''2 ekim pazar kurtdoğmuş offroad ağır antremanı''

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yunus polat

selam yunus bu kurtdoğmuş iznik için bi ön hazırlık olacak ve ayın 16 sında bi ağır antreman yapacağız ve 23 ekimde nadasa yatarak yani o gün belki belgrad yaparız 30 ekimde iznik diyeceğiz....artık ağır tur öncesi ,iki adet antreman yapmaca bu antremanlar ağır olacak tabi,,,

kurtdoğmuş düşük tempolular ile çalışma,,,

buluşma yeri,,,,,
bostancı adalar iskele önü. saat 08.00 ,,,

güzergah ,,,,tuzla sahilden pendik kurtdoğmuş sapaktan kurtdoğmuş offroada ...devamla bütün rampaları alacağız ..........ve taşdelen su merkezine inerek su takviye alınacak orda çıkınlar yemekler yenecek bir saat beklenecek ,,,,,,,,,,,,,,,,tekrar aynı yolu alacağız yani dabıl kurtdoğmuş offroad toprak yollar ,,,,gene rampalar alınacak ,sahil yolu dönüşte bizi ilgilendirmiyor ,,,,,,,,,istanbul bulvar yolu dede paşa bulvar yolu viaporttan eşref bitlis yolundan aydosun güney rampalarından kartal yakacık uğur mumcudan teme ve ideal tepe sapaktan bostancıdır ....

1- korsan hasan koç ........
2- artçı,,,kudret,,,,,,,,,,,,,,,,
3- şeref konuğu cem şentin,,,,
4- ozan,,,,
5- bahadır...
6- adem,,,
7- burak,,
8- emir,,
9- ferruh,,
10- yılmaz,,,
11- umut
12- osman,,,
13- adem sönmez,,,
14- yunus,,,,

iç lastik pompa kask...,,,

kontenjan yoktur,,,

arkadaşlar 25 eylüldeki bisiklet okulu düşük tempolu gezidir burda acemi olan arkadaşlarımızın kask takmasını istedim ,,,
yalnız antremanlarda herkez kask takacak aksi takdirde antremana almayacağım ,,,,,,kurtdoğmuş toprak ve kayalıklı taşlı yerdir burda düşme olabilir düşme sonunda kafanızı taşa vurursanız orda ölürsünüz onun için ,bu sorumluluğa girmem yer yer bazı arkadaşlar hıza geçebilir bunun için kesin herkez kask ile katılacaktır ...

arkadaşlar bu antreman bi nevi olarak tam olmasada tavşanlı yoluna bizi hazırlayacak evet hedef iznik olacak ....

(link)

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/307748_259425814090000_100000677512973_857145_590326572_n.jpg

Scudo
Tepki
14
abi inan hiç birinden korkmuyorum buyaz karadenize tatile gittim oradaki rampaları çık tım ya abi daha çıkamıcam rampa yok desem büyük konuşmuş olurum bide kurtdoğmuş rampalarını geçer iznike varırsak bu iş tamam

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Kudret Abi Bostancı çıkışlı gidiş geliş kaç km yapıyor kurtdoğmuş'a ? Geçen sefer Üsküdar-Bıçkıdere-Kayışdağı arası 130 tuttu benim. Heralde bu sefer hem bostancı çıkışlı- hemde bıçkıdereye gitmeden kurtdoğmuşa kadar olduğu için 100km veya daha da altına inecektir ?

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Ozan Güner
Düzeltiyorum - Kayışdağı-Üsküdar-Bıçkıdere-Kayışdağı

Adem Dualı

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe

abi beşiktaş yönünden gelen arkadaşlar bana 5068671992 den ulaşabilirler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güner

