplardım.Gözüme kestirdiğim birini ben de alıp cebime koyuyorum.Tepesine indireceğim yumruk,o keskin koku ve tarifsiz tad,bir saat sonra özel bir sucukla birleştiğinde,şeklinde hayal kurarken,ensemde çalınan bir kornayla uyanıyorum."Daradiridaradiri" bu,kamyon kornasıdır ve çekil demek."Woarrrmmmmm" ise çekilsene layn anlamına gelmekte.Otomobillerden gelen kısa ve naif "dat" ise "Ben geçiyorum" demek.Hani özel olarak selam verenlerin ve el sallayanların dışında,sırf aniden önlerine çıkacağınızı zannedip büyük bir panikle kornaya basan,fren yapan ve şerit değiştiren süper acemileri saymıyorum bile.

Kamyondu, soğandı ;şuydu, buydu,derken saat 11.30 oldu ve çıkış hala bitmedi.Bitmek ne kelime bir de zorlaştı.Sele,benim sepete verebileceği maksimum eziyeti yapmıştı.Yine de kah ayakta,kah hafif oturarak Buluşma noktasına geldim.

Bu noktada olan şey inanılmazdı.Saat tam 12.03 tü ve kolumdaki saati de kadraja alıp,muhteşem tesislerini fotoğraflayacaktım ki,Ferhat'ın tesislere girmekte olduğunu gördüm.Karşıya geçtim ve aynı anda buluşma noktasına varmış olduk.Bu sadece sıradan bir tesadüf değil,verilmiş bir sözün kıymetini bilen,masa başı ve kağıt üzeri,değil hakiki delikanlılara has bir tavrın da en yalın ifadesiydi.Bunun için de ayrıca teşekkürler.

Hemen ardından sırayla Mehmet ve Ömer de geliyorlar.Ferhat ve Ömer,bu kadar mı,biraz daha gideydik modundayken,Mehmet,abi bir şeyler yiyeyim,sonra Ay'a bile tırmanırım,ruh halinde:) Yine de kendi yaşıtları,bir ellerinde İ-Phone lar diğer ellerinde cigaraları,star bucks muadili mekanlarda,hayatları boyunca hiç kazanmadıkları bir parayı genel sisteme aktarırken,o bisissklet üzerinde 105 km yol geldi,105 de dönecek.

Ha keza,Ömer.O da,kendi yaşıtları,gerçekten de,gün torbasının içine atsan,elini soktuğunda bir daha bulamayacağın kadar incik boncuk işlerle uğraşırken aynı yolu geldi.

ve Ferhat...Çok söze gerek yok.Gerçek bir bisisklet sever.Siz ona sadece zamanı söyleyin.Km sınırı yok.

Bir saat sonra Cüneyt kardeş de geldi.Kendisini yeni tanıdım;son derece cana yakın,hoş sohbet bir arkadaş.

Tesisler hakkında yazmazsam çatlarım.Bir tane master garson var ortalıkta,bir de yardımcı komi.Komi olan aslında komik:) zira söylediğiniz şeyi anladığına dair hiç bir mimik göremediğiniz için,tektar etme gereği duyuyorsunuz;ve fakat bu tekrar,duvara çarpıp geri dönercesine,tekrar önünüzdeki boş tabağa düşüyor.
    4 kişiyiz ve masada 4 servis var.Bizimki elinde 2 servisle daha gelip,masa başında duruyor.
    -Bir gelen daha olacakmış (niye iki servis:)
    -Olacak...ta,servisi o geldiğinde alırız.
    -Bu noktada sadece bakıyor.Gitmediği ve elinde servislerle beklediği için ekliyorum.
    -Sen şimdi onları götür,zaten masa çok küçük...di mi
    -(Hala duruyor) çocuklar arkadaşa ctrl+alt+delete yapıp,görev yöneticisinden işlemi sonlandıralım lutfen.
    Ömer yoğurdun neden sündüğünü merak edip,Mehmet te laktik asit'e saplanınca,Ferhatla birlikte bir tas yoğurdu mideye indiriyoruz.Bir kaç kaşık gerçek yoğurdun faydası,saymakla bitmez.Hiç bir şey yapmasa,yolda yuttuğun egzos gazlarını temizler.

Bu arada gelen bardakların dudak lokasyonlarında,benim öğretmenliğe başladığım yıllardan kalma izler var.Bu durumu paylaştığımız çocuk,elindeki bardakta,bizim gördüğümüz dudak izlerini görememiş olacak ki,elinde evirip çevirirken ben devreye girip,her iki tarafı da bu zahmetli işten kurtarıyorum.
    -Evlat,git şu marketten bize plastik bardak getir.

