Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2.el ilanlardaki sacmaliklar

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Tahsin Y. tarafından paylaşıldı.

1. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet forum icindeki ilanlarda gercekten komik ve anlam veremedigom seyler oluauyor yada bana oyle geliyor.

Mesela bisiklet konmus ve tehdit vari cumleler var. Son fiyatim 5000 pazarlik isteyenin suratina kaparim. Son ve net fiyat kesinlikle indirim olmaz.

3 gun sonra: 4500 guncel.

Eee abi hani yoktu indirim netti?

Diger kafama takilan soru ise su 2 gunluk indirim 1000 tl sonra gens 1500tl.

Dayi kimi niye kandiriyorsun o parcanin ederi 1000 demek ki. Bahaettigin indirim suresi gecince 1500e satabilicen mi? Yoksa gene 1000e mi satican?

Diger bir durum 1 hafta satilmamis urun ve ardindan bir mesaj son 3 gun sonra iptal. Merak ediyorum madem satacak kadar ihtiyacin yoktu o uruneniye satiyorsun? Kimi tehdit ediyorsun iptal etsen ne olur etmesen ne olur. Bugune.kadar biri ah bee son 2 gunmus bak gordun mu? Demis midir?

Sonra bu arkadaslar gidip esnafa suc atarlar cok daha beterini yaptigini fark etmezler.

(Istisnalari konu disinda tutuyorum)

ihsangencer ve Uygar Boraka bunu beğendi.
  2. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    belki fikrini değiştirmiştir mal onun değil mi istediği fiyatı koyar

3. Tahsin Y.

Seviye:
    Yazdiklarimdan anlayabildiginiz kisimdan cikan sonuc "istedigi fiyati koyar" ise. Siz istisna degil missiniz demektir :)

Uygar Boraka bunu beğendi.
  4. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eh o zaman satıcılara kızmamak lazım mal onların değil mi ng650yi 2 milyara da satat

5. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Genelleme yapmamak lazım ancak bazı ilanlar gercekten enteresan. ..... dan sonra satış iptal olacak aldın aldın yoksa o parçasız kalırsın dermiş gibi ilanlar oluyor. Ama genele kıyasladığımız zaman sahibinden.com dan çok çok çok daha kaliteli ilanlar var forumda..

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Tahsin Y.

Seviye:
    Oraai kesin ama sanki dunyada bir tek o kiside varmia o urun gibi davraniyorlar..

7. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aynen öyle bande kızıyorum bu duruma ama ters düşmemeye çalışıyorum. Mümkün olduğunca yönlendirmeye çalışıyorum, bilgilendirmeye çalışıyorum ama sonuçta yonetici değilim, moderatör değilim ters birşey söyler canım sıkılır diye fazla üstüne gitmiyorum. Mesela 2. El MTB ilanlarında kadro satıyor vatandaş. Yazmış oraya ömür boyu garantili kadro. Yazdım geri sildim yazdığımı onaylamadan! Sen o bisikleti parçalandıktan sonra değil ömür boyu 2 yıllık bile garantisi olmaz. Kaldı ki senden alacak olan da üzerine farklı. Ekipman takacak ve hiç garantisi olmayacak diye. Lütfen ilanı duzeltin diye... Sonra sildim ilanı kirlenmesin ya da ters düşmeyeyim diye..

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    mal saihibinindir .
    nasıl ne biçimde sattığı kimseyi ilgilendirmez.

ng650'ye veya muadiline 2milyarda isteyebilir,50 lirada.
    bunuda tartışmak kimseye düşmez.

9. Tahsin Y.

Seviye:
    Ornekleri cok fazla :) cok fazla dikkatimi cekiyor acikcasi ben yaziyorunda siliyorlar hakli sebepten :)

10. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Birde full carbon hastalığımız var ki olmazsa olmazlardandır kelimenin anlamının bilincinde olmadan yazıyorlar ya iyiden iyiye b..k ediyorlar forumu

11. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aslında konu fiyatı yada fiyatları değil. Ya kendisi bilmiyor özelliklerini yada kimsenin bilmediğini sanıyor kişi. Fiyat olayına vurgulamışım gibi gelmesin. Amacım o değil elbette 3 kuruşluk mala 5 kuruş isteyebilirler. Fiyatı mal sahibi, talebi alıcılar oluşturuyor.

12. Tahsin Y.

Seviye:
    Arkadasin dedigi gibi fiyat istedigini soyler. Ister 1 ister 10000 hakkidir mal onundur. Ama kesin net pazarlik yapmam suratina kaparim der bagirir atarlanir. 2 gun sonra indirim yapar bahsettigim celiski bu.

13. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Benim mahzende full carbon odun kömürü var tam mangallik, fakat satmak istemiyorum, benim köftelere lazim, tabi cok para veren cikarsa düsünebilirim veya 28" lik disk uyumlu karbon masayla takas olabilir ...! :)

Saka bir yana, ülkemizde bazi seyleri abartmak icin "has" , "öz" m "halis"gibi kelimeleri kullanmayi seven insan, satiyi coktur. 3 metrelik kayigin adi "Öz Titanic", Otobüs sirketi " Has bilmem ne Turizm" "halis ... yogurdu, kaymagi, ,....lokumu" gibi. Iste bu full kelimesi de anladigim kadariyla bu manada kullaniliyor..
    Iyi ki full aluminyum, full celik filan yazmiyorlar..