2.el spd pedal almak mantıklı mi?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Ebay da 2.el bir ultegra pedal 13$ civarlarına satılıyor yani plastik kal fiyatı... aynı pedalın sifiti ise 80 $ civarı. SPD R540 ile arada dağlar kadar fiyat farkı ve iki kat ağırlık farkı var.
Tamam herşeyin de en iyisi olmasın en azından peali ucuz lastik diyorum ama. 2.el ultegra da bu fiyata çok makul gibi duruyor.
Tecrübeli ve BİLGİLİ arkadaşlar fikirleri ve tavsiyeleri ile yardımcı olursanız sevinirim.
(link)

Aynı ürün n11de 444TL
(link)

Eğer kalabalık oluşturuyor ise başlık kapatılabilir.baslik olarak forumda görmediğim için açtım

Sıkıntılı olup olmayacağını bilmek sanırım mümkün değil ancak kaliteli olsa bile 2.el olunca dusunuyorum tabi

Scudo

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Ben iki tane 2. el pedal aldım, sıkıntı yok. O pedal da iyi görünüyor. Yalnız satıcıya mesaj gönderip TR'ye gönderip göndermeyeceğini ve kargo masrafını sorun.

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben altı yıldır aynı pedalı hor görerek kullanıyorum, sıkıntı yok hem de daha alt seviye.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Yalnız o pedal açık artırmada, fiyat artabilir.

Tamer050

Üye
Tepki
37
İsim
Tamer
Bisiklet
Salcano
Ben buradaki arkadaşların yaptığı teknik analizlerde 1 km gibi ortalama hızda fark oluşturduğunu öğrenince pek üstüne gitmedim bu konunun. Daha sonra şöyle düşündüm 1 km için binlerce liralık yükseltme yapılıyor yinede değer dedim. Bir gün tura çıkarken sol ayağımı paça bandıyla pedala bağlayarak çıktım, o gün 15-16 km maksimum 17 km hızla çıktığım uzunluğu 5 km olan yokuşu 20 ile çıktığımı farkettikten sonra kalpiye almaya karar verdim, n11 den 30 liraya mal ederek pedalıyla beraber aldım. Henüz denemedim umarım takıp çıkarma sorunu olmaz eğer olursa bende spd ye geçerim çünkü tek pedalda o etkiyi gördükten sonra harcanan paraya değeceğini düşünüyorum. Birde bu fayda durumu kişiden kişiye değişir çekiş kaslarınız güçlüyse tahmin edilenden fazla faydasını görebileceğinizi düşünüyorum.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Orhan Akarkut doğru... artabilir haklisiniz

@Orhan Akarkut ilginiz için teşekkür ederim
Şu anda elimde para yok biraz daha beklemem gerek ama değer mi ise yarar mı? Bilmek istedim

@VolkanÖzcan teşekkürler arkadaşlar üzerindeduüşüneceğim

Aspirin

Aktif Üye
Tepki
198
İsim
Eyüp BOZKURT
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pedallar iyi görünüyor,aklıma takıldı soramadan edemeyeceğim ödemeyi nasıl yapacaksınız? Pay bal Türkiye'den çekildi yanlış bilmiyorsam.ebay için farklı bir ödeme sekli var mı şu an? Bilmediğimden soruyorum

ASUS_T00I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Açıkçası dusunemedim. Sanırım kartla...

,zaten pay pal olmayinca satış ta sıkıntı yaratıyor

En kısa zamanda bu işle ilgilenmek lazım. Himmmm

E bay dan ikinci eller güzel görünse de satın alamadım . Tek olay paypal in malûm durumu anlaşılan.. denemeye devam! Bir yol bulur da alabilirsem gelince atarım fotoğrafları
Fikri olan varsa davet ediyorum :)

ALİ@

Tech Support Technician
Tepki
163
İsim
Ali
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
SPD pedallar bakımları düzenli yapıldığı sürece Extrem de kullansanız uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanılabilir, bu 2 el olsa da değişmez.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Pay pal in tr den çıkılması yüzünden alamıyoruz..
@ALİ@ boşuna hayal kurmuşuz meseleyi tam bilmiyordum. Yine de teşekkürler oysa ultegra veya 105 alacakken şimdi 660 gr.lik pd540 alacak gibi duruyorum

• Beğen
Tepkiler: ALİ@

ALİ@

Tech Support Technician
Tepki
163
İsim
Ali
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Üzülmeyin başka yerden alırısınız :)

@alper 76

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
MERLİN den alacağım zaten abone olduk adamlara @ALİ@:):):):)

Yanlız su alta kalleri eskimesn diye takılan lastik zımbırtı çok aşırı pahalı değil mi yaw? Lastik parçasına 50tl istiyor adamlar

Kendime cevap vereyim.:
Mantıklı ama bulabilirseniz:):):)
Sonuç: wiggle den 105 5800 alındı bekleniyor...193 tl

Aynı ürün tr de
Erdoğan larhttp://
380tl idi...

• Beğen
Tepkiler: ALİ@