Komut net verildiğinde her şey basitleşir ve her zeka düzeyiyle anlaşma sağlanır.Örnek:Ali bana top at...Tu Ayşe tut..Baba bana kalem al..Nah sana kalem vb

Her şey çok güzel.Ballı gözleme,sucuk,mantar sote,sade gözleme ve lor.(lor ile benden başka ilgilenen olmadıysa da tam yağlı bir lor,mükemmel bir protein kaynağıdır)

Cüneyt,yemeğin sonlarına doğru geliyor.Şimdi tek sıkıntı,az önceki garsona bu köfte ve sucuğu ısıttırmak.Allaha şükür ki,master garsonla konuyu
    şipşak çözüyoruz.

Zaman,saatlerimizdeki yelkovana tutunmuş hızla akmakta.Şimdi dönüş vakti.Tüm hazırlıklar tamam.Birlikte bir kaç veda fotoğrafı ve dönüş.İşte 2 Eylülden kalanlar.

Uzun oldu elbet ancak bu tur da böyle anlatılmalı.Tekrar tekrar,tüm katılımcılara sevgimle...

10. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Nefis olmuş nefeslerinize sağlık. Tesisin adı Muhteşem miş gerçekten :)

11. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Derya bey, dönüş için darılma diye birşey kesinlikle söz konusu değil, çünkü benim MTB il ancak ortalama 20-22km yapılıyor, o hızla zaten sizin dönüş hızınızı yavaşlatırım. Bir şekilde yol mu olur, şehir mi olur bilemiyorum. Benimbisiklete artık masraf etmemeye karar verdim. Uzun yolda boşuna emek oluyor. Neyse bir değişiklik yapmak gerekecek. Kamyoncu kornalarıyla ilgili yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum.Korna çalmaları, ne demek istediklerini gayet güzel anlatıyor. Fakat her şeyine rağmen Ferhat kardeşimi daha önceden tanıyordum, sizlerlede tanışmış olmak beni mutlu etti, tecrübelerinizin benim için çok faydalı olacağına eminim. Yazdıklarınız için sağ olun. Tekrar görüşmek üzere.

12. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Teşekkürler Cüneyt bey;elbette taraflardan bir "Bey" deyince diğeri de öyle devam ediyor.Bey'leri kaldırmak en iyisi.En azından yaşıtım olarak,bana sadece adımla hitap etmenizde hiç bir sorun yok.Bisiklet işine gelince,evet MTB ile uzun yolculuklar zor.Gerçi Gürkan Genç MTB ile Dünyayı dolaşıyor ve MTB ile yollarda çok bisikletçi var ancak bunların pek çoğu 2-3 ay ve daha çok zamanda tur yapan kişiler.Bizim gibi günü birlik ve neredeyse zamana karşı tarzı sürüşler için 28'' bisiklet şart.Alma aşamasına gelirseniz,Ferhat başta olmak üzere,görüşlerimizi paylaşırız.Pazar günü Ömer'in bisikletine bindikten sonra,MTB ile ilgili söyledikleriniz,bu deneyimi yaşayan herkesin ortak görüşü.Tekrar teşekkürler.

13. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Herkes döktürmüş birkaç cümle de ben söyleyeyim :)

Tur günü gelene kadar içimde hiçbir heyecan olmasa da akşam yatarken bi uykusuzluk tutmuştu kolay değil o kadar yol insan ne olacağını bilemiyor.İlk başlarda arkadan esen rüzgar Ankara yolunun güzelliğine güzellik kattıysa da 80.km'den sonra hiçbir rüzgar benim yüzümü güldüremedi.Yine de sürüne sürüne de olsa Ömer abi ile Muhteşem tesislerine girmeyi başardık.Ferhat abiyi zaten saymıyorum bizden hep 1 adım önde.Tesisin ismine bakmayın ben öyle ahım şahım bir muhteşemlik göremedim.Garsonlara diyecek lafım yok zaten ilk söylediğiniz cümleyi 5 kere tekrar etmezseniz anlayamıyorlar.Yine de ballı gözleme güzel geldi enerjisi de bol olunca bastım çatalı :) (Tabi Derya abinin ev yapımı atom bombaları beni sofradaki yemeklerden daha mutlu etti ilk etapta) Yemekleri yedik sohbetimizi ettik ayrılık vakti geldi.Derya ve Cüneyt abime çok teşekkür ediyorum her ikisi de muhteşem insanlar :) Dönüş yolunda ise ilk başlarda hızlı başladıysak da Eskişehir tarafına döndükçe rüzgar da aynı şekilde bize yüzünü döndü :) Yapacak birşey yok bacaklar alarm veriyor mecbur biz de mola verdik.Çeşme başlarında bacak kaslarını rahatlatmak için yaptığımız soğuk su terapileri 20 yi geçti zaten.Büyük ihtimalle de onlar sayesinde ayakta durduk.Eskişehire 40 km kala verdiğimiz son molada ise merak edip aldığım enerji jellerinden 1 tanesini Ferhat abinin ısrarı üzerine mideye indirdik.Benim amacım onları kullanmadan gitmekdi ama Ferhat abi isteyince kıramadım.Kendisi de tadından pek memnun kalmadı zaten.Ha gözle görülür bir enerji veriyor mu,valla ben hiç göremedim öyle bir enerji :)

