Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2.el konuları

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Levent Kırça tarafından paylaşıldı.

1. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhabalar.

foruma yeni katıldım sayılır. ve 2.el kısmına bir hayli göz gezdirdim. şöyle bir sorun gözüme takıldı. satılan bir hayli ürün var ama konuları duruyor. e mesaja satıldı diye yazılmış ama konuya gir bütün mesajları oku oku ... indirim son fiyat falan derken dann diye satılmıştır diye mesaj düşülmüş. hani ucuzladığına ve kaçırdığına mı yanasın. yoksa o kadar konuya bak bak habire satılmış ürünlerde geziyor olmaya mı yanasın karar veremedim. bence satılan ürünler yönetime bildirilip temizlenmeleri ya da bunun için bir buton falan konmalı ki admin mod birileri sürekli bunu takip etsin diyecem ama ne kadar ilgilenilir bilmiyorum.

o olmadı başlık'a satıldı yazılsın hiç konuya girmeyelim. hem böyle olursa eğer temizlik yapılacaksa zaten daha rahat olur. en inaktif konu en sona düşer. mod admin artık kim bakarsa direk en sona git toplu seçim oradan çöpe taşı.

bilmiyorum başka bana katılan var mı? ya da daha öncesinin bahsiydi de ben tekrar mı hortlattım.

iyi forumlar dilerim.

ibrahim26 bunu beğendi.
  2. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    satılan ürünlerin ilanı kilitlenir. ve kilitlenen ilan doğal olarak gerilerde kalır, belli bir yerden sonra çok fazla aktif ilan göremezsiniz ayrıca kilitli konulara girmezseniz bir sorun çıkmaz, ha bazı ilanlar satıldığı halde hemen kilitlenmiyor ee mod.larda insan sonuçta burda iş ilanı açan kişiye düşüyor, konuyu kilitleyebilirmisiniz diye mesaj atmak çok zor olmasa gerek :rolleyes:

Serden Us bunu beğendi.
  3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Silinmemesinin nedeni hem örnek teşkil etmesi hem de satıcılar hakkında (mesela güvenilir midir değil midir gibisinden) fikir edinebilmek. (ikincisi daha ön planda bir neden.).

Satılanların kilitlenmemesi ise gözden kaçmış olmalarıdır tahminen. Moderatör arkadaşlara özel mesaj atınca ilgileniyorlar.

Kilitlenmesi gereken konuyu görenler durumu onlara bildirirse tüm forum daha rahat eder. Gözümüze çarpanları es geçmeyelim derim ben. ;)

Buton gibi bir şey konulsa ve tıklayınca moderatörlere mail falan gitse daha kolay olabilir diye düşünüyorum bu arada...

Bülent ÖZER ve zafersidal bunu beğendi.
  4. Levent Kırça

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    özellikle şu kısma girdim. daha doğrusu oraya girdikten sonra artık ehh. diyesim geldi.

http://www.bisikletforum.com/forumdisplay.php?f=203

çünkü ilk sayfadan tutunda 3.-4. sayfalara kadar bir dünya satılmış ürün var. bugün satılanda var. 2-3 ay öncesinde satılmış olanda.

dediğiniz gibi birazda konuyu açan üyeye kalıyor olay. satış sonrası bir bildirse mod'a olay biter.

5. zafersidal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    2.el kısmında belki en düzenli sayfalardan birisine girmişsiniz:)
    o başlık altındaki bütün ilanlar tek bir kişiye ait olduğu için ilk sayfanın sonundaki ürünler tarih olarak biraz geri kalabiliyor ama satılanların hepsi kilitli durumda ve satılan ile satılmayan çok kolay bir şekilde ayrılınabiliyor

6. Levent Kırça

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hocam satılanlar kilitli olsa niye bu konuyu açayım bir düşünün lütfen. tek tek dökümante ettirmeyin şimdi bana başlığı... :)

hoş yönetim'in işine de gelir hani.

7. zafersidal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sizin verdiğiniz linkin altındaki ürünlerden kilitli olmayıpta satılan bir ürün gösterebilirmisiniz ben sadece verdiğiniz link için konuştum yoksa ilk mesajımda yazdığım gibi halka açık olan 2.el sayfasında kilitli olmadığı halde satılmış ürünler mevcut

8. Levent Kırça

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    konuların kilitli olduğu logosunu yeni farkettim. ancak kilitli olduğu halde tıkladığımda girip konu içeriğini görebiliyorum.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=55538

mesela bu. salladım girdim. satılmış. evet kilitli (ki bu kilit olayını dediğim gibi şimdi farkettim) ama girebiliyorum yani konuya.

9. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    kilidin amacı konuya girişi engellemek değil, mesaj yazımını engellemektir. ikinci el bölümünde kilitli olduğuna göre satış tamamlanmış yada vazgeçilmiştir.

Serden Us, Bülent ÖZER ve zafersidal bunu beğendi.
  10. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Forumda yüzlerce, binlerce ilan var mümkün olduğu kadar takip ediyoruz ama gözümüzden kaçanlar haliye oluyor ,bilinçli üye satışını yaptıktan sonra ya satış yaptığı bölümün üstündeki sabitlenmiş olan SATIŞI TAMAMLANMIŞ veya VAZGEÇİLMİŞ İLANLAR 'a konusunun kilitlenmesini rica edebilir yada özel mesaj yolu ile bölüm moderatörüne gerekli mesajı yazabilir.

11. Levent Kırça

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    zafer arkadaşımız konu kilitleyse girilemez dedi de ben ondan öyle demiştim.

neyse kilit olayını anladıktan sonra bir nebze daha kolay olur artık. gerisi ilanı açanlara kalsın.

moderatöre'e bildir gibi birşey yok sanırım. olurda görürsem bir daha direk bir tıkla en azından benden sonrakiler için kolaylık yaratırım.

12. zafersidal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ben öyle birşey demedim sadece girmezseniz sorun çıkmaz dedim:in:

13. Levent Kırça

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

pardon :) sınavlardan kafam biraz güzelde bu sıralar :)