ozan belli bi seviyeye geldin km hesabı felan bana sorma bundan sonra 200 km ile benle geleceksin itiraz istemem ...ayrıca bu işe kafa koyacaksın ve istediğin kilolara düşeceksin bisiklet demek çalışmak demek ,,ter dökmek demek disiplin demek ,,200 km nin üstüne henüz çıkamadım ,,aytekin erzan bi günde yol bisikleti ile 400 km yi 19 saatte tolga gürgün ile gittiler,,,
daha ben bu olayın ne olduğunu bilmiyorum sen hiç bilmiyorsun ben 200 km nin ne demek olduğunu biliyorum ve sana diyorumki 400 km yi her babayiğit gidemez ,,,,evet bana artık özellikle sen km sormayacaksın ne ise geleceksin 200 de geleceksin ..çünki diğer arkadaşlardan daha fazla tecrübe sahibi oldun nerde bıçkıderede öyle böyle değildi ora üstüne cem ile kurtdoğmuş bu ne demek biliyormusun daha bu forumda çok insan o kurtdoğmuşu görmedi hele bi görsünler bakalım evet sen artık yola girdin bundan sonra dönersen kendine yazık edersin onca emek boşa gider ,,derslerin kadar bu bisiklet önemlidir..
mümkün olduğu kadar gece yarıları mesaj atma ben uyuyorum çünki vaktinde yat sadece teknik olarak bisiklette gelişmek yetmez artı beslenme ve uyku düzeni şarttır bunları biliyorsun sahada söylüyorum ve kafanızı şişiriyorum biz alelade bisikletçi değiliz biz pro bisikletçi olacağız bunun için tekniğimizi geliştireceğiz ,nerde ,antreman sahalarında beni isteyen seçer isteyen seçmez ben kimseyi zorlamıyorum ...ayrıca biliyorsun ekipmanlar artık tam olmalı,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@adem dualı

adem,, hasan dostum avrupa yaka sorumlusudur ve aynı zamanda benim sağ koçumdur yani benim en iyi dostumdur çünki benle senelerce çalıştı evet hasan senle ilgilenecek beşiktaşta,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
4- ozan,,,,
5- bahadır...
6- adem,,,
7- burak,,
8- emir,,
9- ferruh,,
10- yılmaz,,,
11- umut
12- osman,,,
13- adem sönmez,,,
14- yunus,,,,

evet katılımda bulunan arkadaşlar bu tur antremandır gezi değildir gezi temposu olmayacak antreman temposu olacak aranızda hızlı basanlar vardır rampada süratli çıkanlar olacaktır yalnız bostancıdan saat 08.00 de en geç avrupa yakasını düşünerek saat 08.30 da harekete geçerek,,,yavaş tempo yapacağız ,,,,,tuzlaya kadar ,,,,kaynarcadan pendik kurtköy sapağından yukarı çıkacağız ve istanbul bulvarına ulaşacağız kurtköy girişine vardığımızda karşı yola ışıklardan geçerek kurtköy yoluna gireceğiz yol asfalt yer yer mıcır asfalttır yolumuzun üzerinde sağda çeşme vardır o son çeşmedir burdan herkez suyunu alacak....devam ederek kurtdoğmuş offroadına ulaşacağız evet giriş bismillah rampadır ,,,,,,,,,,,ondan sonra 12 km devam edeceğiz he babam iniş çıkıştır ve paso toprak çakıl taşlarıdır ,,,,,,,,,,,,göçbeyli asfaltına yaklaşacağız ve orda duracağız gidişte zati kopmalar rampada olacaktır artçı olarak arkadan takipteyim yalnız telsizlerin mesafesi 3 km dir bu nedenle hasan ile irtibat kopacaktır hasan devam edecektir tabi gelenler ile ve hasan göçbeyli asfaltına ulaştığı vakit bizi bekler ,,,geride kalanları toplayarak geleceğim ..........arada kopmalar kesin olacaktır hasanın göçbeyli asfaltından aşağı inmemesi lazım çünki orda yolun bittiği yerden aşağı inerse arkada olanlar yolu bilmediği için taşdeleni bulamaz...evet kesin hasan göçbeyli asfaltta bekleyecek yani kurtdoğmuş offroad yol ile göçbeyli asfaltının birleştiği yerde ,son adamda gelince benim kontrolümde ,,taşdelen su dolum tesisine ineceğiz ve yemek yenecek hafif şeyler kuru üzüm felan kuru kayısı ,,,fındık fıstık hurma ,,,,,,,
dönüş için hazırlık yapılacak aynı yol alınacaktır hasan durmadan devam ederek ta kurtdoğmuş yolun başladığı yere kadar yolu tersten alacaktır evet offroad çalışma prosedürü budur ,, toplam 25 km ama tamamı rampa 60 km değerdir olay ,,,

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Kudret KurtcebeAbi bana kalsa İznik'e antrenmanlara gelemesem bile gelirim biliyorsun, ne zaman bir organizasyon olsa ilk yazanlardan oluyorum ekle beni diye :) dediğin gibi 200 olsa yine gelirim sadece merak benimkisi neyse artık oda işin sürprizi olsun bakalım kaç km olacak.Ekipmanda da bir eksik yok şuan tura kadar seleyi değiştirebilirsem iyi olacak lastikler zaten 2.0 lar ile gelicem 1.50 leride henüz almadım hala araştırıyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@muhammet sarıyıldız

muhanmet dostum liste aşağıda hazır bu antreman iznik için şansını deneyebilirsin ...

