2. El fiyatları sıfırından farksız...

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Merhaba, uzunca bir süredir 2. El dahon arıyorum ama herkes sıfırına yakın fiyatlar çekmiş, hatta sıfırından pahalı olanlar var.

internetten fiyat alıyorlar, e sonuçta o taksitli fiyatı peşin para ile mağazaya gidince %10 daha ucuzdur en azından. sonra ben senin kullandığın bisikleti neden alayım?

Ve ben de bisiklet saatım 700 liraya aldığım bisikleti 1 ayda 400 liraya zor sattım, üstelik yeni gibiydi, bisiklet piyasası böyle mi biz mi malımızın kıymetini bilmiyoruz ?

2 elde bence ürünler yeni gibiyse %70 en fazla fiyatla satılabilir, alan olduğunu sanmıyorum zaten heryer ilan...

Scudo

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
375liraya mal ettiğim bisikletimi 275liraya bir arkadaşıma sattım.

Reha Oğuz Altuğ

Aktif Üye
Tepki
87
Bisiklet
Trek
Bence genel olarak %60-70 arası fiyat makul.
Çok spesifik ve müşterisi az olan ürünlerde fiyat daha da aşağıya inebilir.
Yine ürünün yeniliğine göre -+%10 fark edebilir.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Arz- talep grafiğini çıkarıp araştırmak lazım :rolleyes:

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Psikolojide "endowment effect" (sahip olma etkisi) diye birşey var, insanlar ellerindekini olduğundan daha değerli görürler. Yani "komşunun tavuğu kaz görünür" değil, tam tersi geçerlidir.

Son zamanlarda biraz düştü ama döviz kuru son yıl içinde epey arttı. Geçen sene alındığı fiyattan yükseğe satılan çok ilan gördüm, satıldılar mı bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: emrahozkan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu konunun açılması iyi oldu, özelliklede döviz kurunu fırsat bilen arkadaşlar bisikletlerini aldıkları fiyatın iki katına satıyorlar :) , ikinci el bisikleti ucuz diye almıcaksam neden ikinci el alayım ki , (zincir,lastik,çizikler,fren,fren balata,garanti, yıpranma, vs vs vs ) sorunlarını çekiceksem hiç olmazsa fiyattan kar etmek lazım.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
alan memnu satan razı ise sorun yok. Serbest piyasa işte.