2. el bisiklet almak, sedona 751 & Kron xc500

Tepki
3
Bisiklet
Bisan
1 hafta içinde bisiklet almaya kararlıyım. İlk önce 2. el olarak araştırmaya başladım, araştırdıkça, öğrendikçe fikirlerim değişti, düşüncelerim değişti. 2. el fiyatlarını gördükten sonra o kadar para vermişken 0 alayım dedim ve kendime 1.000 lira gibi bir bütçe ayırdım ve 0, güzel sağlam bir bisiklet almaya karar verdim. Ama ondan da vazgeçtim, bununla da tatmin olamadım. Ve tekrardan 2. el piyasasına döndüm. Heves uğruna almak değil niyetim, havalar iyi oldukça binerim mantığıyla almıyorum bisikleti. Biraz üst düzey ilgilenmek istiyorum. Araştırdım ve bulduklarımı sizin fikirlerinizi almak için sizlere sunuyorum.

kron xc500 , 5 aylık, 500 tl fiyatla, sarı siyah v fren .... 100 km yol yapmamış.

Sedona 751 v fren ...
- Sedona 751 18" kadro (2011 model)
SR Suntour XCM Kilitlenebilir Maşa
jant göbekleri Shımano Acera
ön çember Alexrims ACE-18
arka çember Alexrims DC 19
Race Face ride 31.6 sele borusu
ruble Shımano Acera 11-28 7V
Aynakol Shimano Alivio 44/32/22
Lastikler Maxxis mofo xc 1.95
Ön aktarıcı Shimano Alivio
Arka aktarıcı Shimano tourey
Scott sele
baktığım 3 tane daha vardı ama onlardan vazgeçtim ve bu ikisi arasındayım.
1.74 boy 65 kg bunun için de 18'' yeterli oluyor sanırım. Dediğim gibi 1000 tl ayırabilirim bisiklet için ama bu fiyat gözüme biraz fazla gibi gelmeye başladı. Çünkü yolun daha başındayım, 2. el alıp kendimi ve bilgilerimi geliştirip durumuma göre ilerlemeyi düşünüyorum. O yüzden 2. el ürün almak istiyorum. Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
1000 TL ye 2011 Sedona 751 vardi sahibinden.comda ona baktiniz mi ?

Tepki
3
Bisiklet
Bisan
evet hocam o bisiklete de baktım ama burada bilgisizliğim kendini gösterdi.! Aynı bisiklet 2. el olarak 550 tl'ye de satılıyor 1.000 tl'ye de satılıyor. Bu kadar fiyat farlı olacak birşey göremiyorum. Fiyattan dolayı hidrolik disk frenli olmasını istemiyorum.! 2. el almamdaki en büyük etken, bisiklet konusunda henüz oldukça yeniyim. Bu yüzden ortalama 1 yıl kullanacağım, onun üzerinde kendimi göreceğim ve bilgileneceğim bir bisiklet almak istiyorum. Ondan sonra durumuma göre daha üst seviye bir bisiklete geçerim düşüncesindeyim.! 2. el olarak baktığım bisikletler de 500 tl düzeyinde ve sanırım orta seviye bisikletler.

Tepki
3
Bisiklet
Bisan
Ulen 120 kişi okumuş, sadece 1 kişi birşey yazmış. Onun da benim dediklerimle hiçbir alakası yok. İlla birkaç bin tl vereceğiz ki birileri yorum yapsın, yol göstersin. Yoksa birşey bilmeden birkaç makale yazı yorum okuyarak kafamıza göre alıp pişman olacağız.! Yazı tura atarak karar vereceğim ne seçeceğime artık.

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
şimdi şöyle bişey var 751 toplama çoğu parçadan kısmış parayı arka attırıcı tourney 24 vites uyumlu diye biliyorum sedona 751 daha iyi tüm parçalar olarak jant gibi maşa gibi parçalarda felan ama fiyatı çok yüksek böyle bir sistem 1000 TL alırsanız en büyük hatanızı yapmış olursunuz

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Benim dediğim toplama değil ama full alivio sistemli 27 vites bisiklet , sanırım farklı bisikletlerden söz ediyoruz

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam sizin özelliklerini yazdığınız Sedona 751 toplama. ve yazdığınızdan anladığıma göre 21 Vites. Bence o 751'i almayın. 1000 TL olan full alivio ve Hidrolik frenli ise alınabilir..