Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2.el malzeme almak

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında bcn17 tarafından paylaşıldı.

1. bcn17

bcn17 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Set fiyatlarindan dolayi 2.el bazi malzemeler alacagim.
    Fakat arka aktarici almak ne derece riskli? Adam 4ay kullanildi, sadece birkac sefer kullanıldı diyor.... buni nasil anlarim? Görsel olarak temiz olsada sıkıntı yaratacak parcalar nelerdir?
    Rubleyi alsam egri olmadigi taktirde ne gibi sorun cikarki?

Ön aktarici az kullanildigindan yipranma az olmazmı?

2. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    arka aktarıcı ve ruble en çok işleyen parçalar bu konuda risk fazladır. aynakol ise bu parçalara göre daha az yıpranır(yapısı itibari ile daha sağlamdır) ön aktarıcı ise en az eskiyen parçadır

bcn17 bunu beğendi.
  3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    görüntüye çok fazla takılmam çiziği falan olsada sorun değil falan diyorsanız aktarıcıların yayları sağlamsa yada makaralarının dönmesinde bir problem falan yoksa sıkıntı olmaz ruble aynakol gibi parçalarda da dişlerin aşınma durumuna ve yamukluğun olmaması durumuna dikkat etmeniz gerek. internetten alıyorsanız detaylı resim isteyiniz. ancak alacağınız kişiyle aynı şehirdeyseniz parçaları görebilme imkanınız varsa gidip bakarsınız bu söylediğim hususlara içinize sinmeyen bir şey olursa almazsınız. 2 el alışverişlerde gerçekten çok kötü malzemeler çıkabiliyor. ama dürüst bir satıcıyla karşı karşıyaysanız gayet iyi parçaları bütçenize uygun rakamlarla alabilirsiniz. ben şahsen bisikletimi toplarken bir çok parçayı ikinci el olarak aldım. şükür ki hiçte sıkıntı yaşamadım. ama alışveriş yapacağınız kişinin önceki alışverişlerindeki güvenilirliğini de dikkate alın.

ön aktarıcı genelde çok nadir sorun yaşanan bir parçadır. ön aktarıcıya kolay kolay bir şey olmaz diye biliyorum.

ufuk şimşek ve bcn17 bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Alacağın 2. el donanımların kullanım süreleri 1.yıl'ı doldurmuş ise o parçalardan uzak dur,
    -Ön değiştirici önemli bir parça en küçük bir darbe (ayak ile çarpmak, zincir sıkışması ile zorlamak) ön aktarıcıyı zedeler görmekle anlayamazsın ama taktığında ayara gelmez. DİKKAT!
    -Arka değiştirici darbe görmediği sürece (taşa, kayaya çarpmadığı) sürece, görseli temiz veya pis fark etmez diyorsan pek fazla risk yoktur.
    -Rublede diş zedelenmesi ve uyumsuz zincir kullanımından kaynaklı aşınmalar olmadığı sürece sorun yoktur.

Berksan ve Çağlayan bunu beğendi.