Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2.el bir maşa alırken nelere dikkat etmek gerekir?..

Konu, 'Süspansiyon' kısmında ZekiAlper tarafından paylaşıldı.

1. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar 2.el bölümünde hertürlü aksesuar, donanım ve bisiklet parçaları rahatlıkla gösterilip satılabilir ama gelin görün ki maşa konusu olunca karar vermekte zorlanıyorum(z) çünkü diger ürünler gibi ne oldugu belli değildir yani içi dışı bir varlık değildir bu maşa! :) örnegin içini açıp başka birşey yapılıp yapılmadıgını nerden bilecegiz(Tutki Aldık maşa çalışmıyor iş işten geçmiş mi oluyor???) o yüzden maşa alırken nelere dikkat etmeliyiz???

Forumlarda 2.el bölümü maşalar için istisna olmalı mı dır? sizce Maşa 2. el bölümünde maşa Satışları neden düşük kalmakta.(yoksa Alıcıya yeteri kadar bilgi verilmediginden olmasın?) bize çekip gönderilen fotolar aslında hiçbirşey açıklamazlar asıl önemli olan maşanın çalışıp çalışmadıgıdır;).. bu yüzden biraz Beyin Fırtınasına katılıp sizinde düşünmenizi istiyorum arkadaşlar..

Maşa alırken nelere ! etmemiz gerekir..? (Şaft borusu uzunlugu,Disck/V fren uyumlulugu mu dersiniz ,9mm QuickRelease mı 20mm Thru mu oluşu vs.. veya.. aklınıza gelenler neler?) paylaşırsanız sevinirim..SAYGILARIMLA

2. gültekin

gültekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Gültekin Gültepe
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    karşıdakine güvenmek yani bana :)

3. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    :D:D tabiki saglıklı bir alışveriş için karşındakine güven duymak zorundasın herkes için geçerli bu; fakat bazı durumlarda fırsatlardan istifade edenler maalesef ki var bilhassa konu maşa olunca forum yetkililerinin maşa alışverişinde aracı olmaları söz konusu olabilir mi? ya da demek istegim konu açılınca gösterilen fotograflar o maşaya olan güveni tamamen saglıyor mu yani bu kadarıyla mı yetiniyoruz???? Bence forum yöneticileri ekstra bilgiler istemeliler(örn maşanın çalışmasının videosunun cekilmesini isteyebilirler, gibi..) bazı şeyler satışa sunulmadan önce forum yetkilerinin elemesinden geçmelidir diye düşünüyorum bilhassa maşa da ! ;)

4. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Haklısın aslında, şu durumda en iyisi deneyip almak. Yok deneme imkanı yoksa keçelerin detaylı resmi, genel resim, alt kısmın resmi, ve çalıştığına dair ufak 30sn'lik bir video koyulsa güzel olur.

Şöyle bir sorun oluyor, acil paraya sıkışık insanların verdiği düşük fiyatla, maşanın durumundan dolayı olan düşük fiyatı ayırt edemiyoruz. Yani aslında çok güzel bir maşayı çok iyi fiyata alacakken tereddüte düşüp kaçırabiliyorsun, çünkü aynı şekilde maşayı uygun fiyata buldum deyip sonradan hayal kırıklığına uğramak gibi bir ihtimal de var..

ZekiAlper bunu beğendi.
  5. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evt biraz da konuya forum yetkililerinin yorumlarda bulunmasını rica edicegim ki konu ciddiyetinin farkına varılsın ;)...