Herşeye rağmen son 40 km bizi hırpalasa da bitti.Bu turda hiçbir turda yaşamadığım kadar araba ve ayaklı maganda taciziyle karşılaştım.Eminim arkadaşlarım için de öyledir.Taciz derken nasıl taciz.(Camdan beline kadar sarkıp bağırma,kamyoncuların tam yanında korkutma amaçlı bastığı korna,garip bakışlar)
    Bu güzel turu bana yaşatan herkese çok çok teşekkür ediyorum.Umarım en yakın zamanda tekrar görüşürüz.

14. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık, çok güzel ve zahmetli bir buluşma olmuş, aranızda olmayı isterdim... ben işim gereği 2 haftada bir araçla eskişehire gidiyorum. artık muhteşem tesislerinde durmuyorum onun yerine tam karşısındaki opet benzinlik yanında bena isminde biryer daha var orası daha temiz geliyor bana...

15. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  16. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Derya kardeşim, mesaj alındı. Önerilerinizi mutlak alırım.

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tek tek alıntı yaparak yazmayayım gurbette Afyondayım :) tüm mesajları okudum aklımda kaldığınca yorumlarımı ekleyeyim.

Öncelikle Derya abi kaleminin kuvvetini biliyordum ama ayrıntı düşkünü olduğunu yeni fark ettim :) yazdığın yazıdaki gizli ayrıntılar benimde gözlemlediğim şeyler özellikle yoğurdu ikimizin kaşıklaması lor peynire kimsenin dokunmaması :) ( ben hayatım boyunca beyaz peynir yemediğim için dokunmadım :) eksikliği yoğurt ve süt ile idare ediyorum ) garson yorumların ve bardakta ki lekeler çokgüzel tasvir edilmiş.Tekrar ellerine sağlık.

Cüneyt abi bugün konuştuk ama buradan da yazayım o sıcak ta o bisiklet ile bu yaşta ve yaz aylarında aldığın o kilo ile :) senin yaptığın da hiç yabana atılacak bir şey değil .Hiç kendini küçümseme çok sağlam bir tur çıkardın .Ayaklarına sağlık.

Gelelim Ömer ve Mehmete :) Ömer sen zaten eksikliklerini gördün ayda bir kaç gün ile bu iş yürümüyor.Antremansız olmana rağmen çok güzel idare ettin okullar açılınca nasılsa formunu yakalarsın .Mehmet sen ise ilk defa bu kadar az bahane ve söylenme ile tur geçirdin seni de kutluyorum öğlen saatleri hariç acıktım demedin ,çantadan yarım ekmek çıkarmadın(hoş patatesleri de paylaşmadın ama neyse :) ) bir ara performans düşse de sonlara doğru iyi toparladın demek ki enerjiyi saklayabiliyorsun .Yedek iç lastik ve pompa getirmemen dışında olumsuz görüşüm yok bu tur için ama bir daha böyle bir şey yapmayacağını biliyorum yeterince laf yedin :) bunlar olumsuz eleştiri kısımları gelelim olumluya ikiniz de çok iyi idiniz.Sizlere her zaman söylüyorum Eskişehirin en uzun soluklu bisikletçileri bizleriz.Benden geldi geçiyor ama sizler daha uzun yıllar binlerce kilometre yapacaksınız şimdilik ben domestiklik yapıyorum ileride beni taşıyacaksınız kilometrelerce :) şimdiden hazırlığınızı ona göre yapın :)

18. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben de aynını yapayım;tek tek alıntı yapmadan.Zaten üç beş kişiyiz.Öncelikle,geçici görevle bulunduğun Afyonda sana başarılar diliyorum.Tabi ayrıntılar hayatımızın bir parçası."Fark ayrıntıda gizlidir;küçük bir nüans farkının sonuçları çok büyük olabilir.Şayet bunları kaçırırsak,aklımızdaki anı defterine işleyecek not bulamayız.O gün yaşanan pek çok olay unutulup,bazı detaylar yıllar sonra bilie hatırlanacak.Aynı anda sen sağdan ben de soldan,kilometrelerce ötedeki bir buluşma noktasına girmemiz;o komik komi gibi...Görüşmek üzere.

19. ömer korkmaz

Seviye:
    Ayrıntılar gerçekten süper. Ellinize sağlık :) okurken güldüm anı tekrar yaşadım.

Ferhat Köse ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  20. Burak Açıl

Burak Açıl Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gezinin kazasız-belasız bitmesine sevindim.(Mehmet'in ufak kazasını dışında.)
    Resimler ve anlatımlar çok güzel.
    Çok şey kaçırmışım :)