2 Ekim Beşiktaş - Kilyos + R.Feneri

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun,allah korumuş gerçekten.

İnsan bu tür yazıları okuyunca bisiklete binmek için bir kez daha düşünüyor.:(

Ayrıca bugünkü tur resimleri çok güzel çekilmiş,belliki güzel bir rota ve performansa dayalı.

En kısa zamanda sizlerle tanışmak ve görüşmek dileğiyle.

İlkay,

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre Akcan
Scudo

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
@Mustafa İçdağ

Sanırım yarın öğlen/öğleden sonra geliyor yağış.
(link)

Ben yarın 8:00 gibi orada olayım bari, gelen olursa beraber çıkarız.

İyi geceler...

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
@Wharfedale

teşekkürler...
yalnız butürr yazıları okuyunca bisiklete binmek için birkez daha düşünmeyin lütfen ben hastaneden çıktıktan sonra bütükgün bisiklete bindim tekrardan maalesef bu sporun böyle bir derdi var daha güvenli yerlerde binmeye çalışacağız yada herşeyi göze almış olacağız...
teşekkürler...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şimdi olayı bilmeyenler için kısaca anlatayım
Bu sabah Beşiktaş tur startına gitmek üzere Floryadan yola çıktım Bakırköyü geçtikten sonra eski adı Kumcular olan mevkiide Novetel , İbis tel karşısında beyaz renkli bir Renault Clio markalı plakasının son rakkamları 6760 olan araç yanımdan geçerke önce aynası ile kalçamın sol tarafına çarptı ve sıkıştırdı diğer tarafta bariyerler olduğu için vucut ağırlığımı sola araca doğru verdim dengemi kurmaya çaluşurken araç birde hızlandı ve biraz daha bana dokunarak tekrar dengem bozuldu yaklaşı 35km hızla giderken birden düştüm diğer şeride kadar kaymayı engelledim ve allahtan arkadan hı8zla gelen araç üzerimden geçmeden durabildi o arada beni düşüren aracın plakasının sadece son rakkamlarını alabildim arkadaki arç ben ayağa kalkınca sürücüsü gözlerini gözlerimden kaçırarak gaza bastı yolda kalkıp bariyerlere yaslandım 155 ve 112 yi aradım 112 ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı daha sonra bölge karakoluna gittik oradan Haseki hastanesine muayeneye..
yaralarım hafif sıyrıklardan oluşuyor bende ve bisikletimde büyük hasar yok şükürler olsun soğukkanlılık ve şans faktörü belkide bugün hayatta olmamdaki en büyük etken...

hasip bey geçmiş olsun ....
karşı avrupanın sürücüleri hepsi değil ama çoğu kötü sürücü şimdi daha emniyetli yerler konusunda size katılıyorum
sirkeciden floryaya kadar olan yolda ölüm kol gezmekte tüm avrupa pedalşörlerin bu hattı bence kullanmamaları ...
doğru dürüst bisiklet yolunun içerden yapılması sevgili büyük şehir mütehaitlere borcu olduğu için böyle bir projeyi asla gerçekleştiremez ....
tekrar geçmiş olsun sizi yeniden sahalarda göreceğiz

:in: :in: :in:

@derşan sezer

ben yakında hasip beye yapılan bu son olaydan sonra bir adet panzer alarak karşıdaki araçları ezmek niyetindeyim :D :D :D bu ülke araba kullanmayı hak etmiyor çok ağır yaptırımlar neden getirilmiyor ..
burda cezalar öyle sert olmalıki kırmızıda geçenin ehliyeti alınıp bir de akıl hastanasine gönderilmeli ...
ayrıca içkili araba kullananların ehliyetleri ömür boyu elinden alınmalı ..birden fazla kazaya sebebiyet vermiş olanlarında bu cezalar uygulamaya girerse bu ülkede sürücü sayısı ve arabada azalır bu olay ne bu devletin nede kökü dışarda olan petrol şirketlerinin işine gelir....
hocam bu yaştan sonra hız öldürür şu anki hızımdan memnunum yahu biz fransa etabınamı gireceğiz hehehehhe..
evet maşa karbon mtb çatal amortisörden kurtuldum 500 ytl ye gitti fox maşa bisiklet 700 gram hafifleyerek 10 kiloya düştü...

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
hasip çehre kardeşime acil şifalar,yola çıkacak arkadaşlara da hayırlı yolculuklar dilerim

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
bu tür şerefsiz herifler için bir önlem aklıma geldi.Şimdi arkadaşlar gezi turlarının resimlerini koymuşlar,fakat bisikletlerin hiç birinde ayna yok.İnsan bazen de olsa bu aynalara bakıp en azından ve en çok sola kaçabiliyor.Arkadaşa çok üzüldüm,inanın ki tanıdığım olsaydı,o şerefsizi bulurdum.Herkese hayırlı akşamlar.