4- ozan,,,,
5- bahadır...
6- adem,,,
7- burak,,
8- emir,,
9- ferruh,,
10- yılmaz,,,
11- umut
12- osman,,,
13- adem sönmez,,,
14- yunus,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

buluşma yeri,,,,,

güzergah ,,,,tuzla sahilden pendik kurtdoğmuş sapaktan kurtdoğmuş offroada ...devamla bütün rampaları alacağız ..........ve taşdelen su merkezine inerek su takviye alınacak orda çıkınlar yemekler yenecek bir saat beklenecek ,,,,,,,,,,,,,,,,tekrar aynı yolu alacağız yani dabıl kurtdoğmuş offroad toprak yollar ,,,,gene rampalar alınacak ,sahil yolu dönüşte bizi ilgilendirmiyor ,,,,,,,,,istanbul bulvar yolu dede paşa bulvar yolu viaporttan eşref bitlis yolundan aydosun güney rampalarından kartal yakacık uğur mumcudan teme ve ideal tepe sapaktan bostancıdır ....

kontenjan yoktur,,,

arkadaşlar 25 eylüldeki bisiklet okulu düşük tempolu gezidir burda acemi olan arkadaşlarımızın kask takmasını istedim ,,,
yalnız antremanlarda herkez kask takacak aksi takdirde antremana almayacağım ,,,,,,kurtdoğmuş toprak ve kayalıklı taşlı yerdir burda düşme olabilir düşme sonunda kafanızı taşa vurursanız orda ölürsünüz onun için ,bu sorumluluğa girmem yer yer bazı arkadaşlar hıza geçebilir bunun için kesin herkez kask ile katılacaktır ...

arkadaşlar bu antreman bi nevi olarak tam olmasada tavşanlı yoluna bizi hazırlayacak evet hedef iznik olacak ....

(link)

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/307748_259425814090000_100000677512973_857145_590326572_n.jpg

4- ozan,,,,
5- bahadır...
6- adem,,,
7- burak,,
8- emir,,
9- ferruh,,
10- yılmaz,,,
11- umut
12- osman,,,
13- adem sönmez,,,
14- yunus,,,,

evet katılımda bulunan arkadaşlar bu tur antremandır gezi değildir gezi temposu olmayacak antreman temposu olacak aranızda hızlı basanlar vardır rampada süratli çıkanlar olacaktır yalnız bostancıdan saat 08.00 de en geç avrupa yakasını düşünerek saat 08.30 da harekete geçerek,,,yavaş tempo yapacağız ,,,,,tuzlaya kadar ,,,,kaynarcadan pendik kurtköy sapağından yukarı çıkacağız ve istanbul bulvarına ulaşacağız kurtköy girişine vardığımızda karşı yola ışıklardan geçerek kurtköy yoluna gireceğiz yol asfalt yer yer mıcır asfalttır yolumuzun üzerinde sağda çeşme vardır o son çeşmedir burdan herkez suyunu alacak....devam ederek kurtdoğmuş offroadına ulaşacağız evet giriş bismillah rampadır ,,,,,,,,,,,ondan sonra 12 km devam edeceğiz he babam iniş çıkıştır ve paso toprak çakıl taşlarıdır ,,,,,,,,,,,,göçbeyli asfaltına yaklaşacağız ve orda duracağız gidişte zati kopmalar rampada olacaktır artçı olarak arkadan takipteyim yalnız telsizlerin mesafesi 3 km dir bu nedenle hasan ile irtibat kopacaktır hasan devam edecektir tabi gelenler ile ve hasan göçbeyli asfaltına ulaştığı vakit bizi bekler ,,,geride kalanları toplayarak geleceğim ..........arada kopmalar kesin olacaktır hasanın göçbeyli asfaltından aşağı inmemesi lazım çünki orda yolun bittiği yerden aşağı inerse arkada olanlar yolu bilmediği için taşdeleni bulamaz...evet kesin hasan göçbeyli asfaltta bekleyecek yani kurtdoğmuş offroad yol ile göçbeyli asfaltının birleştiği yerde ,son adamda gelince benim kontrolümde ,,taşdelen su dolum tesisine ineceğiz ve yemek yenecek hafif şeyler kuru üzüm felan kuru kayısı ,,,fındık fıstık hurma ,,,,,,,
dönüş için hazırlık yapılacak aynı yol alınacaktır hasan durmadan devam ederek ta kurtdoğmuş yolun başladığı yere kadar yolu tersten alacaktır evet offroad çalışma prosedürü budur ,, toplam 25 km ama tamamı rampa 60 km değerdir olay ,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@özer çankaya

hoş geldin özer hemen yazıyorum ve iznik e hazırlanıyoruz ve çalışıyoruz ,,,

buluşma yeri,,,,,

kontenjan yoktur,,,

(link)

kurtdoğmuş toprak ölüm yolları dabıl gidiş ve dönüş aynı yol olacak

4- ozan,,,,
5- bahadır...
6- adem,,,
7- burak,,
8- emir,,
9- ferruh,,
10- yılmaz,,,
11- umut
12- osman,,,
13- adem sönmez,,,
14- yunus,,,,
15- özer,,,

