Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2.El Bisiklet Seçim Kriterleri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında M.SONMEZ tarafından paylaşıldı.

1. M.SONMEZ

M.SONMEZ Yeni Üye

Herkese Saygılar,
    Kafamdaki bazı sorulara yanıtlar bulmak için yapmış olduğum tıklama seyahati beni güzide sitenize yönlendirdi.
    Soracağım soruların cevabı eminim 1564 forum veya blog da vardır.Ama bu araştırmayı yapacak ne zamanım ne de bilgim (bisikletle alakalı teknik terimler) var.
    Bisiklet olan ilişkim yazları şu 250 TL civarında satılan , adi piyasada bakkala gitmeye yarayan şeylerle sınırlı.

3 senedir kafamdaki fikir ise Antalya dan başlayıp sahil şeridi boyunca ilerleyip kuşadasına ulaşmak(yaklaşık 550 km).Daha önce bu yolu 2 kez yaz aylarında tamamen keyif amaçlı otostopla yaptım yerler yabancı değil benim derdim bu yolu yapabileceğim ve ihtiyaçlarıma cevap verebilecek UCUZ BİR 2.El (veya sıfır tam bilemiyorum)bisiklet.
    Bazı arkadaşlar hiç deneyimin yok yapamazsın edemessin yazıcaklarını tahmin eder gibiyim(Bir sene antrenman yapmayı düşünüyorum neyse konu bu değil zaten)

Halen öğrenci olmamdan ve seneye yüksek lisans yapacak olmamdan dolayı (işsiz)yeterli maddi durumum yok toplayabileceğim para bisiklet için 500 Tl yi geçmez. 1 sene içindede yanıma alacağım ekipmanları ayarlarım diye düşünüyorum.
    Sizinde anyabileceğiniz gibi 300 TL lik birşeyede 500 TL vermek istemiyorum(kazıklanma korkusu)
    Kriterler ne olmalı sizce? (marka model vs önerileri) amacımı gayet açık anlattım sanırım.
    Ha deyince değiştiremeyeceğim bir meta satın alacak olmamadan dolayıda hata yapmak istemiyorum.

Görüş ve önerilerinizi sevgili bisikletforum ailesinden bekliyorum
    Şimdiden çok teşekkür ederim

NOT:Önemli olan hedefe varmak değil ; yolda olmak.

2. M.SONMEZ

M.SONMEZ Yeni Üye

Biraz akıl verecek olan yok mu ?