Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2. El SatiŞ AliŞ

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında guneeymurat tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Saygıdeğer forum yöneticilerimiz ...2. el bisiklet ve bisiklet parçası satışı anladığım kadarıyla satıcı ve alıcı ayrı illlerdeyse karşılıklı güvene dayalı bi sistenm ama ne kadar iyi tartışılır benim önerim şu bu satış işleri forum üzerinden yapılsa bu iş karşılığında foruma bir yüzde ödenebilir ben güvenli satış alış olacaksa veririm açıkçası artı ebay gibi sistemlerde bu iş üyenin puanlanması şeklinde ciddi oluyor tabiki siz bunları biliyorsunuz ve sanırım düşünmüşsünüzdür ama böyle bir link varsa ve her gece bakıyorum en az 50 _ 60 müşterisi var neden olmasın ? bu sayede alıcıda satıcıda güvende ticaret yapar:)
    SAYGILARIMLA
    İYİ ÇALIŞMALAR

HaliliOzturk ve e_komz bunu beğendi.
  2. e_komz

e_komz Aktif Üye

Seviye:
    bende benzer bir konu açmayı amaçlamıştım, ancak önce arşive bakıp amacımı amaçlayan başka mesaj var mı yok mu öğrenmek istedim, malum mesaj kirliliği olmasın. bu mesajı görünce de yeni konu açmaktan vazgeçtim.
    merak ettim neden bir cevap yazılmamış! ?
    birşey daha eklemek istiyorum: 2. el malzeme alıcıları. alış verişten memnun kaldınız mı? satıcı mesajları doğruyu yansıtıyor mu?

3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Size katılıyorum bence bu bir konu başlıgı olmalı kamu oyuna sunulmalı! hem de acilen!!!

bende karşılıklı güvenin saglam temeller üzerine nasıl kurulabiliegi konusunda tereddüt yaşadıgım için bir konumda bunu dile getirdim ama kimseden çıt çıkmıyo 1 haftadır ve de forum yetkililerin ciddiye alması gerektigini belirttim..

Ayrıca bazı hepmizin bildigi sitelerde bu satışlar siteye ait güvenle yapılabiliyor ama bu söz konusu bizim site olunca 2.el bölümünde satışların güvende gitmedigi gerçegi ortaya çıkıyor forum yöneticileri arada aracı olurlarsa bize güven verecekler ya da güvenmedigimiz malı almayacagız :(... ?

e_komz bunu beğendi.
  4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu konuyu yeni gördüğüm itiraf etmeliyim.

Ancak, Bisiklet Forum yaklaşık 20 yöneticinin, hiç bir ticari kaygı gütmeden başında durduğu 14binin üzerinde üyeden oluşan dev bir platform.

Çok ciddi bir 2. el kapasitesi var, bunun biz de farkındayız. Fakat bu tip bir alışverişte taraf olmak hem bizim ticari amaçtan uzak durma kriterimizle çelişir, hem de keyif için, hobi için emek verdiğimiz bu forumda bize istediğimizin üzerinde bir sorumluluk getirerek can sıkıcı bir hal alacaktır.

Yine de satıcı veya alıcılar ile ilgili sikayetleriniz için Kara Liste başlığını kullanabilir, burada önceki tecrübelerden yararlanabilirsiniz.

gurkankas, ZekiAlper ve e_komz bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.