Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2.el forum bölümü açılmıştır.

Konu, 'Kurallar, Örnek ilanlar ve Kara Liste' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba Değerli Arkadaşlar,

İkinic el bölümü düzenlenerek açılmıştır. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=62029 kurallarını okuyarak forumu kullanabilirsiniz. Lütfen forum kurallarını iyice okuyunuz.

İlan verirken eksiksiz vermeye özen gösterin. İlanınız yayınlandıktan kısa bir süre sonra kilitlenecektir.

Nicotine34 bunu beğendi.
  2. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    hayırlı olsun

3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Hayırlı olsun.

Peki arkadaşlar ürünün satılıp satılmadığını nasıl anlayacağız? Özel mesaj konusunda mı karar kılındı son olarak?

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eskiden bölüm moderatörlerine haber verilir, konu kilitlenirdi ve satıldığı anlaşılırdı.

Şimdi yine, bölüm moderatörlerine haber verin, onlar konunun altına satıldı ibaresini koyacaklardır.

5. furkan istanbulluoğlu

furkan istanbulluoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Ellerinize sağlık ancak merak ettiğim bir konuyu danışmak istiyorum.

Yeni sistemde yurtdışından çok kaliteli olmayan ürünleri getirip yüksek kar ile satan ve bu işi düzenli olarak yapan kişileri engellemişsiniz. İnsan ister istemez dükkanlarda satılan orjinal ürünlerle kıyaslayıp bu ürünlere yönelip hem kandırılıyor hem de orjinal ürünlerin değeri düşürülüyordu.

Birde isim vermek istemiyorum ancak kendisi çevresine imal ettiren ve uygun fiyata ürün almamızı sağlayan arkadaşlar da yasaklı listesine giriyor mu? Örneğin ben, yanlış hatırlamıyorsam, 20 lira civarına bi formaya sahip oldum. Açıkçası kendim diktirme imkanım ve dükkanlarda satılan ürünlere maddi açıdan ulaşma şansım yok. Bu tür ilanlar da açılamayacak mı?

VolkanÖzcan, semdekor ve Bedreddin bunu beğendi.
  6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bir soru da ben sormak istiyorum bu ikinci el bölümü ile ilgili tüm yazılanları okudum yeni kurallarda dahil biraz özel bir soru olacak ama öm ile 2 yöneticimize sordum acık cevap gelmediği için buradan da sormak istiyorum net olsun diye örnek veriyorum kendi üstümden aynı şekild eolanlarda vardır.şimdi ben topeak marka orjinal made in usa tamir seti satıyordum ve son 17 adet kalmıştı ürünün ebay satış fiyatı 24 dolar artı 10 dolar kargo ayrıca türkiyede satan bir iki yer var ve fiyat olarak 52 lirayı uygun görmüşler şimdi ben bunu kargo dahil 28 liraya satıyordum.hata mı yaptım ?faydalı değil miydi ?satışı keseyim mi? bu son 17 tane kimseye yaramasın mı ben bir şekilde onları zaten bitiririm. direk aklıma gelen örnek olsun diye söylüyorum 5 liraya pedli iç çamaşırı satan bir abimiz vardı ben onda da kar amacı olmadığını düşünüyorum ve gayette güzel birşeydi.bunlar ilk aklıma gelenler şimdi sıfır oldukları için satılamıyacak mı.öm ile de yanıtlarsanız olur buradan da yazabilirsiniz

muratcodek, d.berkay, herbil ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  7. Nicotine34

Nicotine34 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhabalar,

Günde en az 20-30 sayfa satılık ilanları arasında okuyacak konu aramak zorunda kalıyordum.
    Ellerinize sağlık çok güzel olmuş teşekkürler.

Saygılar
    Erkan

semihh ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    satılık ilanlarının arasında okuyacak konu aramak durumunu biraz açarmısın dostum ben tam anlayamadım da kusura bakma. satılık kısımları silersin okumak ıstedığin forum bölümüne bakarsın yada okunmamışları değil forum ana sayfasından ilgilendiğin kısımların okunmamışlarına bakarsın.sözüm sadece sana değil bir kaç kişide aradığımızı bulamıyorduk iyi oldu filan yazdılar onlara da arama kısmı gelişmiş arama sadece başlıklarda ara diyorum yada direk aranıyor kısmına yaz onlar seni bulur nasıl aradığınızı bulamıyordunuz bende onu anlamıyorum.