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
Maşallah abi turlara son sürat devam ediyorsunuz özledim valla sizleri ya.Az kaldı ama 158 gün kaldı :)

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Bugün toplamda 45km süren bi tempo turu yaptım. Gidişte ilk 5 km ısınmak için 15-25 arası sürdüm. Sonra düz yola çıktığım zaman 27-30 arası tempo yaptım, 20km sonra hemen 1 dakika süren bir su molası verip tekrar hiç vücudu soğutmadan aynı tempoda 15km daha sürdüm, eve dönüşteki 5km de ise hızım 15-20 idi. Aynı yolda daha öncede denemelerim olmuştu ama hiç bu kadar uzun süreli tempo yapamamıştım.Düz yolda 35km tempo ortalama hız 27-30 1 dakika mola ile normale göre nasıl bilmiyorum ama benim için baya iyi bir ilerleme kaydetmiş oldum :)

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
@Ozan Güner

bisikletinin lastikleri dişli mi yoksa slick mi??? spd kullanıyormusun ? kadans ölçerin var mı? nabız saatin var mı?

35km/h tempoyu ne kadar koruyabildin bilmiyorum ama sanırım km saatin ortalam hızını vermiyo çünkü ortalamanı 27-30olarak yazmışsın bunu herhalde sen kaba taslak hesapladın ki 27 ile 30 rakka mı arasında o kadar çok fark vardır ki bunu gerçekten anladığın zaman çok şaşıracaksın...

yinede 45km lik bi turu verdiğin rakkamlarla bitirmen ortqalama bir gezi turu için iyi ama 100km üzeri ve sert tırmanışlı bir tur için biraz daha gayret göstermelisin ki günün mutlu geçsin.... bisikletin ve sürüş tekniğin konusunda bi bilgim olmadığı için neler yapabileceğin konusunda bişey diyemeyeceğim....ama yüksek kadansta çevirmeye alışmalısın...

• Beğen
Tepkiler: Ozan Güner

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Hasip Çehre
Hayır yanlış anlaşılmışım , 35km hız değil 27-30 hız, sürdüğüm mesafe 35km :) Evden düz yola çıkış ve yoldan eve dönüş 5 er km'den 10km daha eklenince toplam mesefa 45 oluyor, gidiş ve dönüşte tempo yapmadım tempo yaptığım mesafe 35km dir.Aslında daha gidebilirdim fakat tek başına olunca belli bir noktadan sonra sıkılıyor insan o yüzden ferdi çalışmalarım genelde kısa oluyor.
Tekerler dişli malesef :( 2.0 lastikler var ve bisiklette yaklaşık 15-16kg arasında
Aralık yazdım çünkü bir sayıda kalmadım çok temiz yol geldi 32 ye çıktım, sert rüzgar başladığı zaman 27 ye düştüm hani o açıdan. Yoksa km saatinde bi sıkıntı yok. avg speed vermiyor evet. Spd pedal kullanıyorum kadans ölçer veya nabız saati yok malesef.Kudret Abi ile beraber polonez ve bıçkıdere'yi yaptık , polonezi çok rahat bitirdim fakat bıçkıdere'de 1,5 saat uyku ile geldiğim için bitirdim ama çok zorladı,birde hasan abi(korsan hasan) bizi kudret abi'lerin gittiği yoldan değil dağ yolundan götürdü sürekli inişli çıkışlı onunda etkisi vardı.Bıçkıdere 130km sürmüştü, polonez 80km di.Henüz yeni yeni başladım olabildiğince turlara katılmaya çalışıyorum ve bunun gibi ara sıra ferdi çalışmalarımda oluyor.
Üst mesajda demiştim şaşırdım bu kadar uzun gidebildiğime geçen denemelerimde hiç bu kadar gidememiştim diye, onun sebebide direk 31-32 ile tempoya girmemdi 10km sonra dönüş yaptım eve :) Bu sefer 27-28 ile başlayınca çok farketti sizinde dediğiniz gibi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emre güven

vay vay ,,,gel bakalım ,,epey geri kaldın çünki...antreman seni bekler ,,

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.