2.el bisiklet seçiminde yardım

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Gençlik zamanlarımda epey bisiklet kullanmış biriyim. Ancak son 15 senedir kullanmıyorum. Ancak son 3 senedir motosiklet kullanıcısıyım. Şimdi tekrar bir bisiklet almak istiyorum.

Boyum 188cm, kilom 85kg. İzmirde sahilden güzelyalı - alsancak arası sahil yolundan kullanmayı istiyorum bisikletimi. Hafta sonları dağ yollarında biraz gezinti amaçlı.

Ancak bisiklet kalitesinden ve seçiminden hiç anlamıyorum. Bana bu konudaki seçimimde yardımcı olursa çok sevinirim.
sahibinden sitesindeki izmir bölgesinde bisikletlere bakıyorum. bütçem şu aşamada 400-500TL arası.

Arama yaptığımda çıkan listedeki bisikletlere bakıp benim için uygun olanı hakkında bilgi verebilirsen yeterli olacaktır. Direkt listeye ulaşmanız için aşağıdaki linki veriyorum.

(link)[special_type]=&b[promo_hpva]=&b[promo_fdva]=&b[promo_chva]=&b[promo_hpsa]=&b[promo_spva]=&b[all]=&b[search_text]=&c=5063&search_result_page_limit=20&b[detay_2747]=&b[detay_2746]=&b[detay_2763]=&b[detay_2749]=&b[product_condition]=&b[country_id]=1&b[city_id]=35&b[lrt]=1&b[location_data]=&b[region_id]=0&b[town_id][]=0&b[uncompleted]=0&b[minprice]=300&b[maxprice]=550&b[pricecurr]=1&b[ilantarih]=&b[date_type]=&dpage=

Scudo

gökhan saraç

Daimi Üye
Tepki
19
http://img841.imageshack.us/img841/8052/dsc05923o.jpg
bu bisiklet nasıl olur ilanlarda bulunuyo

Tepki
0
Evet link bozuk çıkıyor buraya kopyaladığımda. Ama Sahibinden sitesinden baktığınızda izmirdeki dağ bisikletlerine görebilirsiniz.

Ben ilandaki bisikletlerin marka mode ve özellklerini yazayım.

16" Kadrolu, XCR Maşalı Amoeba HUSSAR = 430 TL

Suntour XCR gidondan kilitlemeli maşa takılmıştır.
Orta göbekten ses geliyor değişmesi gerekiyor.
Minik pazarlık olabilir. Kargolanabilir.

Kadro:7005 Alüminyum
Maşa:Suntour XCR Lockout
Vites-fren Kolları:Shimano Acera
Arka Vites: Shimano Altus
Ön Vites:Shimano Acera
Ayna Kol: Shimano Acera
Frenler: Shimano Acera
Göbekler: Shimano Acera
Jantlar: Alex Dc 19
Gidon, Gidon boğazı, sele borusu: Amoeba Hussar
Sele: Amoeba Hussar
Kadro : 16 inç

-------------------------------------------

SALCANO 26 JANT NG 450 DAĞ BİSİKLETİ = 400 TL

26” MTB
* Shimano Altus 24 Vıtes
* 7005 Alüminyum Kadro
* Zoom Alüminyum Amortisörlü Maşa
* Ahead Alüminyum Boğaz
* Alüminyum V Fren

------------------------------------------

scott aspect 50 (2009)= 500 TL

2009 model scott aspect 50. kadro boyu L 500 TL. aksesuarlar dahil değil. (sadece bisiklet)

---------------------------------------

Şehir içi kullanılmış yeni gibi TREK 3700 = 480 TL

Şehir içinde az kullanılmış (Trek amblemi üzerinde jelatini bile hala duran) ilave konfor elcikli, boynuzlu kol dayanağı ve arka park dayanağı ilaveleri ile TREK 3700 izmir içi elden satılıktır. Kadro boyu L (19"). Aradakı fark anlaşılarak üst sınıf bisikletlerle takas olabilir. Bunun dışında TAKAS DÜŞÜNMÜYORUM.

---------------------------------------

Temiz Sedona Borla 2010 = 525TL

çok az kullanıldı,ihtiyaçtan dolayı satılık yanında arka lamba, araç taşıma askısı ve pompasını da veriyorum.

-----------------------------------

Tepki
0
@gökhan saraç

İlanınızı bulamadım. Bisikletinize ne kadar istiyorsunuz. İzmir'de neredesiniz?

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
Scott Aspect 50 yi tavsiye ederim. Fiyatı uygun, satarken de zorlanmazsınız. Ondan sonra da Trek olabilir.

Amoeba aynakol sorunlu yazıyor ve fiyatı çok uygun değil. Salcano sanırım eski bir model, uzak durun derim. Borla ise sıfır fiyatından pek aşağı değil gerçi extraları da var.

1-Scott
2-Trek
3-Borla

gökhan saraç

Daimi Üye
Tepki
19
bisiklet 550 tl ...bisikleti alan kişiye ilk şart bisikletin satılması ayrı istemeyin
kask m beden 60 tl ye almıştım 50 tl
sedona eldiven kısa 15 tl alındı 10 tl
pompa sedona 15 tl ye alındı 10 tl
ayaklık 20 tl
bucadayım görüşmek istersen
tel :0554-632-71-93

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
burçin 16 kadrolu bisiklette rahat etmen pek mümkün değil..
en az 18, mümkünse 19-20 almalısın.

Tepki
0
@başar akten

Teşekkür ederim, uyarınızı dikkate alacağım. Okuduğum yazılardan boyuma göre kadro boyu zaten dediğiniz kadro boylarını gösteriyordu.