MDT

Daimi Üye
Tepki
248
Bisiklet
Specialized
Hasip bey geçmiş olsun. Keşke beraber trenle sirkeci yapsaydık. Haberleşemedik. Bundan sonra biraz daha planlı bir şekilde çıkalım. Yoldan bile gelsek kalabalık olmakta fayda var.

Benim merak ettiğim araç bilerek mi bu haraketi yaptı? Yoksa yanlışlıklamı oldu? Eğer bilerek yaptıysa çok korkutucu bir olay. Ben geçen kış her gün bu yolda antreman yaptım. Başıma türlü türlü olay geldi bu hat üzerinde. En son yaşadığım gasp girişiminden son anda yırttım ve ciddi soğudum bu yoldan.

Bu yolu kullanacak arkadaşlar mümkün olduğunca zorda kalmadıkça kullanmasınlar. Bakırköy-sirkeci yönü çok dar. Sirkeci - Bakırköy yönünde ise yanda biraz daha boşluk olduğundan biraz daha güvenli. En dar kısmıda zaten olayın olduğu yer. Virajlı, dar ve arabaların yüksek tempo devam ettiği bu yol bizim için ciddi riskli. Yinede bu taraflarda oturan arkadaşlar mecburen bu yolu kullanmaya devam edicez.

Bisiklet yolu var bu hat üzerinde (Adı sadece bisiklet yolu ) ve kanunda diyorki bisiklet yolu varsa yoldan gidemessin. Acaba o bisiklet yoluna ayrılan bütçenin ne kadarını kullandılar? Ne kadarını cebe indirdiler ? Nasılsa bizim millet bisikletemi biner. Kim anlıcak, çizelim iki çizgi adı olsun kendi olmasın mantığıyla yapılmış bir yol. Yazık. :S

• Beğen
Tepkiler: ADSL

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mustafa doğan turhan

mustafa çok haklısın burası türkiye burda bürokrasi ölmez ve iki yakamız asla bir araya gelmez burası büyük mega köy şehir değil istanbul ..
bergen küçük bir yerleşim yeri idi 50.000 kişi yaşıyordu ama orası şehirdi tüm alt yapısı ile biz göcebe toplumuz anlamayız şehirden şehirli olabilmek için asırlarca önceden yanaşık düzene geçip şehirleşmeyi cözmemiz gerekirdi romalılar şehirciydi en eski türkler orta asyada bilmezdi şehirciliğin ne olduğunu göçer dururlardı ...
ayrıca bir kol göktürkler anadoluya gelirken bizans ve roma medeniyetin üzerine geldiler yani yapılmış roma su kemerleri ayrıca egede yunan uygarlığının eserleri ,neydi bunlar antik bir sürü tiyatro ve tapınaklar bu tapınaklardan en meşhuru ve bizzat benim içinde gitar çaldığım , apollon tapınağı 12 telli gitar gümbür gümbür çaldı orda neden çünki taşlar mısırdan gelmiş taşların özelliği akustik olması köprüler yapıp milletin gözünü boyama yerine önce gerçek bir alt yapıyı tamamlamak lazım metro eyvallah ama metro ile dertler bitmiyor istanbulun alt yapısının adam edilmesi için trilyonlarca ytl lazım nerde ..fakir bir devletin fakir büyük şehir belediyesi olur elalem sana borç parada vermez...

syt093

Daimi Üye
Tepki
120
dilerim hiç bir arkadaşım böyle acı tecrübeler yaşamaz....
herkese teşekkürler tura katılanların ayaklarına sağlık....

Çok geçmiş olsun

syt093

Daimi Üye
Tepki
120
@mustafa doğan turhan

Bende bir dönemler çok kullandığım bir yoldu. Tespitleriniz çok doğru. Dönüş yolu gerçekten tehlikeli.Ben ne kadar bozuk kısımlarıolsada son zamanlarda dönüşte yenikapıya kadar bisiklet yolunu kullandım, trafik riskinde dolayı. Yani dönüş yolunu artık antreman bitti saymıştım.

m6rk

Daimi Üye
Tepki
167
Çok geçmiş olsun, herşeye rağmen ucuz atlatmışsınız.. Ben o yolu arabayla bile kullanmaya çekiniyorum, e-5 veya TEM'i tercih ediyorum.