Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2.el maşa almanın sakıncaları.

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Onur Ali İmren tarafından paylaşıldı.

1. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba;

Şu sıra bisikletim için havalı bir başa bakıyorum. Epicon dikkatimi çekmiş durumda. Sıfırı 400-500 lira gibi bir etikete sahip,bu meblağda beni ikinci ele bakmaya zorluyor..

Merak ettiğim ikinci el alınan maşalar da ne gibi sorunlar ile karşılaşabilir. Ve bir maşanın ömrü ne kadar oluyor merak ediyorum

2. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar,bisiklet konusunda 2.el maldan uzak durun derim.Piyasada bisikleti olanların yüzde 80'i kullandığı bisiklet ne olursa olsun ya downhıll yapıyor,ya atlama yada merdivenden inme.Maşa kendinden geçiyor bu hareketlerle,keçelerden furç yataklarına kadar her şey hurda oluyor.Bu sebepten dolayı ya maşa oynama yapıyor yada göbekte telafisi olmayacak boşluklar.Ben bile bisikletimi o kadar nazik kullanmama rağmen bazı parçalarda zamanla sorun çıkabiliyor.Erdoğanlar bisiklet'te güzel indirimler var.Belki Ocak ayına kadar daha da indirim olabilir.Rock Shox dart 2 maşalar hoşuma gitmişti ona veya başka maşalara bakabilirsiniz.http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/yedek-parca/amortisor.html

3. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    abi bu 2. el alım tam bir piyango."200 lira verirsin iyi çıkar 350 400 verirsin kötü çıkar" gibi. bilinen bir yerden yada kişiden almak daha iyi bence birde kaç model olduğuna bakmalısın. 2. el alıcaksın diyelim amortisörü anlaş satanla ist. da ise git bi iyi yedek parça tamirat yapan bir yere orada incelet maşayı onlar sana ne kadar kullanabileceğini ne gibi bakımları yapılabileceğini söylerler tahminimce o kadar fazla tutmayan bir işlem ama bunu bi de yaptıranlara sormak lazım benim tahminim taş çatlasın 50-60 tl. inşallah umduğunuz gibi bir amortisör bulabilirsiniz

4. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Rock shox dart2 sanıyorum havalı değil. Sanıyorum ikinci el alırken en iyisi dediğiniz gibi denettirmek kontrol ettirmek.

5. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    2. el şansdır. kişiyle ufak bi görüşme ne kadar dogru sölediğini anlamaya yeter kimileri için. sayısız ürün aldım 2. el hepsine sonsuz teşekürler. sıfır aldıgım ürünler kadar uzun zaman kullandım halen kullanıyorum. hiç birinde en ufak sorun yasamadım. yürür aksam dahil. yalnız maşada kişi iyi nietli olup onunda farketmediği bi sorunda olabilir. ama üst seviye maşalarda kolay kolay bişi olacagını sanmıyorum.

6. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kron xc1000 bisikletim var. Ve açıkçası 3-4 sene içinde üzerine yeni bir bisiklet parası biriktiremeyeceğim. Ekstrem işler de yapmıyorum. O yüzden ufak ufak upgrade yapmayı düşünüyorum.

Epicon sıfırı 430 lira gibi,aşıyor hali ile.
    Dediğim gibi bilen birilerine kontrol ettirmek gerekiyor.