9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    17 adet tamir kiti ne arıyor bir kişide diye soru geliyor aklıma. yani hadi çok çok 2 tane olur. arama kutusuna yazınca bir sürü başka şey de geliyordu. zaten burdan serzenişte bulunarak da hem fiyat hem de miktar belirtmiş oldun. bir nevi gizli reklam yapıyorsun.

10. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir üyenin açtığı konuya mesaj olarak öneri ve görüşlerimi sunmustum. Buradan da iletmek isterim sizlere..

http://www.bisikletforum.com/showpost.php?p=866237&postcount=9

fletcher bunu beğendi.
  11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

dostum gizli reklam yapmıyorum. o ürünün ebay fiyatı ortada 22 yada 24 dolar artı 10 dolar kargo delta bısıklet fıyatı ortada 52 lira benım sattığım fıyat ortada kargo dahil 28 lira. bir kişide 17 değil 100 tane de olur sende istersen sende de olur parasını verdikten sonra herkez satın alabilir.ayrıca reklama ihtiyacım yok ürün zaten satışta ilan duruyor arayan yine arıyor ama illa forum kirliliği dersen benim de aklıma seninle ilgili bisikleti satarken bir satıyorum ertesi gün satmıyorum sabah parçalamam öğleden sonra parça fiyatlarını şuradan cıkardım parçalıyacağım gibisinden aynı gün aynı ilanına senin attığın 10 mesajı okumuştum buda bayağı bir kalabalık ediyor diye düşünüyorum ama yakışmaz bize diye sesimizi çıkarmayıp bisikleti sattığın için ruh halinin bozulduğundandır dedim geçtim.insanları suçlamadan önce bir düşünmeni tavsiye ederim.burada ebay ve benzeri sitelerden maliyeti 15 doları geçmeyen ürünlere 50-60 lira çekip satanları da çok gördüm.hala da satmaktan vaz geçmiyorlar bugun bıle bir ilan eklendi bu şekilde.benim sattığım ürünü türkiyede daha ucuza bulursan ben satışı durduracağım.bulamazsan da inşallah insanlık adına iki satır özür dilersin suçladığın için diyerek bitiriyorum.okuyup da kafasını şişirdiğim herkezden de özür diliyorum.en kaldıramadığım şeydir haksızlığa uğramak.

serkkan, semihh ve moonspell bunu beğendi.
  12. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    özelden mesaj attım kardeşim. özür diliyorum. yerden göğe kadar haklısın. ironik bir durum.

muratcodek ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  13. moonspell

moonspell Üye

Seviye:
    ferhat köse ye aynen katılıyorum.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  14. moonspell

moonspell Üye

Seviye:
    2.el bölümü düzenlemeniz bumuydu ? Kusura bakmayın emeğinize herdaim saygım var ama bu nedir yaa ???
    Delta Bisiklet Satışlarını arttırmak içinmi böyle bir uygulamaya karar verildi ???
    Forum kullanıcıları olarak OY yapsaydınız ya... ANKET e gore özel mesajlamı yoksa konular açılarak mı olmalı diye.

neyse :) Bundan sonra Fren Tellerimi Delta bisikletten alacağım ...

ulas ve thomisus lx bunu beğendi.
  15. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    diske geçmedin üstadım sen, hala tellerle mi uğraşıyorsun?

16. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Siz bavul ticareti yapasınız diye bu forum açılmadı. Vergi kaçırasınız diye de bu forum açılmadı. Şimdi siz ülkenizi mi seviyorsunuz. Haddinizi bilin öyle konuşun. Sizin şuanda yaptığınız suçtur. Bir kaç gündür sesimi çıkartmadım sınırı aştınız. Hem bavul ticareti yapın hem de her mesajda konusun..

Delta Bisikleti Ağzına alan kişiler yorumlarına dikkat etsin!

17. muratt60

muratt60 BİSİKLET HAYATTIR..

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Slm arkadaşlar nasıl ürün stabilirim ve nasıl fotoğraf ekleyebilirim bisiklet satışı için kolay gelsin.

18. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye: